انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » شبهات » مناظره شیعه و سنی 4 حدیث قرطاس

مناظره شیعه و سنی 4 حدیث قرطاس

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع مناظره : حدیث قلم و کاغذ (قرطاس) [2015/04/27 ۱۱:۴۷ق.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۳] ‪یا الله: سلام آقا سید مناظره ساعت چند شروع میشه? [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۴] سید١١٠: سلام برشما [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۴] سید١١٠: ساعت ١۴قرارمون بوده که دوستمون هنوز نیامدن [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۵] ‪ یا الله: بسیار عالی،،اجازه هست من یه سئوال بپرسم? [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۵] سید١١٠: بفرمایید [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۷] سید١١٠: لطفا هر کدوم از دوستان که انلاین هستند یه اطلاع در عمومی بدن [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۷] ‪ یا الله : سلام [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۷] ‪ یا الله : لطفا از اهل تسنن سؤال بفرمائید که مشروعیت خلافت سه
lkhzvi adui , skd 4 pnde rvxhs

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۹ بعد از ظهر
کارشناس انجمن
rating
شماره عضویت : 159
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 1788
پسند ها : 211

مدال ها:1
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت

|

بسم الله الرحمن الرحیم
موضوع مناظره : حدیث قلم و کاغذ (قرطاس)
[2015/04/27 ۱۱:۴۷ق.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۳] یا الله: سلام آقا سید مناظره ساعت چند شروع میشه?
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۴] سید١١٠: سلام برشما
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۴] سید١١٠: ساعت ١۴قرارمون بوده که دوستمون هنوز نیامدن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۵] ‪ یا الله: بسیار عالی،،اجازه هست من یه سئوال بپرسم?
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۵] سید١١٠: بفرمایید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۷] سید١١٠: لطفا هر کدوم از دوستان که انلاین هستند یه اطلاع در عمومی بدن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۷] ‪ یا الله : سلام
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۷] ‪ یا الله : لطفا از اهل تسنن سؤال بفرمائید که مشروعیت خلافت سه خلیفه ی بعد از پیامبر از چه طریقی بوده?
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۷] سید١١٠: وعلیکم السلام
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۸] مهدی ٣١٣: سلام یا الله بزرگوار خوش امدی
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۸] سید١١٠: دیر کردین اخوی: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۸] یا الله  : درود بر یا الله
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۸] ‪ یا الله  : ببخشید من مطالب بالا روبخونم وبیام
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۸] سید١١٠: در مورد مناظره و موضوع ما نیست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۹] سید١١٠: اما بازم مختارید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۱۹] ‪ یا الله : لطفا ی بار دیگه موضوع رو اعلام کنید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۰] ‪ یا الله : سلام علیکم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۰] سید١١٠: موضوع حدیث قرطاس و تایید یا رد این مسیله که رسول خدا وصیت کردن یا نه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۰] ‪ یا الله : من آنلاین هستم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۰] سید١١٠: وعلیکم السلام
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۰] سید١١٠: خدا خیرتون بده بزرگوار
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۱] ‪ یا الله : بسم الله شروع کنيد
 [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۱] سید١١٠: جناب بگو یا الله تشریف دارید اخوی؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۳] سید١١٠: خوب
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۳] سید١١٠: بسم الله الرحمن الرحیم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۳] ‪ یا الله : من ی تحقیق که داشتم جریان حدیث قرطاس در صحیح امام بخاری جلد7ص 120 اومده خب سوالتون چیه؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۴] سید١١٠: سوال ما اینه که اصولا چرا خلیفه دوم نذاشتن رسول خدا وصیت بنویسند؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۴] سید١١٠: و نسبت به ایشان اون الفاظ و حالات رو بیان داشتند ؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۶] سید١١٠: تشریف دارید ؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۶] ‪ یا الله : حضرت عمر رضی الله عنه فقط گفتن نبی درحال هجرته چیزی نگفتن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۶] ‪ یا الله : نتم قطع ووصل میشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۶] سید١١٠: ان الرجل لیهجر یا ان الرجل لیهذوا
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۷] سید١١٠: این دو لفظ رو میشه معنی بکنید ؟
