انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » مسائل روز » قمار و شرط بندی و نقش این مسئله با استعمار فکری

قمار و شرط بندی و نقش این مسئله با استعمار فکری

قمار و شرط بندی و نقش این مسئله با استعمار فکری     سید110: نظر شما در این مورد قمار و شرط بندی چیه؟ و نقش این مسئله با استعمار فکری چیه؟   dr.mehdi :  قمار ذهن آدمو شرطی میکنه یعنی آدم یه بار دوبار میخواد که برنده باشه و اگر هم بازنده باشه بازم به امید برد بازی میکنه سید110: ببینید نمی دونم شما ها هم دیدین یا نه الان در هر پارکی میری یک عده جوان نشستن دارن با الات قمار بازی میکنن به نظر شما این شیوع با استعمار یا بهتر
rlhv , avx fknd , kra hdk lsmgi fh hsjulhv t;vd

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

قمار و شرط بندی و نقش این مسئله با استعمار فکری

سید110: نظر شما در این مورد قمار و شرط بندی چیه؟ و نقش این مسئله با استعمار فکری چیه؟

dr.mehdiقمار ذهن آدمو شرطی میکنه یعنی آدم یه بار دوبار میخواد که برنده باشه و اگر هم بازنده باشه بازم به امید برد بازی میکنه

سید110: ببینید نمی دونم شما ها هم دیدین یا نه الان در هر پارکی میری یک عده جوان نشستن دارن با الات قمار بازی میکنن به نظر شما این شیوع با استعمار یا بهتر بگم نقشه دشمنان چه رابط ای داره تا حالا از این منظر بهش نگاه کردین

dr.mehdiسرگرم کردن جوونها به هیچ و پوچ اونا میخوان جوونها به یه چیزهای الکی سرگرم باشن نمیخوان جوون فکر کنه چرا جوون ما الان هرچی میشه میگه بیخیال  میگذره بزن بر طبل بی عاری چرا جوونی که منبع تحول هستش باید بی انرژی باشه چون هدفش کوچیک شده چون فکر میکنه دیگه نمیتونه
من یه روز با یکی از دوستام در مورد یه مساله علمی صحبت میکردیم گفتم به نظر من این واکنش بدن از راهی دیگه هم میشه برگشته به من میکه این همه دانشمند نفهمیدن تو میخوای بفهمی این یعنی جوون مسلمان انگیزه نداره و به کارهای کوچیک سرگرمه خب قمار چیزی هست که انگیزرو میگیره  بته یکی از عوامله اونا با قمار کاری میکنن اونی که اونا میخوان تو فکر کنی نه بیشتر

mehdi 313 : استعمار یعنی چی  و فرق با استثمار چیه

سید110: کلمه استعمار در لغت به معنی ابادانی خواستن و اباد کردن اما معنایی که امروزه بکار میره تسلط سیاسی یا نظامی یا اقتصادی فرهنگی ملتی قدرتمند بر یک ملت دیگراین چیزی که الان برای همه ملموسه
استثمار هم که به معنای چپاول و غارتگریه
که البته همیشه ایندو با هم هستن

سید110:  خوب دوستان در مورد استعمار فکری باید بگم همون طور که در مسئله شناخت گفتیم ارزش هر انسان به نیروی فکرش هست هر چه فکر برتر شخصیت انسان ارزنده تر اگر در جامعه ای نیروی فکرش نابود بشه هستی اون جامعه بزودی رو به زوال و نابودی میره زیان مالی و رو میشه جبران کرد اما زیانهای فکری و معنوی زیانی که به راحتی نمیشه جبران کرد و با زیانهای مالی قابل مقایسه نیست

اخر عاقبت جامعه ای که ثروت داره اما فکر نداره چی میشه و اخر عاقبت جامعه ای که فکر داره و لی ثروت نداره چی میشه؟

mehdi 313 : الان میدونی تجارت چیه تجارت فکر شنیدید که ثروت رو به دست یه نادان بدی چیکارش میکنه فکر باعث دانایی میشه وقتی قدرت تفکر رو از ادم بگیرن ثروت نابود میشه

سید110: جامعه ای که ثروت داره اما فکر نداره بزودی صاحبان تفکر و چپاول میان سراغشون و برعکس جامعه ای که فکر داره و ثروت نداره بزودی میتونه با تفکرو پشت کار ثروت ایجاد کنه
استعمار گران در هر زمان و موقعیتی با یک لباس و روش تازه رخنه میکنن در قبل با روش نظامی سیاسی اقتصادی.... اما الان با استعمار فکر واندیشه ها ملتها رو استعمار میکنن یکی از این راهها قماره خوب کی میتونه بگه چه جوری؟

mehdi 313 : قمار اولن فکر رو میبنده یعنی فکری که تولید ثروت نمیکنه فکر رو به بی راهه وا میداره کشورها مصرف کننده میشن تا تولید کننده

سید110: مثالش همین کشورهای جهان سومه
سید110: ببینید یک مثال میزنم استعمار میاد یک نهالی رو میکاره با نامهای مختلف
 مثل سکس- سرگرمی های تخدیری (قمار)
اینترنت - ماهواره ها
و با رواجش این نهال تبدیل میشه به یک درخت به نظر شما در سایه این درخت افکار کشورهای جهان سوم چگونه است؟ افکار کشورهای جهان سوم به خواب رفته و از فرصتها ثروتها و اندیشه ها به بیهودگی استفاده میکنن

