انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » مسائل روز » اعجاز گونه بودن قرآن در مورد علم جنین شناسی

اعجاز گونه بودن قرآن در مورد علم جنین شناسی

اعجاز گونه بودن قرآن در مورد علم جنین شناسی                                 1392/7/4       :dr.mehdi رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا    :dr.mehdiاگر خدا یاری کنه امشب میخوایم اعجاز گونه بودن قرآن رو با علم جنین شناسی بیشتر درک کنیم بچه ها بحث رو اینطوری شروع میکنیم قرآن در مورد آفرینش انسان چه آیاتی داره؟    غریبه110: سوره ی علق مراحل رشد یک جنین   سید110: و ما انسان را از ابی پست افریدیم   سید110: خلقت من تین   غریبه: 110ثم
hu[hc ',ki f,nk rvHk nv l,vn ugl [kdk akhsd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۵ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

اعجاز گونه بودن قرآن در مورد علم جنین شناسی                                 1392/7/4

:dr.mehdi رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا

:dr.mehdiاگر خدا یاری کنه امشب میخوایم اعجاز گونه بودن قرآن رو با علم جنین شناسی بیشتر درک کنیم بچه ها بحث رو اینطوری شروع میکنیم قرآن در مورد آفرینش انسان چه آیاتی داره؟

غریبه110: سوره ی علق مراحل رشد یک جنین

سید110: و ما انسان را از ابی پست افریدیم

سید110: خلقت من تین

غریبه: 110ثم جعل نسله من سلالة من ماء مهين‏ ثم خلقنا النطفة علقة فخلقنا العلقة مضغة فخلقنا المضغة عظاما فكسونا العظام لحما ثم انشاناه خلقا آخر فتبارك الله احسن الخالقین

غریبه110: ایا خدا بخاطر این پوست و استخون به خودش افرین گفته؟

محمدطه: خلق من ماء دافق

سید110: مگر نه‌ ‌این ‌که‌ مدت‌ زماني‌ ‌بر‌ انسان‌ گذشت‌ ‌که‌ چيز قابل‌ ذكري‌ نبود( آیه اول سوره الانسان)

: dr.mehdi و انسان را از خاک آفریدیم  و انسان را از آب آفریدیم آیا واقعا انسان از خاک آفریده شده ؟ آیا علم هم ثابت کرده خاکی بودن انسان رو؟

:  dr.mehdi ما الان همه میدونیم که بدن کلسیم آهن فسفر روی خیلی مواد معدنی دیگه میخواد بدن انسان از نظر علمی 22 عنصر داره که مثه یه معدن کوچیک میمونه و اگر این عناصر بهش نرسن چه از طریق مواد خوراکی دامی یا گیاهی یا آب های املاح دار دچار مشکل میشه

:  mohammadhossein آره منم این چیزا رو شنیدم میگن یکی از چیزایی رو که میتونه این ر و اثبات که ج.د عناصر مختلف در خاکه که همون عناطر در بدن انسان هم هست یعنی طوره که بدن انسان هم به اون عناصر نیاز داره

: dr.mehdiبله بدن انسان به آهن فسفر منیزیم روی و ... چیزای دیگه احتیاج داره پس این از اعجاز قرآنه که میگه ما انسان را از خاک آفریدیم و در این عصر این به اثبات رسیده

: dr.mehdi آیه دیگه میگه و انسان را از آب آفریدیم  خب نظرتون در مورد آیه و انسان را از آب آفریدیم چیه؟

غریبه110 70 :  درصد بدن انسان رو اب تشکیل میده.یعنی بیس و پایه ی افرینش اب بوده نه اینکه عناصر دیگه دخیل نبودن
غریبه
110: أَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ» (الأنبیاء، 30) تو این ایه میگه همه ی موجودات رو از اب افریده خداوند

:dr.mehdi آیه ای دیگه میگه و انسان را از آبی پست آفریدیم  و جایی دیگه میگه انسان را از آبی جهنده آفریدیم
 :dr.mehdi مدتها پیش نمیدونستن که علت بارداری منی هستش و گاها بهار را   و یا خیلی چیزهای دیگه رو دخیل میدونستن که این در کتابهای علمی موجود هست ولی در عصر جاهلیت عرب این موضوع در قرآن ذکر شده
dr.mehdi : حالا یه چیز قشنگ که در آیه هست  کلمه سلاله بود غریبه شما آیه رو نوشتی میدونین معنیش چیه ؟

غریبه110: کدوم ایه؟

: dr.mehdi آیه 8 سوره سجده

:dr.mehdi  کلمه سلاله یعنی عصاره  شیره وجودی که در تفسیر آیه به منی ترجمه شده حالا اینو قرنها پیش ذکر کردن و این به نظر شما اسمش اعجاز نیست پس چیه ؟

