انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » تالار دانش » متفرقه » ذهن فربه...دلیلش چیه؟

ذهن فربه...دلیلش چیه؟

بسم الله الرحمن الرحیم با سلام... به فربه شدن ذهن و آثار مخربش تا حالا فکر کرده بودید؟ نظر شما چیه؟
bik tvfi...ngdga ]di?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۳۷ قبل از ظهر نمایش پست [13]
عضو
rating
شماره عضویت : 2697
حالت :
اعتبار کاربر : 2765
پسند ها : 280

نوشته شده توسط : حریم قدس »
نوشته شده توسط : متین23 »
مراقب فربه شدن ذهن باشید...

م
پایان این بخش

ببخشید با این که بخش رو پایان دادید اما میخوام سوال کنم آیا حفط قران با توجه به اینکه فقط حفظ فقط مد نظر باشه بدون درک وتفسیر ایات به خودی خودش فربه شدن ذهن محسوب میشه؟؟؟وچرا این مقوله(حفظ قران) اینهمه تشویق میشه وارزشمند تلقی میشه ؟
با توجه به اینکه کلام وحی هست وبه خودی خودش ناخوداگاه تاثیر مثبت بر روح وروان فرد میزاره ایا درسته صرف این بهانه که عمل به قران مهم تر هست از حفظ ایات سرباز بزنیم؟؟

بله حفظ قرآن بدون عمل به اون موجب فربه شدن ذهن میشه و دلیل تشویق به حفظ به این دلیله که لازمه ی عمل کردن خواندن و حفظ و تدبره و لذا صرف حفظ کردن مد نظر نیست... 
توجه داشته باشیم که اگه نتونیم این موارد رو به عمل تبدیل کنیم این احتمال وجود داره که یه روزی همین قرآن رو هم سرنیزش کنیم...
لازمه ی عمل کردن یادگیری و حفظ و تدبره...

می پسندم        0 

امضای کاربر : متین23
بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۳ قبل از ظهر نمایش پست [14]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

بحث خوبی بود .
فقط من قانع نشدم در برخی موارد البته  شاید من  مطلع نیستم و این از ارزش مطلب شما کم نمی کنه .
ما کتابهایی داشتیم در مورد تند خوانی . که اکثرا در مورد تقویت حافظه بود .همین حفظ اعداد و روش حفظ شماره تلفنها و موادری نظیر این .
واین کتاب را یکی از اساتید نوشته بودند .
در کنار این مطلب ما احادیثی داریم برای تقویت حافظه . مثلا ذکر صلوات ( اللهم صل علی محمد و ال محمدو عجل فرجهم ) . و یا حفظ قران در همین راستا و موارد مشابه  این .
یا حفظ اشعار به همین منظور .
در کنار این ما دانشمندانی داشته و داریم که علوم مختلفی را هم زمان اموختند . و یا اساتیدی در رشته های مختلف دانشگاهی مثل علوم پزشکی که بسیار حجم اطلاعات واردشده به مغز زیاده  .
اینها با توضیح کلی شما جور در نمی اید . البته همانطور که گفتم هیچ ادم عاقلی نیاز نداره که دنبال مطالب بی ارزش باشه و مغز خودش را با انها پر کنه ولی گاهی حجم مطالب مفید هم انقدر زیاده که اگر چه به گفته شما نیاز به پردازش داره اما یادگیری ان کم اهمیت نیست . هر چند نتوانیم همه ان مطالب را به عمل دراوریم .

در راستای تکمیل مطالب شما  :

نقل قول

حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي در جلسه درس اخلاق فرمودند:
براي ابديّت، علم ابدي نياز است/ اگر علوم صبغه ديني پيدا نکنند سودمند نخواهد بود

مرحوم کليني از وجود مبارک امام مجتبي عليه السلام نقل مي کند که آن امام همام فرمود: «کُونَوا أَوْعِيَةَ الْعِلْمِ وَ مَصَابِيْحَ الْهُدَي»؛ يعني بکوشيد که ظرف دانش باشيد و چراغ هدايت! يعني طوري باشد که علاوه بر اينکه جان و قلبتان خالي از علم و معرفت نباشد تا راه خود را تشخيص بدهيد، چراغ هدايت باشيد تا به ديگران راه نشان بدهيد.

