انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » شبهات » چرا باید نماز رو به عربی بخوانیم؟

چرا باید نماز رو به عربی بخوانیم؟

چرا باید نماز رو به عربی بخوانیم؟   سید110: ما که عرب نیستیم پس چرا باید نماز رو به عربی بخوانیم وقتی که معانی را نمی دانیم چرا به زبان فارسی نخونیم و با خدا حرف نزنیم یه پلاک: باید یک زبان واحد بین مسلمونا باشه   منزه: خواندن نماز به زبان عربی یكی از نشانه های جهانی بودن اسلام است   dr.mehdi : به نظر من  عربی یه زبانیه که خیلی دقیق هستش تو هیچ زبانی ما جمع رو به 2 دسته تقسیم نمیکنیم  مذکر و مونث جدا نیست و خیلی چیزهای دیگه و
]vh fhdn klhc v, fi uvfd fo,hkdl?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

چرا باید نماز رو به عربی بخوانیم؟

سید110: ما که عرب نیستیم پس چرا باید نماز رو به عربی بخوانیم وقتی که معانی را نمی دانیم چرا به زبان فارسی نخونیم و با خدا حرف نزنیم

یه پلاک: باید یک زبان واحد بین مسلمونا باشه

منزه: خواندن نماز به زبان عربی یكی از نشانه های جهانی بودن اسلام است

dr.mehdi : به نظر من  عربی یه زبانیه که خیلی دقیق هستش تو هیچ زبانی ما جمع رو به 2 دسته تقسیم نمیکنیم  مذکر و مونث جدا نیست و خیلی چیزهای دیگه و این یعنی دقت در عربی

منزه: بسم الله الرحمن الرحيم «به هيچ زباني ترجمه درست نشده و ترجمه آن از طريق معادل گذاري و بدون تكيه بر تفسير اصلا ممكن نيست.

باران 313: زبان عربی در بین مسلمونا هم شاید برای یکی بودن زبانشانو اتحاد و ارتباط بیشتر مطرح شده

منزه: زبان و عبارات و جهت و افعال واحد در نماز به مسلمانان در سراسر جهان نوعي وحدت هدف و يكرنگي و همساني ويژه مي بخشد كه بسيار در جهت وحدت اسلامي ضروري و مفيد است
سامي يوسف: اقا سيد بنظر مياد به لسان عربي نماز خووندن ونزول قران يه امتحان براي بشر باشه

سید110: چه امتحانی جناب سامی یوسف؟

سامي يوسف: امتحان براي اعراب كه بهونه اي نداشته باشن /وبراي دگر ملتها كه آيا به عرب زباني ايمان ميارن يا نه؟ اما يه نظر ديگه هم بذهنم ميرسه /وان اينكه حلاوت وزيبايي اي كه لسان عربي داره /دگر زبانها نداره

سید110: خوب میشه از این منظر هم بهش نگاه کرد

dr.mehdi : از نظر علمی هم میشه 2 جمله بگم ؟ کلمه الله رو بررسی کردن دیدن زمانی که الله تلفظ میشه ششهای انسان حالتی رو پیدا میکنه که بیشترین اکسیژن رسانی رو داره و این باعث میشه که اکسیژن بیشتری به خون وارد شه و آرامش بخض باشه ششهای انسان حالتی رو پیدا میکنه که بیشترین اکسیژن رسانی رو داره و این باعث میشه که اکسیژن بیشتری به خون وارد شه و آرامش بخض باشه و معادل الله این کار رو نمیکنه

منزه: زبان عربي زبان خداست به فرموده امام صادق : تعلموا العربيه فانها كلام الله الذي يكلم به خلقه خصال شيخ صدوق ص جلد 1 ص 258

سید110: این شبه رو دوستان من چندین بار در چت روم ققنوس و چت روم باران دیدم که مطرح شده با تحقیقاتی که من در باره این شبه انجام دادم می تونیم 6 جواب برای این سوال داشته باشیم
 اما پاسخ
اولا : زبان عربی به شهادت انهایی که اهل مطالعه و علم هستند در بین زبانها ی مختلف جهان کامل و وسیع است که میتونه ترجمان زبان وحی باشه و ریزه کاری های سخنان خدا را بازگو کنه
ببینید دوستان اگه قران به زبان دیگه ای هم نازل میشد این قضیه دوباره برای دیگران صدق میکرد که براشون قابل فهم نیست چون ما یک زبان که همه عالم بفهمند نداریم و نداشته ایم حال اونکه در عربستان با اون مردم جاهل که کانون تاریکی بودن و به روایت تاریخ دانان  در ان زمان در اوج فصاحت و بلاغت از لحاظ زباندانی بودن نزول قران کریم با این فصاحت و بلاغت خودش یک علامت و معجزه بود در ضمن باید انچنان گویا و روشن بود تا اون مردم نافهم بفهمند
بته همه اینها مانعی نیست برای اینکه مردم دیگه دنیا از فهم و تدبر قران یا نماز عاجز باشن