: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۸] یا الله  : نبی مکرم درحال هجرت هستن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۸] سید١١٠: دعوا الرجل لیهجر !!!!حسبنا کتاب الله
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۸] ‪+ یا الله  : لیهذوا گفته سند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۹] سید١١٠: خیلی هم خوب
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۹] ‪+ یا الله : وجع هم اومده به معنای درد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۹] سید١١٠: این حدیث اولا اون طور که شما بیان کردین
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۹] ‪ یا الله : چون حال شون مناسب نبوده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۲۹] سید١١٠: در صحیحی بخاری و صحیح مسلم بیان شده به طرق گوناگون
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۰] سید١١٠: در صحیح مسلم بدو طریق که یکی به سعید ابن جبیر و دیگری به عبد الله بن عتبه منتهی میشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۱] سید١١٠: از ابن عباس نقل شده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۱] ‪ یا الله : خب من بعض نسخ رونگاه کردم وجع نوشته بود یعنی درد دارن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۱] سید١١٠: ودر صحیح بخاری هم در هفت مورد با اسناد مختلف بیان شده
[ [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۲] یا الله  : بله وهمه ازابن عباس رضی الله عنه نقل شده اند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۲] سید١١٠: من الان خدمت شما اسناد رو یک به یک اراده میدهم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۴] ‪ یا الله : بله من هم گفتم یعنی هجرت میکنن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۴] ‪ یا الله : ازاین دنیا
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۵] سید١١٠: خوب اول این که علمای علم لغت با شما موافق نیستند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۶] سید١١٠: دوم این که این یه چیز مشخص هست که دارند هجرت میکنند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۶] سید١١٠: نیاز به گفتن جناب عمر نبود
[: بچه های شیعه بزارید بچه های اهل سنت موضوع رو انتخاب کنه داخل گروه یه نفر استاد است جواب میده لطفا؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۷] سید١١٠: سوم این که ادامه روایت مهم هست که ایشون قد غلب والوجع عندکم القران حسبنا کتاب الله رو عنوان میکنند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۸] سید١١٠: در ضمن بنده با شما در این موضوع موافق نیستم
[: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۸] صفری بوشهر: جناب مبحث از قبل اعلام شده
ان شالله دفعه بعد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۸] ‪ یا الله : این هم از ایمان حضرت عمر رضی الله عنه بوده که همیشه تابع قرآن بودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۸] سید١١٠: چون هجر به معنی هذیان است
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۳۹] سید١١٠: خوب اگه از ایمان ایشون بوده پس چرا خودشون اعتراف به این کردن که از نوشتن وصیت جلوگیری کردن؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۰] ‪ یا الله : ببخشید پیامبر از روی هوای نفس حرف نمی زنه و طبق قرآن پیامبر واجب الاطاعه هست،چرا از پیامبر اطاعت نکرد جناب عمر و قلم و دوات نیاورد؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۰] سید١١٠: دوستان لطفا سکوت بفرمایید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۰] ‪ یا الله : ببخشيد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۱] ‪ یا الله : همه حرف های حضرت پیامبر واجب الاطاعه نبودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۱] سید١١٠: در سه مورد از این هفت مورد که در صحیح بخاری اومده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۱] سید١١٠: در موضوع قرطاس  این مخالفت مستقیما متوجه خلیفه دوم بوده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۲] سید١١٠: کدوم حرفاهاشون واجب الاطاعه بوده کدوم نبوده میشه بفرمایید؟
[2015/04/27 ۱۱:۵۱ق.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۲] یا الله  : پس چرا بقیه نرفتن بیارن چون لفظ هلموا جمع
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۳] سید١١٠: بخاطر فتنه ای که بر پا شد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۳] ‪ یا الله : واین ایراد رو باید به بقیه هم نسبت داد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۳] سید١١٠: همون نظریه که رسول خدا را به هذیان گوییی متهم کرد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۴] سید١١٠: موجب شد که رسول خدا از فرمان و دستور خودشون صرف نظر کنند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۴] سید١١٠: این عقلی هم هست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۵] سید١١٠: چون بعد اون اختلاف شدید که در محضرشون بوجود اومد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۵] سید١١٠: دیگه برای نوشته رسول خدا اثریی مترتب نبود جز شروع یه فتنه تازه و اختلاف شدید بعد از مرگشون