ايشان در تشريح مفهوم حديث بيان شده خاطرنشان کردند:
امام نفرمودند صرفاً عالم بشويد! يا تنها برويد حوزه و دانشگاه درس بخوانيد، بلکه فرمودند ظرف دانش باشيد که دانش از شما به جامعه منتقل شود همان طور که پيغمبر(عليه و علي آله آلاف التحيّة والثناء) فرمود «النَّاسُ مَعَادِن کَمَعَادِنِ الذَّهَبِ وَ الْفِضَّة» ؛ شما بکوشيد که معدن علم و هدايت باشيد

تعبیر من اینست که بیاموزید و بیاموزانید .

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷ قبل از ظهر نمایش پست [15]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : عقیق »
بحث خوبی بود .
فقط من قانع نشدم در برخی موارد البته  شاید من  مطلع نیستم و این از ارزش مطلب شما کم نمی کنه .
ما کتابهایی داشتیم در مورد تند خوانی . که اکثرا در مورد تقویت حافظه بود .همین حفظ اعداد و روش حفظ شماره تلفنها و موادری نظیر این .
واین کتاب را یکی از اساتید نوشته بودند .
در کنار این مطلب ما احادیثی داریم برای تقویت حافظه . مثلا ذکر صلوات ( اللهم صل علی محمد و ال محمدو عجل فرجهم ) . و یا حفظ قران در همین راستا و موارد مشابه  این .
یا حفظ اشعار به همین منظور .
در کنار این ما دانشمندانی داشته و داریم که علوم مختلفی را هم زمان اموختند . و یا اساتیدی در رشته های مختلف دانشگاهی مثل علوم پزشکی که بسیار حجم اطلاعات واردشده به مغز زیاده  .
اینها با توضیح کلی شما جور در نمی اید . البته همانطور که گفتم هیچ ادم عاقلی نیاز نداره که دنبال مطالب بی ارزش باشه و مغز خودش را با انها پر کنه ولی گاهی حجم مطالب مفید هم انقدر زیاده که اگر چه به گفته شما نیاز به پردازش داره اما یادگیری ان کم اهمیت نیست . هر چند نتوانیم همه ان مطالب را به عمل دراوریم .

در راستای تکمیل مطالب شما  :

نقل قول

حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي در جلسه درس اخلاق فرمودند:
براي ابديّت، علم ابدي نياز است/ اگر علوم صبغه ديني پيدا نکنند سودمند نخواهد بود

مرحوم کليني از وجود مبارک امام مجتبي عليه السلام نقل مي کند که آن امام همام فرمود: «کُونَوا أَوْعِيَةَ الْعِلْمِ وَ مَصَابِيْحَ الْهُدَي»؛ يعني بکوشيد که ظرف دانش باشيد و چراغ هدايت! يعني طوري باشد که علاوه بر اينکه جان و قلبتان خالي از علم و معرفت نباشد تا راه خود را تشخيص بدهيد، چراغ هدايت باشيد تا به ديگران راه نشان بدهيد.

ايشان در تشريح مفهوم حديث بيان شده خاطرنشان کردند:
امام نفرمودند صرفاً عالم بشويد! يا تنها برويد حوزه و دانشگاه درس بخوانيد، بلکه فرمودند ظرف دانش باشيد که دانش از شما به جامعه منتقل شود همان طور که پيغمبر(عليه و علي آله آلاف التحيّة والثناء) فرمود «النَّاسُ مَعَادِن کَمَعَادِنِ الذَّهَبِ وَ الْفِضَّة» ؛ شما بکوشيد که معدن علم و هدايت باشيد

تعبیر من اینست که بیاموزید و بیاموزانید .

با تشکر از تعمق و دقت شما...
حافظه ربطی به فربه شدن ذهن نداره... در واقع حافظه نگهداشت اون چیزی هست که ما داریم به عنوان خوراک ذهن بهش میدیم...بحث ما سر خوراک ذهنه نه حافظه
احادیثی جهت تقویت حافظه هیچ منافاتی با حرف بنده نداره...
دانستن تمام علوم و عمل کردن به اون دانسته ها قابل تقدیره...
همانطور که در پیام قبل هم گفتم بنده به دو دلیل میگم که ذهن رو نباید فربه کرد که یکیش حفظ اطلاعاتی هست که نه به عنوان اطلاعات پایه محسوب میشه و نه بدرد میخوره و دلیل دوم ...
تعبیر حضرت امام...