ثانیا تعلیم ویادگرفتن زبان عربی باید برای ما مسلمانان افتخار باشه  زیرا در روایتی از رسول خدا(ص) داریم احب العرب لثلاث: لابی عربی و القرام عربی و کلام اهل الجنة عربی عرب را به خاطر سه چیز دوست دارم
اول اینکه پدرم عرب بود دوم اینکه قران عربی است سوم اینکه کلام سخن گفتن اهل بهشت به زبان عربی است
پس از این حدیث میتوان فهمید که رسول خدا زبان عربی را دوست دارن باید بسی افتخار کرد ما هم که پیروان ان حضرتیم ا زبانی نماز بخوانیم که ان حضرت ان زبان را دوست میدارن در ضمن وقتی نماز را به عربی می خوتنیم در زمره اهل بهشت هم شاید جای گیریم

مورد سوم
در بعضی از روایات دیدم که امده چرا مردم باید حمد و سوره را به زبان عربی بخونند منظور اینه که ترجمه اش رو نخونن
از امام رضا علی السلام منقول است: مردم امر به خواندن قران در نماز شدن بخاطر این که قران مهجور باقی نماند و ضایع نگردد بلکه محفوظ بوده پس مضمحل نشود و مورد جهل واقع نمی شو

در واقع دوستان به قول امام اگر این امر واجب نمی شد در اثر عدم غفلت و توجه که سریع در وجود انسان پیدا میشه در طول زمان کم کم انس با قران کم شده و قران غریب و مهجور واقع میشد
اما در اثر تکرار 5 نوبت نماز و تلاوت سوره قران در نماز باعث می شه این مهجوریت کم بشه همان گونه که الان افراد رد جامعه بسیار کم قران میخونند و واقعا قران داره مهجور میشه

رابعا:
اگه همه مسلمونها نماز و قران را عربی بخونن این خودش باعث یک اتحاد مشترک میشه و ایجاد وحدت بین مسلمین میکنه
همه فیلم محمد(ص(رو یادتون هست در پلان فتح مکه همه با یک نوا تونستن مکه رو بدون خون ریزی فتح کنن این رمز اتحاد بود پس مسلمین در یک زمان رو به یک قبله با یک زبان نماز میخوانند

خامسا:
نکته جالب توجه که دوستان هم اشاره کردن اینه که هنوز خیلی از زباندانها نتونستن ظرایف محتوایی قران و لسان عرب رو به زبانهای دیگه جوری ترجمه کنن که حق مطلب ادا بشه
 مثلا همین    بسم الله الرحمن الرحیم
 در فارسی بنام خداوند بخشنده مهربان بسنده شده که ترجمه ای ناقصه میتونید رجوع کنید به تفسیر نمونمه و المیزان مخصوصا در ترجمه رحمانیت و رحیمیت

سادسا:  
دوستان من سخن با خدا گفتن منحصر به نماز و دعا و قران نیست انسان میتونه با هر زبانی با خدای خودش راز و نیاز کنه ولی چون این فرمانی از جانب خدا است بنده باید فرمان پذیر باشه و چون احکامی دارد که باید حتما با این الفاظ ادا شود تا مورد قبول در گاه احدیت باشد بر ما لازم است که این دستور را رعایت نماییم شما دوستان رو ارجاع میدم به داستان جالبی در همین باب یعنی فارسی خوندن نماز که عده ای از تحصیل کرده ها رفتن خدمت حاج رحیم ارباب می تونید از اینترنت سرچ کنید و بخونید خالی از لطف نیست

4 تشکر شده از کاربر programmer برای ارسال مفید :
admin , الما , کوثر , بهارمنتظر ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« برای تقویت ایمان و اعتقادمون در برابر شبهات و دیدگاه منکران خدا چه باید کرد | مناظره بین شیعه و سنی1 »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 04:50 پیش از ظهر