انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مذهبی و دینی » شبهات » یزید و شمر هم بهشت می روند

یزید و شمر هم بهشت می روند

با سلام  خدمت همه ی دوستان و پیروان واقعی حضرت مهدی سلام الله علیها چندی پیش مطلبی گوش کردم که بسی جای تامل و البته افسوس دارد افسوس؟ آره چون من اگه این حرفا رو از یه شخص عامه می شنیدم ناراحت نمیشدم ولی این حرفا رو از کسی که شنیدم که لباس پیغمبر به تن داشت و ادعای پیروی از خاندان رسالت رو میکرد و روی منبر رسول خدا این حرفا رو میزد عزیزای من بخدا قسم همه ی ما مسئولیم مسئولیم درباره ی رفتارمون گفتارمون نگاهامون مسئولیم نزد اهل بیت مسئولیم اگه حق رو دیدیم
dcdn , alv il fiaj ld v,kn

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ قبل از ظهر
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

مدال ها:2
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

با سلام  خدمت همه ی دوستان و پیروان واقعی حضرت مهدی سلام الله علیها
چندی پیش مطلبی گوش کردم که بسی جای تامل و البته افسوس دارد
افسوس؟
آره چون من اگه این حرفا رو از یه شخص عامه می شنیدم ناراحت نمیشدم
ولی این حرفا رو از کسی که شنیدم که لباس پیغمبر به تن داشت
و ادعای پیروی از خاندان رسالت رو میکرد و روی منبر رسول خدا این حرفا رو میزد
عزیزای من بخدا قسم همه ی ما مسئولیم
مسئولیم درباره ی رفتارمون گفتارمون نگاهامون
مسئولیم نزد اهل بیت
مسئولیم اگه حق رو دیدیم ولی دفاع ازش نکردیم
روز قیامت چی میخوایم جوابشون رو بدیم؟
حرف واسه گفتن زیاده ...
متاسفانه عرفان های نو ظهور وباطل جدیدا خیلی از جوونای ما رو از راه اهل بیت دور کرده
و من بر حسب وظیفه این پست رو گذاشتم تا حق رو از باطل به خوبی تشخیص بدین
و ببینید که یه آدم تا چه حد میتونه از راه اهل بیت دور بشه
من قسمت کوتاهی از سخنرانی جناب صمدی آملی رو واستون گذاشتم که میگن ما باید از شمر و یزید تشکر کنیم که امام حسین رو کشتند...

به گزارش شیعه آنلاین، حجة الاسلام و المسلمین «صمدی آملی» از شاگردان مطرح آیت الله «حسن زاده آملی»
در اظهاراتی تعجب برانگیز و بی سابقه ادعا کرده که یزید و شمر لعنة الله علیهما که جزو قاتلان سید و سالار شهیدان، أبا عبدالله الحسین علیه السلام بوده اند، به بهشت می روند.

وی در بخشی از اظهارات خود می گوید:قبل از اینکه ما برویم بهشت میبینیم یزید و اینهارفته اند.
ما میگوییم الان ما چقدرباید متشکر شمر و عمر سعد باشیم؟ دین خدا و ناموس خدا که باقی ماند، یعنی چیزی نشد که اینها ضرر به ناموس خدا بزنند.
اگر شمر آن روز آقا را رها میکرد حالا چه فرقی میکند؟ چهار روزی عمرشان اضافه تر؛
تنها چیزی که بود ۱۰ میلیون جمعیت جمع بشویم و سر و صدا کنیم که بله آقای ما الحمد لله از مرگ در آمده؛ و سن ۶۳ سالشان شده ۷۳ سال؛ نتیجه چه میشد؟
مردم چون حرف نشنیده اندخیال میکنند که اینها ضد دینی شد.
شاگرد آیت الله «حسن زاده آملی» می افزاید: جناب نوح ۹۰۰ سال زحمت کشید ۷۰ نفر و امام حسین ۷۲ نفر را جذب کردند
ولی شمر با این کارش این همه خیل عزادران را جذب کرد! حالا می بینید حق شمر هم هست این همه بالا بیاید.
استعدادهایی در آنها (شمر و یزید و…) دیده می شود که معلوم می کند آنها هم چیزهایی دارند!
دانلود فایل صوتی کاملhttp://www.ebnearabi.com/wp-content/uploads/2012/03/samdiamoli-shemr.mp3