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۶] ‪ یا الله : حرف هایی نبی مکرم بعضی موقع ها ارشادی واجب نبوده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۶] سید١١٠: اینجا سوال اینه که چرا رسول خدا ص فرمودن و قوموا عنی ؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۶] سید١١٠: این قید ارشادی رو در کدوم ایات میت نید نشون بدین
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۷] ‪ یا الله : پس چرا علی رضی الله عنه به دستورنبی عمل نکرد؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۷]  سید١١٠: ال عمران ٣٢ العمران  132نسا۵٩  مایده ٩٢ انفال 1
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۷] سید١١٠: اجازه بدین یک به یک
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۸] ‪ یا الله : گوش ندادن ودرصلح حدیبیه رسول الله را حذف نکردن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۸] ‪ یا الله : خب شما سوال میکنید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۸] سید١١٠: انفال ٢٠ انا ۴۶نور 54نور 56محمد ٣٢مجادله ١٣تغابن ١٢
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۹] سید١١٠: همه این ایات به علاوه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۴۹] سید١١٠: و ما ینطق عن الهوی . ان هو الا وحی یوحی
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۰] سید١١٠: و ما اتاکم الرسول فخذوه و ما نهاکم عنه فانتهوا
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۰] سید١١٠: نشون میدده که رسول خدا امرش واجب الاطاعه هست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۰] سید١١٠: در ضمن مگر رسول خدا از جناب عمر کاغذ وقلم خواستند  که ایشون این گونه  بیان کردند؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۱] سید١١٠: در مودر سوال دوم شما هم باید بگم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۱] ‪ یا الله : در پایان صلح نامه پیامبر فرمودند حذف کن رسول الله رو چون طرف مقابل اصرار براین کار داشتن ولی حضرت علی رضی الله عنه گفتن من حذف نمیکنم
[ [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۱] سید١١٠: اولا در خوده صحیح بخاری هست که جمعیت در داخل منزل دو دسته بودند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۲] سید١١٠: دوست عزیز
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۲] سید١١٠: اگه میخوهای بحث رو عوض کنییم و بریم سراغ صلح حدیبیه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۲] سید١١٠: مانعی نیست اما چون شما در مقام سائل بودین وبنده مجیب
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۲] ‪ یا الله : ب شاهد مثال آوردم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۳] سید١١٠: بذارید جواب سوال شمارا بدم نه خود سوال کنید وخود ربطش بدین به جواب دلخواه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۳] سید١١٠: ولی چشم اون رو هم بهش میپردازیم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۴] سید١١٠: منهم من یقول قربوا یکتب لکم النبی ص و سلم کتابا لن تضلوا بعده و منهم مت یقول  ما قال عمر
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۴] سید١١٠: صحیح بخاری ج٧ ص٩المرضی ب ١٧ باب قول مریض قومو عنی ۵۶۶٩
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۵] سید١١٠: که سند  تصویریش هم ارایه میشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۵] سید١١٠: تعداد ی از این ها  که قطعا علی ع و ابن عباس هم در این گروه بودن
[: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۵] یا الله  : من چون امام بخاری امام مسلم وعلامه ابن حجر این حدیث رو صحیح خوندن قبول دارم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۶] سید١١٠: میگفتند قلم وکاغذ بیاورید تا ایشون نامه رو یا وصیت رو بنویسند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۶] سید١١٠: نمیشه قبول نداشته باشید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۶] سید١١٠: چون از طریق رجال معتبر میرسه به ابن عباس
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۷] سید١١٠: که یا باید ابن عباس رو رد کنید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۷] سید١١٠: که در اون صورت  ایشون در کل کتاب های شما
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۷] ‪ یا الله : استغفرالله
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۷] سید١١٠: ٣٨٣۵روایت بدون تکرار و ٣۴۴٢۵ به صورت مکرر دارند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۸] سید١١٠: پس در صحتش نه ما و نه شما شک نمیکنیم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۴:۵۹] سید١١٠: پس اقا علی ع و ابن عباس دیگر صحابی جزو موافقین بودند  همون طوری که احمد حنبل هم در مسندش ج١ص٩٠ از قول علی ع مینویسه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۰] سید١١٠: امرنی النبی ص ان اتیه بطبق فیه مالا تضل امته من بعد قال فخشیت ان تفوتنی نفسه
