انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » قرآن » مقدار تلاوت قران بر طبق آیات و روایات

مقدار تلاوت قران بر طبق آیات و روایات

مقدار تلاوت قران بر طبق آیات و روایات سید110: اگه یادتون باشه اخرین مطلبی که رسیدیم تلاوت قران بود  الان همون بحث رو با این سوال پی میگیریم  سوال مقدار تلاوت قران بر طبق ایات و روایات چه مقدار است؟ شکیبا1389: 70 آیه روزانه منجی12: یک آیه بخونی ولی با تامل و تفکر انی ظلمت نفسی..: هرچقدر که زیادی نباشه سید110: ایه ای که جلسه قبل خوندیم این بود فاقرءوا ما تیسر من القران هر قدر که میتوانید از قران بخوانید شکیبا 1389: اون مقدار که با تامل بخونی و خسته نشی سید110: همون
lrnhv jgh,j rvhk fv xfr Hdhj , v,hdhj

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۳ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 325
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 6882
پسند ها : 395
حالت من :  geryam-gerefte2.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (26).jpg

مدال ها:4
مدال پشتکار
مدال پشتکار
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص

|

مقدار تلاوت قران بر طبق آیات و روایات

سید110: اگه یادتون باشه اخرین مطلبی که رسیدیم تلاوت قران بود  الان همون بحث رو با این سوال پی میگیریم 
سوال مقدار تلاوت قران بر طبق ایات و روایات چه مقدار است؟

شکیبا1389: 70 آیه روزانه

منجی12: یک آیه بخونی ولی با تامل و تفکر

انی ظلمت نفسی..: هرچقدر که زیادی نباشه

سید110: ایه ای که جلسه قبل خوندیم این بود فاقرءوا ما تیسر من القران هر قدر که میتوانید از قران بخوانید

شکیبا 1389: اون مقدار که با تامل بخونی و خسته نشی

سید110: همون طور که گفتیم اختلافه در اقوال مختلف بعضی میگن 50 ایه، بعضی میگن 70  ایه ، 100  و 200 بعضی هم میگن ثلث قران اما در حدیثی از امام رضا علیه السلام وارد شده که ایشان در سه شبانه روز یک ختم قران میکردن و می فرمودند که اگه بخوام میتونم زود تر هم بخوانم اما چون به هر ایه میرسم در مورد شان نزول و زمان نزولش تفکر و تامل میکنم در سه شبانه روز یک ختم قران میکنم
همچنین در احادیث داریم کسی که در مکه (خانه خدا) است از یک جمعه تا جمعه دیگه اگه یک ختم قران داشته باشه بسیار ثواب داره
رسول خدا (ص)فرمودند: که ایا میدانید بهترین مرد از مردان عالم کیست؟ گفتند نه نمی دانیم  فرمودند الحال المرتحل عرضه شد الحال المرتحل کیست؟
پاسخ دادند کسی که قران را از ابتدا شروع کند و تا پایان ختم نماید چنین کسی از نظر خداوند عزیز است و مستجاب الدعوه می گردد

یک سوال میکنم از شما دوستان که البته برای اطلاعات شما خوبه در قالب یک حدیث از رسول خدا چه کسی جزو غافلین نیست؟ چه کسی جزو ذاکرین است؟ چه کسی جزو قانتین است؟ چه کسی جزو خاشعین است؟ چه کسی جزو فائزین است؟ چه کسی جزو مجتهدین است؟ و برای چه کسی پاداش یک قنطار نوشته می شود؟ تمام این الفاظ در ایا ت قران امده است، پاسخ به این سوال کمک میکنه که بهتر بتونیم مقدار تلاوت قران رو بدونیم چه کسی جزو غافلین نیست؟ کسی که روزانه 10 ایه از قران بخواند
چه کسی جزو ذاکرین است؟ روزانه50 ایه از قران بخواند
قانتین=100 ایه
خاشعین200 ایه
فائزین300 ایه
مجتهدین500 ایه
یک قنطار=1000 ایه

انی ظلمت نفسی..: قانتین چیه؟ یک قنطار چیه

سپیده 313: آقا سید قنطار یعنی چی؟

سید110: قنطار یعنی پنجاه هزار مثقال طلا

منجی12: آقا سید من زمانی قرآن حفظ میکردم و روزی بیشتر از دو جز میخوندم اما حالا چند ماهه نمیتونم در قران رو باز کنم

سید110: خوب در ادامه مباحث قرانی که داریم : به اداب تلاوت که ظاهری و باطنیه هم میرسیم البته در جلسات بعد
قنوت کنندگان بروزن فاعلین اگه به این حدیث دقت کنیم متوجه میشیم که مقدار تلاوت قران رو با پاداشهای بهشتی رسول خدا برامون طبق بندی کردن
سوال ایا خواندن قران از رو فضیلت بیشتری داره یا از حفظ؟

انی ظلمت نفسی..: رو

منجی12: خب از روی قرآن

سید110: چرا؟

انی ظلمت نفسی..: چون نور است

منجی12: نمیدونم شاید بیشتر میشه بخونی

سپیده 313: چون نگاه هم میکنیم

سید110: احسنت همه درست گفتین چون در روایت داریم که نگاه به خط قران عبادته البته در ادمه بیشتر مو شکافی میکنیم
سوال چرا بهتره که انسان قران رو از اول تا به اخر بخونه؟

انی ظلمت نفسی..: چون کامل بفهمیم تا حد ممکن

منجی12: شاید به خاطر اینکه تدریجا با مفاهیم اشنا بشی

انی ظلمت نفسی..: هرجاییش یه چیزی داره

سید110: خوب تقریبا درست گفتین زیرا هر سوره و ایه ای برای خودش خاصیت خاص خودش رو داره

منجی12: منظور به ترتیب نزوله؟

سید110: و تنها در این صورته که انسان به خواص همه ایات پی میبره

انی ظلمت نفسی..: از اول تا آخر=کل قرآن

سید110: البته سوره هایی مثل مسبحات سته، یس، جمعه، واقعه دستور اکید داده شده که به تنهایی و در ایام وارده خونده بشه
سوال کی میدونه مسبحات سته کدام سوره ها هستن؟

سید110: سته=6

منجی12: حدید، حشر، صف، جمعه، تغابن، اعلی

سید110: احسنت خانم منجی چرا به اینها میگن مسبحات؟

منجی12: چون با تسبیح شروع میشن سبح

سید110: ولی با همه اینها که گفتیم خواندن مجموع قران حساب دیگه ای داره
در تفسیر ایه فاقر<ا ماتیسر منه روایتی از امام رضا علیه السلام وارد شده که اینچنین است ما تیسر منه فیه خشوع القلب و صفا السر یعنی آن مقدار بخوانید که در ان خشوع قلب و صفای باطن و نشاط روحانی باشد

منجی12: خوندن به صرف آیات بدون توجه به مفاهیم این تاثیرات رو داره؟ من هیچ وقت برای ثواب قران نخوندم

سید110: چه اشکالی داره ادم برای ثواب هم قران بخونه

منجی12: فک میکنم اگه نفهمم چی می خونم ثوابی نداره

سید110: قران اتفاقا تنها چیزی هست که بفهمی و نفهمی بخوانی ثواب داره چون کلام پروردگاره البته با تدبر و تامل چیزه دیگری است

5 تشکر شده از کاربر سپیده 313 برای ارسال مفید :
الما , کوثر , admin , programmer , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : سپیده 313

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« فضیلت تعلیم و آموزاندن و تلاوت قرآن | آداب ظاهری تلاوت قران کریم »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 03:54 پیش از ظهر