حالا بر فرض محال که این دو به بهشت خواهند رفت اما واقعا یه شیعه چطور روش میشه که از این دوتا دفاع کنه........
حالا میفهم چرا امام غریبمون هزار چهارصد ساله که ظهور نکرده
خدا به حق محمد و آل محمد هر کسی که با هر لباسی داره به تشیع خدمت میکنه در پناه خودش حفظ کنه
و هرکسی که با هر لباسی داره به تشیع و اهل بیت خیانت میکنه ریشه کن کنه.الهی آمین

14 تشکر شده از کاربر محمد121 برای ارسال مفید :
سعید313 , حنانه , بانوی آفتاب , محمدELE , بنده خطا کار خدا , صبا , mohadeseh , admin , پسرآفتاب , آیاتای , مهتاب1 , کوثر , , محسن 352 ,

می پسندم 10     0  10 

تعداد پسند های ( 10 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :10 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  2. پسندها :8 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  3. پسندها :6 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  4. پسندها :5 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید
  5. پسندها :4 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۰ قبل از ظهر نمایش پست [1]
بانو
rating
شماره عضویت : 1799
حالت :
اعتبار کاربر : 14640
پسند ها : 490
تصویر مورد علاقه من : images/mms/g01.jpg

واقعا شما مطمئن هستید شاگرآیت الله  حسن زاده آملی هستند . بعیده  می دونم

می پسندم 5     0  5 

تعداد پسند های ( 5 ) از این کاربر

امضای کاربر : سکوت

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵ قبل از ظهر نمایش پست [2]
بانو
rating
شماره عضویت : 1310
حالت :
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 74079
پسند ها : 5100
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (2).gif

یعنی این حرف و استدلال اونقد احمقانه است که فکر میکنی خواسته با این استدلال بچه گول بزنه 
یعنی آدم عامی بیسواد هم از شنیدن این اراجیف تعجب میکنه

خدایا بحق محمد و آل محمد تا زنده ایم ما رو از مسیر حق و حقیقت دور نکن 
و دستان ما رو از دامان پاک اهل بیت عصمت و طهارت و قرآن غافل و جدا نکن 
الهی آمین یا رب العالمین

ویرایش ارسال توسط : بانوی آفتاب
در تاریخ : دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰ قبل از ظهر

می پسندم 8     0  8 

تعداد پسند های ( 8 ) از این کاربر

امضای کاربر : بانوی آفتاب

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷ قبل از ظهر نمایش پست [3]
بانو
rating
شماره عضویت : 1042
حالت :
اعتبار کاربر : 19494
پسند ها : 2065
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (30).jpg

زیارت عاشورا حدیث قدسی است . به وضوح فرق خوب و بد  در ان مشخصه .

در کتاب مفاتیح الجنان قبل و بعد از زیارت به طور مفصل درباره زیارت عاشورا و ثواب آن مطالبی بیان شده است که در خلال آن سند و ناقلین آن بیان شده است و ما بخشی از آن را که به سوال شما مربوط می‌شود ذکر می‌کنیم:
... پس صفوان گفت كه حضرت صادق ‏علیه السلام به من فرمود كه مواظب باش این زیارت‏ را و بخوان این دعا را و زیارت كن به آن پس بدرستى كه من ضامنم بر خدا براى هركه زیارت كند به این زیارت و دعا كند به این دعا از نزدیك یا دور اینكه زیارتش مقبول شود و سعیش مشكور و سلامش به آن حضرت برسد و محجوب نماند و حاجت او قضا شود از جانب خداى تعالى بهر مرتبه كه خواهد برسد و او را نومید برنگرداند اى صفوان یافتم این زیارت را به این ضمان از پدرم و پدرم از پدرش علىّ بن الحسین‏ علیه السلام به همین ضمان و او از حسین‏ علیه السلام به همین ضمان و حسین علیه السلام از برادرش حسن‏ علیه السلام به همین ضمان و حسن از پدرش امیرالمؤمنین ‏علیه السلام با همین ضمان و امیرالمؤمنین ‏علیه السلام از رسول خداصلى الله علیه وآله با همین ضمان و رسول خداصلى الله علیه وآله از جبرئیل با همین ضمان و جبرئیل از خداى تعالى با همین ضمان و به ‏تحقیق كه خداوند عزّوجلّ قسم خورده به ذات مقدس خود كه هركه زیارت كند حسین‏ علیه السلام را به این زیارت از نزدیك یا دور و دعا كند به این دعا قبول مى‏كنم از او زیارت او را و مى‏پذیرم از او خواهش او را به هرقدر كه باشد و مى ‏دهم مسئلتش را پس بازنگردد از حضرت من با ناامیدى و خَسار و بازش گردانم با چشم روشن به برآوردن حاجت و فوز به جنّت و آزادى از دوزخ و قبول كنم شفاعت او را در حقّ هركس كه شفاعت كند ...