: dr.mehdiخداوند اینقدر در آیات دقیق صحبت کرده میتونست از همون کلمه قبلی آب استفاده کنه ولی خدا از کلمه آب استفاده نمیکنه و از عصاره استفاده میکنه و این یعنی اعجاز و شگفتی اگر کمک کنید تا استخوان بندی انسان با آیات خدا و علم پیش میریم

سینا313: در سوره مومنون آیات 12-14 نوشته شده است و به یقین انسان را از عصاره‏اى از گل آفریدیم (۱۲)سپس او رانطفه‏اى درجایگاهى استوار قرار دادیم (۱۳)آنگاه نطفه را به صورت علقه درآوردیم پس آن علقه را مضغه گردانیدیم و آنگاه مضغه را استخوانهایى ساختیم بعد استخوانها را با گوشتى پوشانیدیم آنگاه آفرینشى دیگر پدید آوردیم آفرین باد بر خدا که بهترین آفرینندگان است (۱۴)

dr.mehdi : حالا که خدا گفت  گل و آب پایه انسانه  حالا میریم مراحل رشد
 غریبه110: و لَقَدْ خَلَقْنَا الانسنَ مِن صلْصلٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ‏[2] ما انسان را از گل خشکیده که از گل بد بوی آفریده شده بود گرفتیم .
  سید110: دکتر جان سوره طارق ایه 5 تا 9 هم به این موضوع اشاره داره

: dr.mehdi  علقه یعنی چی ؟
 : dr.mehdi البته ذکر کنم که قبل از علقه در آیات در مورد نطفه و آمیخته شدنشون میگه که امروزه کسی دیگه منکر آمیخته شدن نیست
: dr.mehdi علقه یعنی چه ؟
 سید110: ثم خلقنا النطفة علقه
سید110: فخلقنا العلقة مضغة

:dr.mehdi علقه 6 بار و در 5 آیه تکرار شده در زبان عرب از کلمه علقه به معنای خون بسته شده که به چیزی میچسبد و یا کرم زالو که میچسبه و خون میمکه استفاده میکنن پس علق در زمان چسبندگی و آویزان بودن به کار میره

غریبه110: یعنی چیزی که جنین خوشو به اون وصل میکنه

dr.mehdiوقتی آیه میگه اول نطفه بعد علقه  حالا بیینیم جنین شناسی چی میگه میگه نطفه وقتی ترکیب شد یه چیزی تشکیل میشه که عین خون هستش و در دیواره رحم آویزان میمونه و برای تغذیه از خون مادر میمکه

: dr.mehdiبه نظرتون با توجه به محدودین پزشکی اون موقع این اعجاز نیست ؟

سید110: و قد خلقکم اطوارا=خداوند شما را در مراحل مختلفی افرید
 سید110: دکتر جان یک سوال لزوم اینکه قران در ان زمان با این زبان علمی برای یک سری از افرادی که جاهل بودن نازل شده بود چی بوده؟
: dr.mehdi  من فکر میکنم برای این باشه که قرآن فقط برای اون زمان نبوده  قران برای آینده هم بوده
  سید110: خوب ما میدونیم اینو ولی باید برای هر زمانی دلیل خودش رو هم داشته باشه

سینا313: به خاطراینکه بعدهابه این اعجازدقیق پی ببرن دانشمندان ودرعطمت خداوندبنگرند چیزی که خدا اون وقت گفته والان تازه به کمی ازاعجازپی بردیم

سید110: به نظر من دونکته میاد اول اینکه در همان زمان نزول قران دانشمندان یهودی خیلی ادهای علمی داشتن و این نزول ایات علمی نشون میداد که قران هم زبان وحیه هم یک سر و گردن از اونها بالاتره نکته دوم باعث رشد علمی مسلمانان در ادوار بعدی میشده

:dr.mehdiدرسته نکته خوبی بود سید جان
 :  dr.mehdi خب پس رسیدیم به اینجا که علقه نیز در علم جنین شناسی امروز به اثبات رسیده حالا در ادامه میگه مضغه یعنی مرحله بعد از علقه میشه
 : dr.mehdi حالا مضغه یعنی چی ؟

ترنم: فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً  سپس آن خون بسته را [بسان‏] پاره‏گوشتى پديدار ساختيم.