[2015/04/27 ۱۱:۵۷ق.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۰] سید١١٠: قال قلت انی احفظ و اعلی قال اوصی بالصلاه و الزکاه و ما ملکت ایمانکم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۱] سید١١٠: پس با این روایت اقای احمد حنبل اصلا عامل این قضیه که بره قلم وکاغذ بیاره علی ع معرفی کرده که دیگران اعتراض کردند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۲]؟  ‪ یا الله : سوال من دراینجاست چرا رسول خدا مردم رو ازگمراهی نجات ندادن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۲] سید١١٠: دوم این که علی ع از اول دست پرورده نبی مکرم اسلام بودن از طفولیت در دامن ایشون بزرگ شدن  وخوده علی ع در نهج البلاغه هم به این اصل تصریح دارند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۳] سید١١٠: اگه منظورتون از مردم هدایت یافته سلسله بنی سفیان و بنی امیه بنی عباس هست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۳] سید١١٠: که تاریخ جواب شمارا داده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۳] یا الله : آیا با مخالفت حق رومخفی کردن؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۴] سید١١٠: و نه اگه منظورتون مردم هدایت یافته وهابی وسلفی و داعشه که الان هر عقل سلیمی میدونه قابل هدایت نیستند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۴] سید١١٠: خیر حق رو قبلا بیان کرده بودند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۵] سید١١٠: اما گوش شنوایی وجود نداشت
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۵] سید١١٠: این بازم یه امام حجت
 [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۵] سید١١٠: و البته جلوگیری از یه فتنه تازه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۵]؟  ‪ یا الله : پس چه لزومی داشته باز تکرار کنند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۵] سید١١٠: اگه ایشون اصرار میکردن بر خواستشون
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۶] سید١١٠: واین وصیت نامه قلمی می شد[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۶] سید١١٠: اونها هم در گفتارشون لجاجت میکردن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۷] سید١١٠: والبته برای اثباتش هجر وهذیان نسبت به رسول خدا  شدت عملشون رو میبردند بالا[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۷] ‪ یا الله : مگه رسول الله جل جلاله میتونستن بنویسن؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۷] سید١١٠: و باز دلایلی میاوردن که بتونند در پناهش صفحات واوراقی رو پر کنند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۷] ‪ یا الله : مگر امی نبودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۸] سید١١٠: قبلا به همه این سوالات پاسخ داده شده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۸] سید١١٠: اما بازم چشم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۸] سید١١٠: خوده شارحین صحیح بخاری  گفتند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۸] سید١١٠: اکتب لکم کتابا یعنی امر بالکتابه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۹] سید١١٠: من دستور کتابت صادر میکنم
[2015/04/27 ۱۱:۵۸ق.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۹] یا الله  : من نبودم برای آگاهی اومدم تواین گروه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۰۹] سید١١٠: کان له کتاب یکتبون بین یدیه الوحی و الرسایل الا الاقالیم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۰] سید١١٠: این در تفسیر ابن کثیر ج٣ص۴٢٧ اومده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۰] ‪ یا الله : معنیش چیه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۱] سید١١٠: عقلایی هم فکر کنید قانونش اینه که بزرگ ورئیس وقتی میخواد نامه بنویسه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۱] سید١١٠: میده براش بنویسند بعد پاش رو مهر امضا میکنه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۱] سید١١٠: معنیش اینه وقتی وحی هم بر ایشون نازل میشد یه سری کاتب وحی داشتند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۲] سید١١٠: بدیهی هست اینجا هم ایگونه باشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۲] سید١١٠: پس وقتی میفرماید اکتب لکم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۲] سید١١٠: یعنی دستور میدن که براشون کسی بنویسه و ایشون هم مهمور کنن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۳] سید١١٠: شاهدش هم نامه هایی هست که ایشون قبلا به شخصیت های دیگه نوشتن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۳] سید١١٠: و در صحیحن موجوده منابعش
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۴] سید١١٠: از این ها هم بگذریم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۴] سید١١٠: بازم خوده شما در کتب معتبرتون دارید که رسول خدا مینوشته 
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۴] سید١١٠: اگه عقیده مارا قبول ندارید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۵] سید١١٠: بازم در صحیح بخاری میتونم حدیثی رو ارایه کنم که روایت میکنه رسول خدا ص با دست مبارکشون نوشته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۵] سید١١٠: و در صحیح مسلم بر این اشاره داره که لیس لیحسن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۶] سید١١٠: یعنی ایشون خوش خط نبودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۶] ‪ یا الله : خب این مخالف قرآن میشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۶] سید١١٠: در چه مورد ؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۷] یا الله : که خداوند نبی اکرم اسلام رو امی خوانده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۷] یا الله : ودرتفاسیرذکرشده که ننوشتن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۸] سید١١٠: خوب باید این جا وارد بحث تازه بشیم یعنی امی بودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۸] سید١١٠: اینجا امی اگه در قران اومده  وبه معنی درس نخوانده بودن  ایشون هست که البته فاقد سواد و دانش بودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۹] سید١١٠:  حضرت ادم هم درس نخوانده بوده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۹] سید١١٠: ولی داریم وعلم ادم الاسماء