بنابراین با توجه به مطالب فوق زیارت عاشورا حدیث قدسی است

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : عقیق

«اللهُمَ صل علی فاطمةَ وَأَبیِها وَبَعلِها وَبَنیها وَالسِّرِّ المُستَودَعِ فیها بعدد ما احاط به علمک»

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۴ قبل از ظهر نمایش پست [4]
عضو
rating
شماره عضویت : 431
حالت :
محل سکونت : : یکی از روستا های خراسان رضوی تا مشهد 3ساعت راه هست
دعوت شدگان : 2
اعتبار کاربر : 25093
پسند ها : 1627
حالت من :  Khoshhal.gif
وبسایت من : وبسایت من

ممنون محمد بابت مطلبت و اینکه احساس مسئولیت می کنی

اما بنا به استدلال این آقا باید از قاتل امام رضا هم تشکر کرد که امروز حرم امام رضا اینقد شلوغ است ! ! ! ! !

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر

امضای کاربر : احسان فقط خدا
سربازم

سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران

آموزشی 08 خاش

سخنی از من سرباز: قدر امنیت قدر آبی که می خوریم قدر ظرف غذایمان قدر راحتی خواب شب ،  قدر مراسمات شب نشینی و اعیاد و شهادت ها ، قدر خیلی چیزهای حتی ساده  را بدانیم حتی قدر اینکه راحت نشسته ایم و میتوانیم بدون ترسی حرف بزنیم حرف های روزانه، قدر بدانیم و شاکر.....

زنده باد کسانی که در مناطق محروم برای آسایش مردم عزیز ایران به دور از آسایش  و رفاه زندگی میکنن

زنده باد کشور همیشه سرافراز ایـــــــران

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴ قبل از ظهر نمایش پست [5]
عضو
rating
شماره عضویت : 2384
حالت :
اعتبار کاربر : 1554
پسند ها : 141
حالت من :  Ghamgin.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (1).jpeg

کسانی که در زیارت عاشورا لعنت شده اند هرگز به بهشت نمی روند تازه هرکدام دو بار در این زیارت نامه لعنت شده اند واقعا بعضی ها غرض دارند
خداوند این آقا و همفکرانش را هدایت فرماید

ویرایش ارسال توسط : بنده خطا کار خدا
در تاریخ : دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ بعد از ظهر

می پسندم 4     0  4 

تعداد پسند های ( 4 ) از این کاربر

امضای کاربر : بنده خطا کار خدا
ما ییم که در غیبت کبری ماندیم
وبلاگ های ما سربزنید
bandehkatahkar.mihanblog..com
majnoonamam.blogsky.com
http://forum.roq.ir/t42790
پست بال را حتما ببینید تا آخرش

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۳ قبل از ظهر نمایش پست [6]
عضو
rating
شماره عضویت : 1319
حالت :
اعتبار کاربر : 6414
پسند ها : 744
حالت من :  Mokhlesim.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (21).jpg

نوشته شده توسط : سکوت »

واقعا شما مطمئن هستید شاگرآیت الله  حسن زاده آملی هستند . بعیده  می دونم

بله مطمئن هستم

می پسندم        0 

امضای کاربر : محمد121
هردو عالم یک فروغ روی اوست

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۹ قبل از ظهر نمایش پست [7]
عضو
rating
شماره عضویت : 1851
حالت :
اعتبار کاربر : 111
پسند ها : 0
حالت من :  Movafegham.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (28).jpg

عضو غایب

با سلام،لطفا به جای قضاوت فایل کامل این سخنرانی را دانلود کنید و با دقت گوش بدید تا روشن بشه که ایشون دارن چی میگن ،فک کنم فایل جلسه سیزدهم بحث شرح مراتب طهارت باشه.