«اگر تهذیب در کار نباشد، علم توحید هم به درد نمی خورد. “العلم هوالحجاب الاکبر” هرچه انباشته تر بشود علم ، حتی توحید که بالاترین علم است ، انباشته بشود در مغز انسان و قلب انسان ، انسان را اگر مهذب نباشد، از خدای تبارک و تعالی دورتر می کند. باید کوشش بشود در این حوزه های علمیه ، چه حال و چه بعدها کوشش بشود که اینها را مهذب کنند...

توجه

نباید تصور بشه که وقتی گفتیم ذهن فربه نشه پس درب ورودی ذهن رو پلمپ کنیم و به سمت عمل کردن بریم و بگیم دیگه نیازی نیست بیشتر از این یاد بگیریم بلکه به همون سرعتی که داریم یاد میگیریم باید به همون سرعت تمام اجزای بدن ما درگیر اون دانسته ها بشه و در واقع هضم بدن بشه تا همانند شکل اول سرش فربه نشه...
در ادامه اگه توفیق شد به این نکته هم اشاره خواهم کرد که حتی اگه به تمام علوم اشرافیت داشته باشید باز هم نمیتونید علم تولید کنید و حرف جدید بزنید...
با تشکر از شما

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ بعد از ظهر نمایش پست [16]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065

حافظه ربطی به فربه شدن ذهن نداره... در واقع حافظه نگهداشت اون چیزی هست که ما داریم به عنوان خوراک ذهن بهش میدیم...بحث ما سر خوراک ذهنه نه حافظه
همانطور که در پیام قبل هم گفتم بنده به دو دلیل میگم که ذهن رو نباید فربه کرد که یکیش حفظ اطلاعاتی هست که نه به عنوان اطلاعات پایه محسوب میشه و نه بدرد میخوره و دلیل دوم ...
تعبیر حضرت امام...

«اگر تهذیب در کار نباشد، علم توحید هم به درد نمی خورد. “العلم هوالحجاب الاکبر” هرچه انباشته تر بشود علم ، حتی توحید که بالاترین علم است ، انباشته بشود در مغز انسان و قلب انسان ، انسان را اگر مهذب نباشد، از خدای تبارک و تعالی دورتر می کند. باید کوشش بشود در این حوزه های علمیه ، چه حال و چه بعدها کوشش بشود که اینها را مهذب کنند...

توجه

نباید تصور بشه که وقتی گفتیم ذهن فربه نشه پس درب ورودی ذهن رو پلمپ کنیم و به سمت عمل کردن بریم و بگیم دیگه نیازی نیست بیشتر از این یاد بگیریم بلکه به همون سرعتی که داریم یاد میگیریم باید به همون سرعت تمام اجزای بدن ما درگیر اون دانسته ها بشه و در واقع هضم بدن بشه تا همانند شکل اول سرش فربه نشه...
در ادامه اگه توفیق شد به این نکته هم اشاره خواهم کرد که حتی اگه به تمام علوم اشرافیت داشته باشید باز هم نمیتونید علم تولید کنید و حرف جدید بزنید...
با تشکر از شما

ممنون
نقل قول
حافظه ربطی به فربه شدن ذهن نداره...

اما مهتره اینطور نیست ؟
همه مطالب ورودی که در حافظه ضبط نمی شوند که بخواهد سی پی یو ی مغز را پر کنه .