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۱۹] سید١١٠: که به تصریح قران معلم فرشتگان بوده
[ [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۰] سید١١٠: و باروایت صحیح فریقین که انا مدینته العلم تطابق نداره
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۰] سید١١٠: به هرحال
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۰] سید١١٠: از بحث دور نشم چه با سواد و چه بیسواد در نوشتن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۰] سید١١٠: در هر دو صورت ادله برای شما از صحیح ترین کتب خوده شما نقل شد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۱] سید١١٠: و یر این تصریح شد که ایشون امر به نوشتن کردن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۱] سید١١٠: اما سوال این جا هست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۱] سید١١٠: چرا جناب عمر مخالفت کردن و نذاشتن؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۲] سید١١٠: یعنی همون سوال اول ما
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۲] سید١١٠: از شما برادران اهل سنت
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۲] سید١١٠: ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۳] سید١١٠: در حالی که با ظرافت نگاه کنید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۳] سید١١٠: شارحان وناقلان روایات این حدیث خیلی سعی کردن که این  نشانه اتهام و نوک پیکان رو از روی جناب عمر بردارند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۴] سید١١٠: مثلا در همون صحیح بخاری از هفت نقل سه نقل مستقیم فقال  : عمر داره
[[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۴] سید١١٠: و چهار نقل فقال  :بعضهن ان الرسول قد غلبه الوجع داره
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۵] سید١١٠: وقتی بعضهم میشه قد غلبه الوجع میاد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۵] ‪یا الله: واقعا علت مشخص نیست چون شرایط فرق داشته اصلا چرا نزارن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۵] سید١١٠: ولی وقتی قال عمر میشه فقالوا هجر رسول الله
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۶] سید١١٠: بله حالا از زبان خوده جناب عمر میگیم چرا اصلا نذاشتند ؟!!!!
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۶] سید١١٠: اول این که تا یادم نرفته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۲۹] ‪ یا الله : چون اگر برای خلافت باشه که حدیث داریم ازام المونین عایشه رضی الله عنها که خواسته  خداوند فقط به پدرم تعلق گرفته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۲] سید١١٠: ببخشید نتم قطع شد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۳] سید١١٠: دوست عزیز اون روایت مورد بحث ما نیست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۳] سید١١٠: گرچه میتونیم وقتی هم برای بررسی اون مسیله بذاریم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۴] سید١١٠: چیزی که یادم رفته بود بگم اینه که از زبان ابن عباس راوی این حدیت در کتب صحیحین
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۴] سید١١٠: اومده که ابن عباس روایت کرد رسول خدا وصیت کرد بر سه چیز البته نه مکتوب
[ [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۵] سید١١٠: اول  دستور داد مشرکین رو  از جزیره العرب بیرون کنند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۵] سید١١٠: دوم واردین به مدینه رو بهشون جایزه وعطیه بدن مثل زمان خوده رسول خدا
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۶] سید١١٠: جالبه سومیش رو راوی میگه من فراموش کردم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۷] سید١١٠: همین حدیث به دو طریق در صحیح مسلم از سعیدابن جبیر و عبدا الله ابن عتبه روایت شده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۷] سید١١٠: از همه موارد مطرح شده به این نکات میرسیم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۸] ‪ یا الله : فراموش کرده چه نتیجه ای گرفتید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۸] سید١١٠: که ابتکار عمل در القای این شبه در دست خلیفه دوم بوده  و از ناحیه ایشون که البته بعد به اهانت و دو گروه شدن و ایجاد نزاع و هم  کشید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۸] سید١١٠: من فراموش نکردم راوی فراموش کرده در کتب صحیحن شما
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۹] سید١١٠: و عین این لفظ رو اورده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۳۹] سید١١٠: یعنی وصیت سوم رو یادش رفته یا به نفعش نبوده که عنوان کنه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۰] سید١١٠: البته با سندی که ابن ابی الحدید در دیدار عمر با ابن عباس رو ایت میکنه
