انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » تالار دانش » متفرقه » ذهن فربه...دلیلش چیه؟

ذهن فربه...دلیلش چیه؟

بسم الله الرحمن الرحیم با سلام... به فربه شدن ذهن و آثار مخربش تا حالا فکر کرده بودید؟ نظر شما چیه؟
bik tvfi...ngdga ]di?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 3 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۳ بعد از ظهر نمایش پست [25]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

نوشته شده توسط : متین23 »
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام...
به فربه شدن ذهن و آثار مخربش تا حالا فکر کرده بودید؟
نظر شما چیه؟

بنابر توصیه شما مطلب را از نو اغاز می کنیم . من با این  تصویر بالا مشکل دارم .
یه چیزی متوجه شدم اینکه فربه بودن به معنای چاقی نیست بلکه به معنای تنبلی است ایا درسته ؟

می پسندم        0 

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱ بعد از ظهر نمایش پست [26]
عضو
rating
شماره عضویت : 2697
حالت :
اعتبار کاربر : 2765
پسند ها : 280

نوشته شده توسط : عقیق »
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام...
به فربه شدن ذهن و آثار مخربش تا حالا فکر کرده بودید؟
نظر شما چیه؟

بنابر توصیه شما مطلب را از نو اغاز می کنیم . من با این  تصویر بالا مشکل دارم .
یه چیزی متوجه شدم اینکه فربه بودن به معنای چاقی نیست بلکه به معنای تنبلی است ایا درسته ؟

چاقی و تنبلی یه جورایی مترادف هم هستند...

می پسندم        0 

امضای کاربر : متین23
بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ بعد از ظهر نمایش پست [27]
عضو
rating
حالت :

با عرض پوزش از تمامی کاربرانی که بنده را در این بخش دنبال کردند ذهن به اشتباه مطرح شده است و جایگزین آن مغز است...

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ بعد از ظهر نمایش پست [28]
عضو
rating
حالت :

توجه داشته باشید که تفاوت صرفا روی اسمه چرا که مغز اعم هست و ذهن اخص-در واقع با در نظر گرفتن مغز به عنوان عنصر فربه شونده فکر هم که یکی از ترشحات مغز هست در این مقوله گنجانده میشه-. این تغییر هیچ خللی در فهم ایجاد شده نداشته و نداره و بنده صرفا حسب وظیفه موارد اصلاحی رو اصلاح کردم.

باز هم از دوستان پوزش میطلبم.

ویرایش ارسال توسط : متین23
در تاریخ : سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ بعد از ظهر

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ۰۴:۱۵ بعد از ظهر نمایش پست [29]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

تشکر می کنم از مطلب خوبتون  در تکمیل مطلب شما ,  یک مطلبی دیدم که بی مناسبت با موضوع نیست . خاطره ای هست از حاج اقای قرائتی که  در مورد بکار گیری اموخته ها واهمیت پرهیز از علوم غیر مفید است.

از امام حسين چه بخواهم؟

در بعضى شب ‏هاى جمعه كه در نجف بودم توفيقى بود كه به كربلا مى ‏رفتم و در حرم امام حسين عليه السلام به مناجات مى‏ پرداختم. از آنجا كه دعا زير گنبد امام حسين عليه السلام مستجاب است، از استادم پرسيدم: در آنجا چه دعا و درخواستى از خدا داشته باشم؟. ايشان گفتند: دعا كن هر چه مفيد نيست، علاقه ‏اش از دل تو بيرون رود. بسيارند كسانى كه علاقه مند به كارى هستند كه بى ‏فايده است.
در دعا نيز مى ‏خوانيم:
«اعوذ بك مِن عِلم لاينفع» خداوندا! از علم بدون منفعت به تو پناه مى‏برم.
خدا را شاكرم كه به جز قرآن و تفسير به بسيارى از علوم غير مفيد علاقه ‏اى ندارم.
وظيفه كدام است‏
وقتى دوره سطح را در حوزه تمام كردم، متحيّر مانده بودم كه چه برنامه ‏اى براى خودم داشته باشم.
دوستانم به درس خارج فقه رفتند، امّا من سرگردان بودم. بالاخره تصميم گرفتم جوان‏ هاى محل را به خانه ‏ام دعوت كنم و براى آنان اصول دين بگويم.
تخته سياهى تهيه كردم و مقدارى هم ميوه و شيرينى خريده و شروع به دعوت كردم.
بعد ديدم كار خوبى است ولى يك دست صدا ندارد، طلبه ‏ها مشغول درس هستند و جوان ها رها و مفاسد بسيار؛ در فكر بودم كه آيا كار من درست است يا كار دوستان. من درس را رها كرده به سراغ جوان ها رفته ‏ام و آنها جوان ها را رها كرده به سراغ درس رفته ‏اند. تا اينكه يكى از فضلاى محترم روزى به من گفت: در خواب ديدم كه به من گفتند: لباست را بپوش تا خدمت امام زمان عليه السلام برسى. به محضر آقا رسيدم، امّا زبانم گرفت؛ به شدّت ناراحت شدم تا اينكه زبانم باز شد. از آقا سؤال كردم: الآن وظيفه چيست؟. فرمودند: وظيفه اين است كه هر كدام از شما تعدادى از جوان ها را جمع كنيد و به آنها دين بياموزيد. با اين مطلب اميدوار شدم و به كارم ادامه دادم.

ویرایش ارسال توسط : عقیق
در تاریخ : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ۰۴:۱۷ بعد از ظهر

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ۰۶:۴۷ بعد از ظهر نمایش پست [30]
بانو
rating
شماره عضویت : 499
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 74582
پسند ها : 4202
حالت من :  Sepasgozaram.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (8).jpg

علاقه به علوم مفید توفیق میخواد وعنایت پروردگار /
خداوند خودش هدایتمون  کنه تا در مسیر درست ودر جهت رضایت حضرت احدیت حرکت کنیم

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : حریم قدس

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۰۶ بعد از ظهر نمایش پست [31]
عضو
rating
حالت :

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب...

