انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » مطالب متفرقه مذهبی » امام چه کسانی را صاحبان حقیقی انقلاب می دانست؟

امام چه کسانی را صاحبان حقیقی انقلاب می دانست؟

بسم الله الرحمن الرحیم آقایان مسئول خطاب امام به شما بود! پابرهنه های امام فراموش شده اند / امام چه کسانی را صاحبان حقیقی انقلاب می دانست؟   انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) حماسه ای بود که نظام ظالم، ستمگر و طبقه اشراف را زمین زد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، زیتون نوشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) حماسه ای بود که نظام ظالم، ستمگر و طبقه اشراف را زمین زد. انقلابی عدالت محور و فسادستیز که برگرفته از آموزه های دین و معصومین(ع) بود و با بیان
hlhl ]i ;shkd vh whpfhk prdrd hkrghf ld nhksj?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ بعد از ظهر
مدیر انجمن چهارده معصوم
rating
شماره عضویت : 4
حالت :
تعداد بازدیدکنندگان : 518
دعوت شدگان : 5
اعتبار کاربر : 6949
پسند ها : 622
حالت من :  Bachemosbat.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg

مدال ها:3
مدال صندلی داغ
مدال صندلی داغ
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 3 سالگی عضویت
مدال 3 سالگی عضویت

|

بسم الله الرحمن الرحیم

آقایان مسئول خطاب امام به شما بود!

پابرهنه های امام فراموش شده اند / امام چه کسانی را صاحبان حقیقی انقلاب می دانست؟

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) حماسه ای بود که نظام ظالم، ستمگر و طبقه اشراف را زمین زد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، زیتون نوشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) حماسه ای بود که نظام ظالم، ستمگر و طبقه اشراف را زمین زد. انقلابی عدالت محور و فسادستیز که برگرفته از آموزه های دین و معصومین(ع) بود و با بیان شیوای امام امت تبیین می شد. در انقلاب، هدف رسیدگی به وضع مستضعفان بود و حکومتش را حکومت کوخ نشینان می نامیدند نه مُلک کاخ نشینان. در این انقلاب غنی بودن ارزش نبوده و نیست بلکه متقی بودن ملاک برتری قرار می گیرد. 

امام مدام می فرمود:«یک موی سر این کوخ ‏نشینان و شهیددادگان به همه کاخ و کاخ نشینان جهان شرف و برتری دارد.» سیره ای که بعد از ارتحال امام (ره) از سوی رهبر معظم انقلاب ادامه یافت اما برخی از کارگزاران راه را کج کردند.برخی ها را اشرافیت گرفت و پابرهنه ها و کوخ نشینان و به عبارتی بهتر صاحبان اصلی انقلاب «نامحرم» شدند.

خط امام،خط رسیدگی به مستضعفان بود. نگاهی به جملات و گفته های امام،جایگاه پابرهنه ها و مستضعفین را نشان می دهد.امام مردم و مستضعفان را صاحبان اصلی انقلاب می دانست.

مروری بر انچه که امام می گفت و اعتقاد داشت شاید جزو ضروریات بازخوانی های دهه فجر باشد.

«خدا نیاورد , آن روزی را , که سیاست ما وسیاست مسئولین کشور ما , پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد; و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار بشوند. « معاذالله » که این با سیره و روش انبیا و امیرالمومنین (علیه السلام ) و ائمه ی معصومین علیهم السلام ـ سازگار نیست , … گمان نمی کنم , عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد , … یک موی سر این کوخ نشینان و شهید دادگان به همه ی کاخ و کاخ نشینان جهان شرافت دارد .» (صحیفه نور ج ۲۰ , صص ۳۴۲ ـ۳۴۱)

«یکی از ویژگی های حاکمان طاغوتی در دنیای اسلام از دوران بنی امیه و بنی عباس تا به امروز استفاده از عنوان « حکومت و خلافت اسلامی » برای سرپوش گذاشتن روی اعمال غیر اسلامی و غیر انسانی شان بوده است .ایشان باید بگوید , که این دولت های اسلامی , همه ی دولت های اسلامی , (در مقیاس جهان اسلام) , الا یک معدود بسیار کمی , اصلا به اسلام کاری ندارند , اسلام وسیله برای مقام است,… ما که امیدواریم , که یک جلوه ی ولو بسیار ناقصی از ولایت , از ولایت علی بن ابیطالب (ع ) در کشور ما باشد , ما باید توجه بکنیم , کافی ندانیم , اینکه ما تظاهر می کنیم , و شعار می دهیم و چه اینها کافی نیست . دولت واقعا باید با تمام قدرت , آنطوری که علی (ع ) برای محرومین دل می سوزاند , … دل بسوزاند . »(صحیفه نور ج ۱۸ , صص ۱۵۹ ـ۱۵۸)