[2015/04/27 ۱۲:۰۱ب.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۰] سید١١٠: همه چی بر ملا میشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۰] سید١١٠: و این که خلیفه دوم اعتراف بر این داره
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۰]؟ ‪ یا الله : نفع وضررش برا ایشان چی بوده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۱] سید١١٠: که محمد در اخرین ساعات واپسین خواست وصیت بر جانشینی علی  بکند که من نذاشتم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۲] سید١١٠: رسول خدا نیت مرا فهمید و من هم قصد او را
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۲] مهدی ٣١٣: چون اگر برای خلافت باشه که حدیث داریم ازام المونین عایشه رضی الله عنها که خواسته  خداوند فقط به پدرم تعلق گرفته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۲] مهدی ٣١٣: ببخشید این فکر کنم باشه که شما گفتید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۲] سید١١٠: بجز ابن ابی الحدید این جریان رو احمد ابن طاهر هم عنوان میکنه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۲] سید١١٠: خواسته خدا باید در کجا نمود داشته باشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۳] سید١١٠: میشه بفرمایید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۳] سید١١٠: یا باید در روایت باشه یا قران
[2015/04/27 ۱۲:۰۱ب.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۴] یا الله  : در کسی که از همه بزرگ تر وشیخ صحابه اهل بهشته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۴] سید١١٠: مگر نه این که هم ایات وروایات تصریح بر این وصایت علی ع دارند ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۴] سید١١٠: عجب
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۴] سید١١٠: بزرگتری اگه ملاک بود چرا اسامه هجده ساله شد فرمانده ؟؟؟؟ و ابوبکر شیخ نشد؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۵] ‪ یا الله : کی گفته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۵] سید١١٠: ایا این روایت رو از علمای خودتون نشنیده اید که لکل نبق وصی ووارث وان علیا وصی وارثی
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۶] سید١١٠: عزیم شما گویا مطالعاتتون کمه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۶] ‪ یا الله : همیشه حضرت ابوبکر وعمررضی الله عنهما مقدم بودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۶] سید١١٠: جریان اسامه خودش یکی دیگه از نافرمانی های دو خلیفه اول ودوم بود
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۶] سید١١٠: به صرف ادعا که نمیشه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۶] سید١١٠: در ضمن از بحث دور شدیم
[2015/04/27 ۱۲:۰۲ب.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۷] یا الله  : خب اینها مجتهد بودن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۷] سید١١٠: با این همه توضیحات وسوالهایی که شما کردین وبنده جواب دادم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۷] سید١١٠: بریم سره همون سوال اولم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۷] سید١١٠: که چرا خلیفه اول واقعا نذاشتن رسول خدا وصیت نامه بنویسند؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۸] سید١١٠: در ضمن ایا میشه اجتهاد در مقابل نص کرد؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۸] سید١١٠: اگر رسول خدا واقعا هذیان میگفتند
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۹] سید١١٠: سوال این جا هست چرا در مورد نماز ابوبکر  بجای ایشان کسی نگفته اینم هذیان بوده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۹] ‪ یا الله  : حال پیامبر مناسب نبوده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۴۹] سید١١٠: در ضمن در کتب خوده شما هست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۰] سید١١٠: اونم میتونیم اثبات کنیم در مناظره ای دیگه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۰] ‪ یا الله  : اون موقع لازم نبوده به قلم و کاغذ
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۰] سید١١٠: که ادعایی بیش نبوده ونیست و ایشان اصلا نمازی نخوندن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۱] سید١١٠: صحابه ای که دزدی کردن شراب خوردن و زنای محصنه کردن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۱] ‪+98 921 374 7790: خب شما بحثوعوض میکنی
[[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۱] سید١١٠: و البته درهمون کتب هیچ خدشه ای به اجتهادشون نشده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۲] سید١١٠: خیر من چون جواب قانع کننده ای نشنیدم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۲] سید١١٠: و خواستم چیزی از قلم نیافته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۲] یا الله   : من بحث نمیکنم چون تهمت زدید به خوبان درگاه الهی
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۳] سید١١٠: به هر حال باشه میریم دوباره سره بحث اول واقعا چرا صحابی و خلیفه به زعم شما نباید بذاره ولی نعمتش وصیت کنه ؟چرا ؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۳] سید١١٠: در ضمن ایا رسول خدا بیشتر میدانند یا جناب عمر ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۴] ‪ یا الله   : گفتم که به فکررسول خدا بوده ورعايت حالشونو کرده
