انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » انجمن دفاع مقدس » شهادت » غواصی که به خاطر گم کردن وزنه‌ی بیت المال گریه می‌کرد

غواصی که به خاطر گم کردن وزنه‌ی بیت المال گریه می‌کرد

غواصی که به خاطر گم کردن وزنه‌ی بیت المال گریه می‌کرد معاون گردان غواصی یاسین لشکر امام رضا(ع) گفت: یکی از بچه‌ها وزنه غواصی را داخل آب گم کرده بود. با اینکه وزنه سربی بود و ارزشی نداشت، او آنقدر داخل آب شیرجه زده بود تا وزنه را پیدا کند. وقتی به او نگاه کردم، دیدم چشم‌هایش قرمز شده و آرام آرام اشک می‌ریزد. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، "علیرضا دلبریان" معاون گردان غواصی یاسین و مسئول آموزش غواصان در برنامه‌ای به بیان برخی خاطرات در رابطه با غواصان
y,hwd ;i fi ohxv 'l ;vnk ,cki‌d fdj hglhg 'vdi ld‌;vn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۳ بعد از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 1510
حالت :
اعتبار کاربر : 39747
پسند ها : 1767
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

عضو غایب ب امید ظهور

مدال ها:6
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال پیشرفت
مدال پیشرفت
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

معاون گردان غواصی یاسین لشکر امام رضا(ع) گفت: یکی از بچه‌ها وزنه غواصی را داخل آب گم کرده بود. با اینکه وزنه سربی بود و ارزشی نداشت، او آنقدر داخل آب شیرجه زده بود تا وزنه را پیدا کند. وقتی به او نگاه کردم، دیدم چشم‌هایش قرمز شده و آرام آرام اشک می‌ریزد.
به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، "علیرضا دلبریان" معاون گردان غواصی یاسین و مسئول آموزش غواصان در برنامه‌ای به بیان برخی خاطرات در رابطه با غواصان دفاع مقدس پرداخت و گفت: بیشتر نیروهای گردان غواصی یاسین رزمنده‌های تخریبچی و خط شکن زیر 25 سال بودند.

تصویر تزئینی است
وی درباره 175 شهید غواص و خط شکن تازه تفحص شده نیز بیان داشت: درباره این 175 شهید درست اطلاع رسانی نکرده‌ایم که حاشیه درست شد، فرعی‌ها اصل شد و اصل‌ها ماند.

معاون گردان غواصی یاسین خاطرنشان کرد: حضورم در برنامه پیش بینی نشده بود. غروب بود که به من خبر دادند و کامپیوتر را روشن کردم دیدم عکس شهید شادکام را منتشر کرده‌اند همین که خواستم خبر تکذیب را بزنم مرا دعوتم کردند برای این برنامه.

وی با اشاره به اینکه برنامه علمی و کارشناسی تحلیل جنگ نساخته‌ایم، گفت: از جبهه برای مردم بگویید همه به آرامش می‌رسند. رزمنده‌های ما در جبهه اگر پیروز می‌شدند تیر هوایی نمی‌زدند بلکه سجده شکر به جا می‌آوردند. اگر شکست می‌خوردیم ناراحت نمی‌شدند، زانوی غم بغل نمی‌گرفتند و ناامید نمی‌شدند. این روحیه اگر در ورزش و کارخانه و اداره‌های ما نیز باشد موفق می‌شویم.

دلبریان گفت: همین عملیات کربلای 4 صد درصد شکست خورد و همان لحظه اول متوقف شد ولی دو هفته بعد کربلای 5 آغاز شد. خیلی بزرگ است عملیاتی شکست بخورد و کسی از بچه‌ها اعتراض نکند که چرا دوستان ما رفتند. همه رفتند و به دل اروند زدند تعدادی اسیر شدند، تعدای هم شهید و زخمی شدند.

وی با بیان اینکه من به خاطر دفاع از همین شهدا به برنامه آمدم، افزود: 175 شهید غواص در گور دسته جمعی پیدا شدند. هنوز جزئیات کامل مشخص نیست. زنگ می‌زنند که چرا اگر غواص هستند پوتین به پا داشتند. خود ما باعث می‌شویم اطلاعات ناقص بدهیم و سوال پیش بیاید. مقداری افراط و تفریط در گزارشات از جبهه است. هرکس در عملیات کربلای 5 ترکش خورد حتما که نباید از پهلو تیر خورده باشد. نباید افراط و تفریط کنیم.