انی ظلمت نفسی:..   سید-اسم این کشورا رو بگو

سید110: ببینید مظهر همه این کشور ها کشور امریکا است برای اینکه به جهانیان بفهمونه که این یک کار خوب و سرگرم کننده است شهری رو بنام لاس وگاس با تمام امکاننات بنا کرده که پر از زرق و برق هست حتی جالبه که خود امریکایی ها هم ارزوی وگاس رفتن رو دارن به تبعیت امریکا که مظهر غربه در اروپا هم کشورهای دیگه مثل المان - انگلیس و...ایلت یا استان یا شهری را برای این کار در نظر گرفتن
مثل بادن بادن المان نقشه را طوری طراحی کردن که در ذهن یک جوان ان مقدار که ورزش اهمیت داره مسایل و مسابقات علمی که در زمینه پرورش فکره اهمیت نداره میتونید در این باره مثال بزنید؟

سید110: ببینید اول میان ورزش رو برای جوان به صورت یک هدف در میارن که جوان به اون به عنوان یک وسیله نگاه نکنه سپس میان الات تخدیری و قمار رو وارد ورزش میکنند و جوان رو استعمار میکنند در فکر و اندیشهتا در جایگاه پستی قرار بگیره که میخوان
همه اینا برای اینه که ملتها کمتر اندیشه کنند یا اصلا فرصت اندیشه رو نداشته باشن

انی ظلمت نفسی:..   اندیشه به چی؟ انگیزه ی اندیشه چیه؟

سید110: اندیشه به خلق کردن، اندیشه به تولید، اندیشه به پیشرفت، تا حالا به این فکر کردین که چرا اماج اهداف این طوری جوانان هستن

mehdi 313 : خب سرمایه اصلی یه مملکت جوان ها هستن سرمایه فکری

سید110: الان به اطراف خودتون نگاه کنید دوستان - اشنایان- اقوام ایا این تخدیر این کمی اراده این بیکاری رو به وضوح نمی بینید
ملتی که این گونه استعمار شد دیگه فکر نمیکنه کور کورانه در راه تحصیل منافع و مقاصد شوم استعمار قدم بر میداره

سید110: هر عملی از فکر نشعت میگیره
سید110: شما باید برای هر عملی قبلش یک برنامه داشته باشی وقتی برنامه رو ازت گرفتن و یک جایگزین که با نفست غریزت و رذایل اخلاقیت سازگاره بهت دادن دیگه زحمت فکر و به خودت نمیدی خوب فکر تنها برای عمل کافی نیت اراده و انگیزه هم میخواد مثلا اگه به شما بگن فردا بیا پیاده روی بدون قرعه کشی جایزه بهت میدیم افتاب طلوع نکرده سر قرار حاظری این میشه انگیزه

سید110: سوال: قمار یک بازی تخدیریاست یعنی چه؟

یه پلاک: اصلاتخدیر یعنی چی؟
سید110: تخدیر یعنی سست کردن پنهان کردن در پرده کردن

سید110: خوب کسی نمیدونه چرا به قمار میگن بازی تخدیری؟

یه پلاک: فکرآدمو سست نمیکنه؟

سید110: درسته خانم یه پلاک
سید110: از بازیهای فریبنده که به عنوان ورزش فکری بر مفاسد آن سرپوش گذاشتن و رد سطح جهان به توسعه اون پرداختن همین قماره

یه پلاک: مفاسدش چیه؟

سید110: مفاسد زیادی داره که اگه بخواهیم وارد بحثش بشیم زمان زیادی میبره

سید110: چه فرصتهای که سر میزهای قمار- در جمع خانوادگی - در پارکها کنار دریا ها در گردهمایی های بیش از دونفر الانم که به صورت انلاین با نت داره از دست میره این میشه تخدیر یکم فکر کنیم میبینیم که اگه این بازیها نبود در این محافل فکر بحث اندیشه یا حتی معنویات جایگزین نمیشد چقدر ادمها و ملتها هوشیارو بیدار میشدن ببینید دوستان زندگی ادمهای بزرگ رو نگاه کنیم متوجه میشیم که از زمان به عنوان بهترین یا گرانبها ترین سرمایه عمرشون بهره بردن حتی الان کسانی هستن که در 24 ساعت ،4 ساعت می خوابن

انی ظلمت نفسی:..  خب ببین من ادم راحت طلبی هستم-فرضا هر چی راحت تر -بهتر این میشه شعار

سید110: خوب این شعار رو اونا تو ذهن ما کردن حالا من ازت یک سوال دارم ایا همین امریکا غول صنعت و پیشرفت با این شعار به اینجا رسیده؟ این همه تولید و تکنولوژی مسلما با فکر و اندیشه به اینجا رسیده

سید110: شهید اول جمال الدین مکی کتاب لمعه دمشقیه رو تو زندان نوشته اونم با اعمال شاقه که هنوزم کتاب مرجع فقهی در حوزه هست چرا؟
چون مقلد علی ابن ابی طالبه که در اخرین وصیتش می فرماید اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم
اینا میخوان همین تقوی و نظم و رو از ما مسلمونا بگیرن و مارو به همین لغویات و بیهودگی سرگرم کنند یک مثال سادش همین چت رومها به نظر شما الان چند تا چت روم زنده با چه تعداد جوان در این ساعت در حال چت کردن با هم هستن تا چه ساعتی مشغولند

: mehdi 313 هزاران چت
انی ظلمت نفسی:..  زیاد
سید110: راندمان کار فرداشون چی میشه اعمال و عباداتشون چی میشه پس میرسیم به همون وصیت مولا علی تقوی و نظم امور که مورد هدف قرار داده شده

6 تشکر شده از کاربر programmer برای ارسال مفید :
admin , محمد110 , mosafer , سینا313 , , مرتضی ,

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« اعجاز گونه بودن قرآن در مورد علم جنین شناسی | ازدواج »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:24 بعداز ظهر