می پسندم 1     4  -3 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 4 ) از این کاربر
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۵ قبل از ظهر نمایش پست [8]
بانو
rating
شماره عضویت : 384
حالت :
اعتبار کاربر : 2376
پسند ها : 433
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

هوالعليم
نكته مهم در هرسير وسلوكي ودر هر توجهي به سمت خدا اين است  كه
دينداران نماد دين نيستند زيرا انها انسان هستند واز معصومين نمي باشند وهرلحظه در معرض لغزش و خطايند البته دقت كنيم فايلي راهم كه اقا محمد كذاشتن كمي مشكوكه....براي عاقبت بخيري همواره از خدا استمداد بجوييم 

می پسندم        0 

امضای کاربر : هدی

والسلام علی من تبع الهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۱ بعد از ظهر نمایش پست [9]
عضو
rating
شماره عضویت : 1703
حالت :
اعتبار کاربر : 5114
پسند ها : 444

شخصی بــه آیت الله بروجـردی گفت :
یـکی از طلبــه های شما جنسی را از من دزدیــده است .
ایشان پاسخ داد :
آن دزد عبـا و عمامــه ای را هم از ما بـُرده است !
(لطفا اشتباه یــک روحانی نما رو به حساب همه روحانیـون عزیـز
نندازیم که بایــد در قیامت جوابـگو باشیم .)

می پسندم        0 
گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۱ بعد از ظهر نمایش پست [10]
عضو
rating
شماره عضویت : 253
حالت :
دعوت شدگان : 3
اعتبار کاربر : 4034
پسند ها : 355
حالت من :  Mehraboon.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/11.jpg

دوستان عزیز

اولا بنده مطمئن نیستم ایشون شاگرد ایت الله حسن زاده املی باشن ....
در ثانی
ولی حتی فرض بر این بگیریم که شاگرد این شخصیت بزرگ بوده باشن ...

دلیل بر این نیس که حرف ها و صحبت های ایشون ربطی به ایت الله حسن زاده املی داشته باشه...
مواظب باشیم ... کنعان هم پسر حضرت نوح بود ... نمیشه حضرت نوح رو بخاطر فرزند بدش گفت که زبونم لال مثل پسرشه ...

اصلا دوس ندارم قیاس کنم ... حضرت نوح جایگاه والای خودش رو داره ...

اما این مثال رو زدم تا ببینید ... رفتار هر شخصی و صحبت هاش به خودش مربوطه ...
اقا محمد شمام این تیکه رو حذف کن و تاکید نکن هی شاگرد ایت الله حسن زاده املی هستش..
ممکنه تو زمین دشمن بازی کنیم ... قبلا هم گفتم هر مطلبی رو هی کپی پیس نکنیم ... اینور و اونور ...

خیلی باید مواظب باشیم ...

بازم تکرار میکنم ... صحبت های این اقا هیچ ربطی نداره به شخصیت بزرگ ایت الله حسن زاده املی ...
و تقاضا دارم از مدیریت محترم این تیکه رو حذف بفرمایین ... و نشر ندن...

ممنون یا علی ...

ویرایش ارسال توسط : عهد
در تاریخ : چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۲ قبل از ظهر

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر

امضای کاربر : عهد

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۳ بعد از ظهر نمایش پست [11]
بانو
rating
شماره عضویت : 384
حالت :
اعتبار کاربر : 2376
پسند ها : 433
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg

نوشته شده توسط : سید پرویز »
با سلام،لطفا به جای قضاوت فایل کامل این سخنرانی را دانلود کنید و با دقت گوش بدید تا روشن بشه که ایشون دارن چی میگن ،فک کنم فایل جلسه سیزدهم بحث شرح مراتب طهارت باشه.
درسته این به حقیقت نزدیک تره چون من هم در جایی خوندم شمر وعمربن سعد افراد عادی نبودند ودربین مردم اون عصر دینداری وتهجد داشتن شمر لعنت الله علیه گویا نمازشب میخونده واحتمالا اقای صمدی املی داشته مراتب ومنزلت این افراد را بررسی میکرده ...ممنون اگه کسی اطلاعات صحیح داره منتشر کنه
منصورحلاج رابه دار کشیدند چون گفت انا الحق وانا الحق برای یکی کفر وبرای دیگری عین بندگی است