دلبریان تصریح کرد: جنگ ما در سایه عقلانیت پیش رفت بچه‌ها کار کردند و زحمت کشیدند. در شب‌های سرد آموزش غواصی دیدند و در کمبود امکانات کار کردند. ما 15 نفر از اهواز راه افتادیم به خرمشهر که گردان غواصی تشکیل بدهیم. با کمترین امکانات، یک جای سیمانی پیدا کردیم لب کارون و گفتند اینجا اسکله است. نیروها لباس‌های نخی را درمی‌آوردند و لباس‌های سرد غواصی را می‌پوشیدند. در زمستان سال 65 خود را به آب‌های سرد گل آلود کارون می‌‌زدند و تا پل مارد شنا می‌کردند.

معاون گردان یاسین افزود: روز اول یک کیلومتر و شب دوم دو کیلومتر و شب‌های بعد تا حدود 12_13 کیلومتر تا زیر پل مارد بچه‌ها می‌رفتند و نماز صبح می‌خواندند. از بس هوا سرد بود دندان‌های بچه‌ها به هم می‌خورد. یکی از نیروها از روحانی گردان پرسیده بود وقت نماز دندان‌های ما به هم می‌خورد، نمازمان اشکال ندارد؟ روحانی هم گفته بود برو عزیزم این نمازها آسمانی است حاضرم با نماز خودم عوض کنم.

دلبریان اظهار داشت: به خرمشهر که می‌رسیدیم هوا داشت روشن می‌شد در خشکی نمی‌توانستند راه بروند. چند ساعت داخل آب به صورت خوابیده بودند برای همین گردش خون به هم می‌خورد. این رزمنده‌ها مثل همین جوان‌ها بودند. قهرمان‌های ما هم روز اول قهرمان نشدند تمرین کرده و آسیب دیدند، مثل رضازاده یا ابالفضل گفته و المپیکی شدند. خیلی از نیروها جبهه آمدند و پای کار نماندند، آنها که ایستادند قهرمان قهرمانان شدند، طلا گرفتند و تحمل کردند. مجروح می شدند ترک پست نمی‌کردند اینها طلا گرفتند. غواص از آب گل آلود آمده بود بیرون  فقط یک تانکر آب بود که گل هایشان را پاک کنند، شیر را باز می‌کردند آب نبود.

وی اظهار داشت: یکبار دیدم گروهان پشت حمام صحرایی می‌گویند و می‌خندند و شوخی می‌کنند گفتم چرا دوش نمی‌گیرید با خنده گفتند تانکر آب ندارد. نگفتند چرا آب ندارد و توقع داشته باشند. بدو بدو رفتم به حاج آقا حسنی گفتم چرا آب نریختی گفت چندبار به آبرسانی زنگ زدم نبودند. آمدم دیدم غواصان لباس خشک پوشیدن و لباس غواصی را جمع کردند. چند دقیقه‌ای که ایستاده بودند و میخندیدند برای این بود تا گل‌ها خشک شود و بتوانند با چفیه گل‌ها را از روی لباسشان پاک کنند.

معاون گردان غواصی یاسین تصریح کرد: بعد دو ماه که قرنطینه بودند، می‌خواستند بروند تا اهواز به خانواده‌هایشان تلفن بزنند. زنگ زدم که از اهواز ماشین بفرستند. ماشین که آمد دیدم کمپرسی فرستادند. نیروها با ساک‌های دستی‌شان همدیگر را صدا کردند و گفتند بیاید بالا و سوار کمپرسی شدند. من دفاع کردم که چرا کمپرسی برای نیروی غواص متخصص فرستادید، کمپرسی را برگشت دادم. فردا یک اتوبوس ایران پیما فرستادند. آن‌ها حرفی نداشتند که با کمپرسی بروند.

وی در ادامه به بیان خاطره‌ای دیگر پرداخت و گفت: یکی از بچه‌ها وزنه غواصی را داخل آب انداخته بود. با اینکه وزنه سربی بود و ارزشی نداشت، او آنقدر شیرجه زده بود داخل آب که وزنه را پیدا کند به حدی که چشم‌هایش قرمز شده بود. دیدم دارد گریه می‌کند. فرمانده گروهان گفت وزنه سرب را گم کرده، گفتم اشکال ندارد وزنه که ارزشی نداشت. گفت نه، بیت المال بود. چند روز دیگر دیدم یک چیزی به کمرش وصل کرده. رفته بود از داخل خانه‌های خراب خرمشهر سرب باتری را داخل قالب ریخته بود و وزنه درست کرده بود که به کمرش ببندد.