«در طول تاریخ شاهنشاهی در ایران … حکومت , حکومت اشراف بود. یکی از نعمت های بزرگی که خدای تبارک و تعالی به این ملت عنایت فرمود اینکه حکومت , حکومت مستضعفین است . حکومت محرومین است , یعنی آنهایی که در راس حکومت واقع شده اند , … خودشان لمس محرومیت را کرده اند , … حکومت مردمی یکی از خاصیات بزرگش این است , که خوف (قدرت های استکباری ) در دل شان نیست , … مردم پشتیبان حکومت هستند , … اگر نصف مردم (ایران ) پشتیبان محمد رضا بودند , این مصیبت ها به سر او می آمد !»(صص ۳۲ ـ۲۷)

«ما این واقعیت را در سیاست خارجی و « بین الملل اسلامی » مان بارها اعلام نموده ایم , که درصد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه ی جهانخواران بوده و هستیم . حال اگر نوکران آمریکا نام این سیاست را « توسعه طلبی » و تفکر تشکیل « امپراتوری بزرگ » می گذارند , از آن باکی نداریم واستقبال می کنیم .ما درصدد خشکانیدن ریشه های فاسد « صهیونیزم » , « سرمایه داری » و « کمونیزم » در جهان هستیم . ما تصمیم گرفته ایم , به لطف و عنایت خداوند بزرگ , نظام هایی که بر این سه پایه استوار گردیده اند , نابود کنیم , و نظام اسلام رسول الله (ص ) را در جهان استکبار ترویج نماییم .»(ج ۲۰ , ص ۳۴۵)

«ما امروز دورنمای « صدور انقلاب اسلامی » را در جهان مستضعفان و مظلومان بیش از پیش می بینیم و جنبشی که از طرف مستضعفان و مظلومان جهان علیه مستکبران و زورمداران شروع شده و در حال گسترش است , امید بخش آتیه ی روشن است و وعده ی خداوند را نزدیک و نزدیک تر می نماید. گویی جهان مهیا می شود , برای طلوع آفتاب ولایت از افق مکه ی معظمه و کعبه ی آمال محرومان و حکومت مستضعفان .»(ج ۱۲ , صص ۱۴۸ ـ۱۴۷)

« اگر اسلام عزیز و جمهوری اسلامی نوپا به انحراف کشیده شود و سیلی بخورد و به شکست منتهی شود , خدای نا خواسته اسلام برای قرن ها به طاق نسیان سپرده می شود و به جای آن اسلام شاهنشاهی و ملوکی  جایگزین آن خواهد شد » . (ج ۲۱ , ص ۸۱)

«فقرا و متدینین بى‏بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلابها هستند. ما باید تمام‏ تلاشمان را بنماییم تا به هر صورتى که ممکن است خط اصولى دفاع از مستضعفین را حفظ کنیم.»( صحیفه امام، ج‏21، ص: 87)

«من نظری به دیگران ندارم، راجع به خودم می‌گویم از این وضع رادیو - تلویزیون خوشم نمی‌آید. واقع آن است که آن قدر که پابرهنه‌ها به رادیو - تلویزیون حق دارند، ما نداریم. این یک واقعیت است و تعارف نیست؛ واقع این است که آنها این نظام را درست کرده‌اند و این نهضت را به وجود آوردند؛ همین جمعیت هستند که پیروزی‌ها را به دست آوردند؛ از قشر بالا کسی در این مسئله حقی ندارد. البته ما هم در اصل مطلب شرکت داشته‌ایم، اما حق با آنهاست.»(صحیفه امام، ج19، ص 347-346)

"تنها آنهایی تا آخر با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بی بضاعت، گردانندگان و بر پا دارندگان واقعی انقلابها هستند.ما باید تمام تلاشمان را بنمائیم تا به هر صورتی که ممکن است،خط اصولی دفاع از مستضعفین را حفظ کنیم...ما برای احقاق حقوق فقرا در جوامع بشری تا آخرین قطره خون دفاع خواهیم کرد."

«ما باید برای پیش برد اهداف و منافع ملت محروم ایران برنامه ریزی کنیم. ما باید در ارتباط با مردم جهان و رسیدگی به مشکلات و مسائل مسلمانان و حمایت از مبارزان و گرسنگان و محرومان، با تمام وجود تلاش کنیم... من گمان نمی کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد... چیزی که روحانیون هرگز نباید از آن عدول کنند و نباید با تبلیغات دیگران، از میدان به در روند، حمایت از محرومین و پابرهنه هاست؛ چرا که هر کسی از آن عدول کند، از عدالت اجتماعی عدول کرده است. ما باید تحت هر شرایطی، خود را عهده دار این مسئولیت بزرگ بدانیم ودر تحقق آن، اگر کوتاهی بنماییم، خیانت به اسلام و مسلمین کرده ایم.»
http://www.dana.ir

ویرایش موضوع توسط : غم هجران
در تاریخ : دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۰۴ بعد از ظهر

2 تشکر شده از کاربر غم هجران برای ارسال مفید :
کاکتوس , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : غم هجران
الهی لا تکلنی الی نفسی طرفة عين ابداً

خدايا مرا (به اندازه ) چشم بر هم زدنی به خودم وا مگذار
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« او من هستم ..... | سوالاتی درم مورد مسائل اعتقادی و پاسخ از زبان استاد شهید مطهری »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 11:15 پیش از ظهر