ممنون از خانم عقیق بابت مطلبی که فرمودن...

در ادامه ی مبحث مغز و ذهن فربه بد نیست که دو نکته رو به دوستانی که این مبحث رو دنبال کردن تذکر بدم...
نکته ی اول به برادران و خواهرانی که خودشون رو در معرض فیلم های تلویزیونی و تصاویری که گاها ندیدنشون اجتناب ناپذیره و گاها در کوچه و خیابان هم یه سری تصاویر مهیج و محرک جلو چشمشون هست، توجه داشته باشید که این تصاوید منجر به اشغال ذهنتون نشه و خودتون رو باهاش درگیر نکنید(تصوری سازی نکنید) که ممکنه خدای ناکرده منجر به زنای ذهنی بشه... کما این که برخی از دلایل تجرد مردان و زنان ما به همین دلیله ...خیلی خلاصه عرض میکنم که مراقب تصاویری که خواه ناخواه ذهن رو درگیر خودش میکنه باشید تا تصویری در ذهن شما شکل نگیره که آثارش به شدت مخرب خواهد بود...
نکته ی دوم بیشتر به پدرها و مادر های جوان مربوط میشه و اون هم تاثیر، محور بودن مغز و ذهن در پرورش کودکان هست که موجب میشه این فرزندان که قراره آینده ی کشور به دست این افراد رقم بخوره توان مدیریت حب و بغض و کفر و ایمان و بینایی و کوری رو نداشته باشن و به مثابه رباتی عمل کنند که مملو از علوم مختلف هستند ولی روح اونها هیچ رشدی نکرده و در کودکی خودش مونده...
به طور مثال میبینیم خانواده هایی رو که به مغز و ذهن بیش از صدر و شغاف و قلب و فواد 
http://forum.roq.ir/t47088 اهمیت میدن و لذا اصرار دارن فرزندانشون قبل از رفتن به دبستان حروف الفبا و اعداد و گاها زبان خارجه رو به خوبی بلد باشن این در حالیه که ذهن این کودک نباید در این زمان درگیر این مسال بشه بلکه هر دوره ای یک بخش از دل او باید رشد کنه و بخش ذهن در لایه ی سوم وجودی او(یعنی همزمان با شکل گیری کفر و ایمان شک و یقین برای کودک موضوعیت پیدا میکنه و اولیای این نوجوان باید به اونها پاسخ بدن) شکل میگیره...
ادامه دارد...

ویرایش ارسال توسط : متین23
در تاریخ : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ بعد از ظهر

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
ذهن فربه...دلیلش چیه؟
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ ۰۳:۰۰ بعد از ظهر نمایش پست [32]
عضو
rating
حالت :

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب...

ممنون از خانم عقیق بابت مطلبی که فرمودن...

در ادامه ی مبحث مغز و ذهن فربه بد نیست که دو نکته رو به دوستانی که این مبحث رو دنبال کردن تذکر بدم...
نکته ی اول به برادران و خواهرانی که خودشون رو در معرض فیلم های تلویزیونی و تصاویری که گاها ندیدنشون اجتناب ناپذیره و گاها در کوچه و خیابان هم یه سری تصاویر مهیج و محرک جلو چشمشون هست، توجه داشته باشید که این تصاوید منجر به اشغال ذهنتون نشه و خودتون رو باهاش درگیر نکنید(تصوری سازی نکنید) که ممکنه خدای ناکرده منجر به زنای ذهنی بشه... کما این که برخی از دلایل تجرد مردان و زنان ما به همین دلیله ...خیلی خلاصه عرض میکنم که مراقب تصاویری که خواه ناخواه ذهن رو درگیر خودش میکنه باشید تا تصویری در ذهن شما شکل نگیره که آثارش به شدت مخرب خواهد بود...
نکته ی دوم بیشتر به پدرها و مادر های جوان مربوط میشه و اون هم تاثیر، محور بودن مغز و ذهن در پرورش کودکان هست که موجب میشه این فرزندان که قراره آینده ی کشور به دست این افراد رقم بخوره توان مدیریت حب و بغض و کفر و ایمان و بینایی و کوری رو نداشته باشن و به مثابه رباتی عمل کنند که مملو از علوم مختلف هستند ولی روح اونها هیچ رشدی نکرده و در کودکی خودش مونده...
به طور مثال میبینیم خانواده هایی رو که به مغز و ذهن بیش از صدر و شغاف و قلب و فواد 
http://forum.roq.ir/t47088 اهمیت میدن و لذا اصرار دارن فرزندانشون قبل از رفتن به دبستان حروف الفبا و اعداد و گاها زبان خارجه رو به خوبی بلد باشن این در حالیه که ذهن این کودک نباید در این زمان درگیر این مسال بشه بلکه هر دوره ای یک بخش از دل او باید رشد کنه و بخش ذهن در لایه ی سوم وجودی او(یعنی همزمان با شکل گیری کفر و ایمان شک و یقین برای کودک موضوعیت پیدا میکنه و اولیای این نوجوان باید به اونها پاسخ بدن) شکل میگیره...
ادامه دارد...

ادامه ی این مطالب رو در بخش های بعدی مطرح خواهم کرد...
ان شا الله

می پسندم        0 

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 3 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

برچسب ها
چیه؟ ، ذهن ، فربه...دلیلش ،

« فرق دل با قلب | سیاست ،چاره یا politic...کدام یک؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:23 پیش از ظهر