معاون گردان یاسین تصریح کرد: 175 شهید غواص که آمدند لازم  نیست زیاد شعاری حرف بزنیم، کافی است مثل اینها زندگی کنیم. رهبر که از سبک زندگی می‌گوید، کمک کنیم. تلویزیون نشان می‌داد که روزانه چندین پرس برنج هدر می‌رود. در جبهه نیروها نان‌های خشک می‌خوردند، یک تکه نان برمی‌داشتند و اول کناره‌های آن را می‌خوردند. الان برعکس است. چه اصراری است عکس شهید را زود شناسایی کنیم. ما به دنبال آرمان و اهداف شهداییم که گم نشود. درست است مادر شهید چشم به راه است اما مهمتر از آنها آرمان‌هاست که باید تفحص شود.

منبع: دفاع پرس

4 تشکر شده از کاربر غروب کربلا 313 برای ارسال مفید :
محمدELE , نمازتو خوندی؟ , ye adam , کوثر ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :2 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : غروب کربلا 313
سه قانون در قران که هر مسلمان باید آن را بداند و بدان عمل کند🌹☺️

خُذِ الْعَفْوَ ☺️
گذشت داشته باش و آسانگیری کن🥰

و َأْمُرْ بِالْعُرْف😍
و به کار نیک دستور بده🌺

وَ أَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِين ََ🥲
و از نادانان چشم‌پوشی کن🤦

💚سوره أعراف💚
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۵۳ بعد از ظهر نمایش پست [1]
عضو
rating
شماره عضویت : 1510
حالت :
اعتبار کاربر : 39747
پسند ها : 1767
حالت من :  Khoshhal.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

عضو غایب ب امید ظهور

تقدیم به دریادلان غواص
ماهیان لب تشنه از دریا گذشتند

با شما هستند فرزندان این بوم کهن
با شما هستند، آری با شما!
با شما مردم ، بسیجی، کارگر
با شما مسئولِ از ایشان بی خبر
دست های بسته شان پیغام بود
آه تکرار همان فریاد بود
یادم آوردند ایشان باز یاد
روزگار شیعه پر تکرارباد
«قصۀ تلخی است، ماهی ها و خاک؟! »
ماهیان تشنه لب، کشتن به خاک
نینوا هم از عطش بی تاب بود
غرق آب امّا ، گمانم خواب بود
حضرت ارباب عزت آفرید
تشنگی ، تحریم ، موجی شد پدید
عشق چون تهنایی ارباب دید
دست و پا بسته ، تلظی را خرید.

اصغر صحرایی

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : غروب کربلا 313
سه قانون در قران که هر مسلمان باید آن را بداند و بدان عمل کند🌹☺️

خُذِ الْعَفْوَ ☺️
گذشت داشته باش و آسانگیری کن🥰

و َأْمُرْ بِالْعُرْف😍
و به کار نیک دستور بده🌺

وَ أَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِين ََ🥲
و از نادانان چشم‌پوشی کن🤦

💚سوره أعراف💚
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۰۳ بعد از ظهر نمایش پست [2]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

مسئولان حواستان به وزنه های بیت المال باشد

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۱۱ بعد از ظهر نمایش پست [3]
عضو
rating
شماره عضویت : 2179
حالت :
اعتبار کاربر : 14272
پسند ها : 1053
حالت من :  Shad.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (14).jpg

لحطه هاي آخر که نمي توانستيد دست هاي هم را بگیرید و خداحافظی کنید، چه حرف هايي بينتان رد و بدل شد. چه قرارهایی با هم گذاشتید. اصلا چه شوخي هايي با هم کردید ولی کاش دستانتان باز بود تا قبل از آن مرگ گروهی، سیر یکدیگر را در آغوش ميكشيديد.
نميدانم ...
وقتی داخل گودال روی هم افتاده و منتظر بودید تا سیل خاک رویتان آوار شود، زیر لب چه ذکری ميگفتيد ...
حتما با ذکر یاحسین ..
.

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : ye adam

خداروشکر

Thank GOD

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
غواصی ، که ، به ، خاطر ، گم ، کردن ، وزنه‌ی ، بیت ، المال ، گریه ، می‌کرد ،

« عملیــات کربــلایــــ 4 | شهیدی که نمی‌خواست پیدایش کنیم »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:07 بعداز ظهر