ویرایش ارسال توسط : عقیق
در تاریخ : یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ بعد از ظهر

می پسندم        0 

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۱ بعد از ظهر نمایش پست [17]
بانو
rating
شماره عضویت : 1310
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 74079
پسند ها : 5100
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).gif

با سلام 
ممنون از شما بابت ارائه مطالب 
خواستم یه نکته رو متذکر بشم اینکه ذهن ما در خیلی از مواقع بصورت ناخودآگاه در معرض دریافت اطلاعات قرار میگیره خیلی از یادگیری ها  بصورت سمعی و بصری شکل میگیره 
گاهی اوقات همه ی ما اینو تجربه کردیم که در کسری از ثانیه مسائل و موضوعات مختلفی ذهن ما رو در گیر میکنه اما اینکه بخواهیم یاد بگیریم که چطور نسبت به مسائل حضور ذهن داشته باشیم و در واقع ذهنمون رو از سرگردانی نجات بدیم راهکارهای خاص خودش رو داره 
یادمه یه جایی خوندم که مغز انسان برای اجرای چند وظیفگی ساخته نشده و روند سیستم عصبی انسان میانه خوبی با مفهوم چند وظیفگی نداره  بنابراین با قطعیت گفته میشه که قرار گرفتن در چنین وضعیتی موجب کاهش در بهره وری در هر کاری میشه 
فن حضور ذهن باعث متمرکز شدن در کارها میشه و اثرات منفی درگیری های ذهنی رو از بین میبره 
و یکی از بازخورد های  حضور ذهن اینه که کیفیت پرداختن به هر موضوعی بالا میره وقتی کیفیت دریافت اطلاعات بالا بره فرصت بیشتری برای تفکر و تعقل در اون زمینه بوجود میاد 
بنابراین به قول شما درگیر کردن ذهن نسبت به هر موضوع و مساله ی کم اهمیت و بی اهمیت در زندگی ممکنه ما رو از مسائل اصلی دور کنه 
ممنون از شما 

می پسندم 1     0  1 

امضای کاربر : بانوی آفتاب

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۱۵ بعد از ظهر نمایش پست [18]
مدیر انجمن انجمن دفاع مقدس
rating
شماره عضویت : 1784
حالت :
اعتبار کاربر : 72225
پسند ها : 2031
حالت من :  Maghzmotafaker.gif

ببخشید با این که بخش رو پایان دادید اما میخوام سوال کنم آیا حفط قران با توجه به اینکه فقط حفظ فقط مد نظر باشه بدون درک وتفسیر ایات به خودی خودش فربه شدن ذهن محسوب میشه؟؟؟وچرا این مقوله(حفظ قران) اینهمه تشویق میشه وارزشمند تلقی میشه ؟
با توجه به اینکه کلام وحی هست وبه خودی خودش ناخوداگاه تاثیر مثبت بر روح وروان فرد میزاره ایا درسته صرف این بهانه که عمل به قران مهم تر هست از حفظ ایات سرباز بزنیم؟؟

بله حفظ قرآن بدون عمل به اون موجب فربه شدن ذهن میشه و دلیل تشویق به حفظ به این دلیله که لازمه ی عمل کردن خواندن و حفظ و تدبره و لذا صرف حفظ کردن مد نظر نیست... 
توجه داشته باشیم که اگه نتونیم این موارد رو به عمل تبدیل کنیم این احتمال وجود داره که یه روزی همین قرآن رو هم سرنیزش کنیم...

سلام
اینجا گفتین که حفظ قرآن باعث فربه شدن ذهن میشه و اما اینجا گفتین »

تعبیر حضرت امام...

توجه

با تشکر از شما

اینجا گفتین حافظه ربطی به فربه شدن ذهن نداره
 دقیقا چطوریه؟

می پسندم        0 

امضای کاربر : محمدELE

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۷ بعد از ظهر نمایش پست [19]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : محمدELE »

سلام
اینجا گفتین که حفظ قرآن باعث فربه شدن ذهن میشه و اما اینجا گفتین »

تعبیر حضرت امام...