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۴] سید١١٠: ایا جناب عمر میتونستتد ایه بر وجوب نماز از همون قرانی که ادعا بر کفایتش میکردن بیرون بیارند ؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۴] سید١١٠: گفته های شما بی سنده در حالی که من سند از کتب خوده شما ارایه کردم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۵] سید١١٠: همه این مناظره و ادله رو قضا وتش رو میذارم بر عهده مستمعین و مخاطبین
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۵] ‪ یا الله  : قرآن به همراه سنت میتونه
[: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۵] سید١١٠: هر کسی که تنها کوچکترین روحیه ایی از حقیقت طلبی داشته باشه  اینجا میتونه به قضاوت بنشینه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۶] سید١١٠: ایا قول رسول خدا سنت نبود؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۶] سید١١٠: ایا وصیت در حال به قول شما هجرت نمیتونست مهمترین وصییت و سنت باشه ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۷] سید١١٠: ایتونی بدوات و بیاض لا کتب لکم کتابا لا تضلوا بعدی
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۷] سید١١٠: ایا این فرموده سنت نیست ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۸] سید١١٠: جواب ؟؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۸] ‪ یا الله  : قال امام ابوحنیفه لولا سنت مافهم احد من القرآن
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۸] سید١١٠: خوب به این میگن مغلطه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۹] سید١١٠: امام ابوحنیفه نمیتونند این جا اظهار نظر کنند چون نه رسول خدا را دیدن نه صحابی رو نه تابعین رو
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۹] سید١١٠: پس این فقه رو از کجا اوردن ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۹] سید١١٠: به غیرازاین که شاگرد اما م صادق اما م ششم شیعه بودن ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۵:۵۹] سید١١٠: و البته چه حیف که حق استاد رو ادا نکردن
[2015/04/27 ۱۲:۰۳ب.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۰
] یا الله  : میگم علما گفته اند اگرسنت نباشه کسی ازقرآن چیزی نمیفهمه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۰] سید١١٠: خب دوستان
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۰] سید١١٠: احسنتم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۰] یا الله  : چه ربطی به مغلطه داشت
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۰] سید١١٠: پس چرا جناب عمر فرمود حسبنا کتاب الله
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۱] سید١١٠: چرا نذاشتن سنت و خواسته اخر هم اجرا بشه؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۱] سید١١٠: قل لااسئلکم اجرا الا الموده فی القربی این بود؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۲] سید١١٠: سوال ما اهل شیعه اینه ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۲] سید١١٠: خوب دوستان این ماظره به درازا کشید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۲] سید١١٠: هم بنده و هم جناب یا الله
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۲] ‪    :حرف های حضرت عمر رضی الله عنه در راستای حرف رسول الله است
[2015/04/27 ۱۲:۰۴ب.ظ] You: [۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۳] سید١١٠: عجب پس این مخالفت کجای حرف رسول خدا هست
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۴] ‪ یا الله  : مزاحم بچه ها نشیم
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۴] سید١١٠: خوب ممنونم از این که بازم در کمال ادب واحترام
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۴] سید١١٠: با بنده مناظره داشتید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۵] سید١١٠: وتشکرویژه دارم از مخاطبین گروه
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۵] مهدی ٣١٣: ممنون اقا سید و جناب یا الله خسته نباشید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۵] سید١١٠: قضاوت در باره این مناظره رو میذارم به عهده هر عقل سلیمی که دید و فهمید
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۶] سید١١٠: والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۶] مهدی ٣١٣: برا سلامتیشون صلوات
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۶] سید١١٠: با ذکر صلواتی بر محمد وال محمد
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۷] مهدی ٣١٣: میشه یه تقدیر کنم و یه انتقاد ?
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۷] مهدی ٣١٣: تقدیر و تشکر به خاطر این که بحثتون واقعا مودبانه بود
[۲۰۱۵/۴/۲۴، ۱۶:۰۷] مهدی ٣١٣: و انتقاد از جناب یا الله که بدون منبع حرف زدند

7 تشکر شده از کاربر سید110 برای ارسال مفید :
بهار14 , پسرآفتاب , نمازتو خوندی؟ , عقیق , سکوت , صبا , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« مناظره بین شیعه و سنی 3 عصمت | مناظره بین شیعه و سنی 5(توسل) »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 09:34 پیش از ظهر