می پسندم        0 

امضای کاربر : هدی

والسلام علی من تبع الهدی

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴ بعد از ظهر نمایش پست [12]
عضو
rating
شماره عضویت : 901
حالت :
اعتبار کاربر : 8583
پسند ها : 894

سخن گفتن در مورد عاقبت انسان ها ، امری آسان نیست و نمی توان به راحتی ادعا کرد که فلان شخص به بهشت خواهد رفت یا به جهنم .
آنچه ما می دانیم این است که خداوند برای بشر دین فرستاده است و این دین مشتمل بر برخی واجبات و برخی محرمات است . هرکسی که در این دنیا ، بندگی خداوند را پیش بگیرد و از او اطاعت کند ، مشمول رحمت الهی قرار گرفته و ان شالله به بهشت خواهد رفت . این وعده ی الهی است . و هرکس که به خداوند از سر لجاجت و نه جهالت ، دشمنی کند و به او کفر بورزد و طبق اوامر او عمل نکند ، به او جهنم خبر داده شده است .

در میان آیات قرآن کریم و همچنین در میان احادیث ، اصولی بیان شده است که به ما نشان می دهد که افرادی که اعمال صالح انجام دهند به بهشت خواهند رفت و افرادی که کفر بورزند و راه عصیان پیشه کنند ، به جهنم خواهند رفت . در این که چنین اصولی در آیات و روایات وجود دارد شکی وجود ندارد و تعداد آنها بیشتر از آن است که در چنین متن کوتاهی ذکر شود اما به طور مثال به چندمورد اشاره می شود :

«قالَ اخْرُجْ مِنْها مَذْؤُماً مَدْحُوراً لَمَنْ تَبِعَکَ مِنْهُمْ لَأَمْلَأَنَّ جَهَنَّمَ مِنْکُمْ أَجْمَعينَ» (الأعراف - 18)
ترجمه: (خداوند به ابلیس که نافرمانی کرد، فرمود: «از آن (مقام)، با ننگ و عار و خوارى، بيرون رو! و سوگند ياد مى‏کنم که هر کس از آنها از تو پيروى کند، جهنم را از شما همگى پر مى‏کنم!

در مقابل چنین آیه ای نیز وجود دارد که می فرماید :

«‌قُلْ يا عِبادِيَ الَّذينَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَميعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحيمُ» (الزمر - 53)
ترجمه: بگو: «اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد که خدا همه‌ی گناهان را مى‏آمرزد، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است‏.

از رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ منقول است. خداوند مي فرمايد: «اي بندگاني كه در راه من دشمنان را كشته ايد و كشته شده ايد و اذيت و آزار در راه من به شما رسيده است و در راه من جهاد كرده ايد، داخل بهشت شويد. پس آنها بدون عذاب و بدون حساب وارد بهشت مي شوند.(1)

با توجه به مطالب فوق ، در مورد افرادی که جنایات اسفناکی مانند قتل ائمه معصومین (ع) را مرتکب شده اند ، با توجه به اینکه در تاریخ گزارشی از توبه و بازگشت آنها به دست نرسیده است ، می توان گفت که با توجه به آیات و روایات مختلف ، آنها مشمول عذاب الهی واقع می شوند . زیرا اگرچه باب توبه به سوی بندگان باز است ، اما این توفیق فقط در جهان حاضر امکان پذیر است و در جهان دیگر امکان توبه وجود ندارد .

1.محمدي ري شهري، ميزان الحكمة، ج 1، ص 625، انتشارات دارالحديث.
منبع گفتگوی قرانی

می پسندم 6     0  6 

تعداد پسند های ( 6 ) از این کاربر

امضای کاربر : سید

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد
صفحه 1 از 2 < 1 2 > آخرین »

برچسب ها
یزید ، شمر ، هم ، بهشت ، می ، روند ،

« چرا با وجود این همه فقیر در جامعه، هزینه های سنگینی خرج حرم امامان می شود؟ | فرق ازدواج موقت با فحشا در چیست؟ »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:44 پیش از ظهر