توجه

با تشکر از شما

اینجا گفتین حافظه ربطی به فربه شدن ذهن نداره
 دقیقا چطوریه؟

با سلام و تشکر از دقت شما...
یه نکته رو توجه نکردید حافظه با حفظ کردن دو چیزه...
وقت بنده بهتون بگم حافظه چیست؟شما دنبال تعریفی از خود حافظه یا به طور ساده ظرف میگردید اما وقتی بهتون بگم حفظ چیست؟شما این رو با محتوا یا مظروفی که داخلش ریخته میشه تعریف میکنید
اونجایی که گفتم "حفظ قرآن بدون عمل موجب فربه شدن ذهن میشه" خط ثقل این جمله حفظ نیست بلکه
"عمل نکردن به دانسته" هاست...در واقع تاکید بر اینه که اگه یه چیزی رو حفظ کنید و"عملش نکنید" موجب فربهی ذهن میشه...رای بنده بر میگرده به محتوا نه قالب(حفظ)
اما اونجایی که گفتم "حافظه ربطی به فربهی نداره" حافظه رو به عنوان یک قالب در نظر گرفتم...در واقع خود "حافظه"(ظرفیت نگهداشت)موجب فربهی نمیشه بلکه اونچیزی که به عنوان مظروف داخلش ریخته میشه و اون رو پر میکنه ...در واقع اگه بیشتر توجه کنید هیچ منافاتی با هم ندارن.
علت خلط مبحث شما اینه که جمله رو ابتر دیدید...
"حفظ قرآن بدون عمل موجب فربه شدن ذهن میشه"
با تشکر از شما

ویرایش ارسال توسط : متین23
در تاریخ : یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۰ بعد از ظهر

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۱۰ بعد از ظهر نمایش پست [20]
عضو
rating
حالت :

نوشته شده توسط : عقیق »

تعبیر حضرت امام...

توجه

با تشکر از شما

ممنون
نقل قول
حافظه ربطی به فربه شدن ذهن نداره...

اما مهتره اینطور نیست ؟
همه مطالب ورودی که در حافظه ضبط نمی شوند که بخواهد سی پی یو ی مغز را پر کنه .

شما مساله رو گم کردید...اگه تمایل داشتید پیام ها رو از اول مرور کنید

می پسندم 1     0  1 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۴ بعد از ظهر نمایش پست [21]
rating
حالت :

حافظه با حفظ کردن دو چیزه...

ببخشید تفاوتشون رو متوجه نمیشم
یعنی چیزی که حفظ می کنیم توی جایی غیر از حافظه هست!

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۱ بعد از ظهر نمایش پست [22]
عضو
rating
حالت :

حافظه با حفظ کردن دو چیزه...

ببخشید تفاوتشون رو متوجه نمیشم
یعنی چیزی که حفظ می کنیم توی جایی غیر از حافظه هست!

هر چی جلوتر بریم جواب های بنده براتون مبهم تر و مجهول تر خواهد بود...چرا که شما دچار استمرار بینایی شده اید و جواب ها را طوری میبینید که میخواید ببینید و لذا مغز هیچ واکنشی نسبت به تغییر نشون نمیده...(این حرفمو حمل بر بی ادبی نکنید)
هر چی بیشتر جلو برید بدتره .اگه تمایل دارید دوباره این موضوع رو از سر بگیرید توصیه میکنم از اول و بدون پیش داوری شروع کنید 

در تاریخ : یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۰ بعد از ظهر

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۹ بعد از ظهر نمایش پست [23]
rating
حالت :

طبق تعاریف »چیزی که مسلّمه اینه که وقتی چیزی رو حفظ میکنیم، حافظه است که وظیفه حفظش رو داره 

حالا سوال من اینه که »حفظ یه مطلب بلاخره باعث فربه شدن میشه یا نه

واگه ممکنه شما یه تعریف درباره حفظ و حافظه بگید

می پسندم        0 

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ بعد از ظهر نمایش پست [24]
عضو
rating
حالت :

طبق تعاریف »چیزی که مسلّمه اینه که وقتی چیزی رو حفظ میکنیم، حافظه است که وظیفه حفظش رو داره 

حالا سوال من اینه که »حفظ یه مطلب بلاخره باعث فربه شدن میشه یا نه

واگه ممکنه شما یه تعریف درباره حفظ و حافظه بگید

بنده از شما تعریف نخواستم که میفرمایید تعریف بدم...در ضمن بحث یه چیز دیگس چرا اصرار دارید که خارج از مساله ،موضوع رو پیگیری کنید...

در تاریخ : یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۶ بعد از ظهر

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 2 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

برچسب ها
چیه؟ ، ذهن ، فربه...دلیلش ،

« فرق دل با قلب | سیاست ،چاره یا politic...کدام یک؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 02:45 پیش از ظهر