: dr.mehdi در زبان فارسی مضفه  معادل میشه گوشت جویده شده

:  dr.mehdiاز هفته سوم بارداری  بدون هیچ چیزی میتونیم با چشم معمولی یه گوشت جویده شده له شده رو ببینیم در ادامه آیه در مورد تمایز یافتن و نیافتن صحبت میکنه به نظر شما تمایز یافتن یا نیافتن منظورش چی بوده؟
  سید110: فخلقنا المضغة عظاما
غریبه110: مرحله تشکیل استخون
  سید110: از حالت غضروف به استخوان
 :mehdi 313 از حالت گوشت به غضروف استخوان هنوز تشکیل نشده فکر کنم
  : dr.mehdi ولی یه راهنمایی  هنوز وارد مراحل گوشت و استخوان نشده آیه میگه گوشت جویده شده حالا باید یا تمایز پیدا کنه یا نکنه
 سید110: عضام و استحکام دیگه
غریبه110: همچنین در تفسیر نمونه در توضیح این مرحله از مراحل تکامل جنینی آمده است: «در مرحله‌ی بعد، جنین صورت یک قطعه گوشت جویده شده به خود می­گیرد، بدون آنکه اعضای بدن در آن گوشت مشخّص باشد؛ امّا ناگهان در پوسته‌ی جنین تغییراتی به وجود می­آید و شکل آن متناسب با کاری که باید انجام دهد تغییر می­یابد و اعضای بدن او کم کم ظاهر می­شوند و جنین­هایی که ناقص می­مانند، بخاطر این است که این مرحله را نگذرانده­اند امّا آنچه در این زمینه باید مورد توجّه قرار گیرد این است که اگرچه در تمام شدن و ماندگاری جنین و یا سقط و ناقص الخلقه شدن آن، عوامل طبیعی و محیطی نقش مأثّری دارند ولی نباید از نظر دور داشت که همه‌ی این عوامل تحت سیطره و قدرت الهی و با اذن وی صورت می­گیرد؛ چه در مواردی که نقص در جنین ناشی از سوء اختیار و بی­مبالاتی والدین صورت ­گیرد، و چه در مواردی که مصالح وحکمت­های در ورای این امر وجود دارد که از تیررس اندیشه و فکر ما خارج است.

: dr.mehdi یکی از دیدگاهها معلوم شد ناقص الخلقه بودن در این مرحله رخ میده  یافته های پزشکی میگه در این مرحله سه لایه تشکیل میشه پی میتونه نظر دیگه از تمایز یافتن یا نیافت تشکیل این سه لایه باشه  حالا در ادامه در روند تشکیل هر یک از این 3 لایه مشکلی ایجاد بشه در بدن نوزاد ایرادی پدیدار میشه که میشه تمایز نیافتن  که آیه اشاره کرده

سپیده 313: چه لایه هایی؟

:dr.mehdi: سه لایه به نامهای  لایه خارجی (اکتودرم) لایه میانی (مزودرم (و لایه داخای (اندودرم) هر کدوم از لایه ها قسمتی رو درست میکنن  لایه خارجی پوست و گوشت و چشم و گوش و ... حالا در ادامه آیه میگه بعد از مضغه استخوان را پدید آوردیم و بر آن گوشت پوشانیدیم آیا علم قبول میکنه اول استخوان بعد گوشت ؟؟؟

سینا313: در سوره زمر آیه 6 نوشته شده است شما را از نفسى واحد آفرید سپس جفتش را از آن قرار داد و براى شما از دامها هشت قسم پدید آورد شما را در شکمهاى مادرانتان آفرینشى پس از آفرینشى [دیگر] در تاریکیهاى سه گانه خلق کرد این است‏خدا پروردگار شما فرمانروایى [و حکومت مطلق] از آن اوست‏خدایى جز او نیست پس چگونه [و کجا از حق] برگردانیده مى‏شوید
 سینا313: ایه بالادرموردهمین لایه هاس که گفته شده

dr.mehdi : علم پزشکی ثابت کرده که لایه میانی که قبلا بحث کردیم سلولهای تولید کننده استخوان و غضروف رو میسازه و این سلولها در هفته 4 بارداری دیده شدن ولی سلولهای گوشت و پوست توسط لایه خارجی ساخته میشن  و در هفته های بعد قابل روئت هستن پس اینجا باز هم قدرت خدا را میبینیم که با زیبایی تمام میگه اول استخوان و بعد گوشت و این یعنی اعجاز واقعی

سینا313: درسته الان بادستگاه فهمیدن لایه هارو ولی خداوندهمه روگفته

:dr.mehdi  جمع بندی در یک جمله میشه گفت

فتبارک الله احسن الخالقین

4 تشکر شده از کاربر programmer برای ارسال مفید :
admin , الما , فاطمه 1 , ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« برای اینکه جوانان را از کشش به ماهواره مانع شدچه باید کرد؟ | قمار و شرط بندی و نقش این مسئله با استعمار فکری »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 12:25 پیش از ظهر