انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
دلم گرفته از آدما ..:||:.. دلم پرواز میخواهد ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » چهارده معصوم » چهارده معصوم علیهم السلام » تحریف حدیث زیبای «لوح» توسط دشمنان مذهب شیعه

تحریف حدیث زیبای «لوح» توسط دشمنان مذهب شیعه

تحریف حدیث زیبای «لوح» توسط دشمنان مذهب شیعه چکیده: حدیث  زیبای «لوح» به صراحت تام آقا امیرالمومنین(علیه‌السلام) را آورده و ایشان را اولین وصی پیامبر اسلام و برترین اوصیا معرفی میکند؛ سپس ائمه بعدی که از فرزندان فاطمه زهرا هستند را نیز یک یه یک بر میشمارد؛ در حالیکه دشمنان این آیین مقدس با خباثت درونی خود حدیث را تغییر داده و گفته اند، جابر میگوید من اسمی از امیرالمومنین در آن ندیدم. بسم الله الرحمن الرحیم یکی از افتخارات شیعه این است که تنها مذهبی در میان فرق اسلامی است
jpvdt pnde cdfhd «g,p» j,sx nalkhk lbif adui

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۰۰ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 47
حالت :
دعوت شدگان : 16
اعتبار کاربر : 92898
پسند ها : 4935
حالت من :  Sepasgozar.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (13).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:6
بهترین ارسال کننده
بهترین ارسال کننده
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
نفر اول مسابقه
نفر اول مسابقه
کاربر با ارزش
کاربر با ارزش
ستارهء انجمن
ستارهء انجمن
کاربران برتر
کاربران برتر

|

تحریف حدیث زیبای «لوح» توسط دشمنان مذهب شیعه

چکیده: حدیث  زیبای «لوح» به صراحت تام آقا امیرالمومنین(علیه‌السلام) را آورده و ایشان را اولین وصی پیامبر اسلام و برترین اوصیا معرفی میکند؛ سپس ائمه بعدی که از فرزندان فاطمه زهرا هستند را نیز یک یه یک بر میشمارد؛ در حالیکه دشمنان این آیین مقدس با خباثت درونی خود حدیث را تغییر داده و گفته اند، جابر میگوید من اسمی از امیرالمومنین در آن ندیدم.

بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از افتخارات شیعه این است که تنها مذهبی در میان فرق اسلامی است که از اهل بیت پیامبر خود تبعیت کرده و دین و فقه خود را از آنان گرفته است؛ افرادی که به فرموده خود پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) عدل قرآن بوده و هرگز از قرآن کریم جدا نشده و برای گم‌راه نشدن در دین و سعادت اخروی لازم است هم به قرآن کریم و هم به آنان چنگ زد.[1]

شیعه معتقد است امام و جانشین پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) باید توسط خود خداوند متعال انتخاب و توسط پیامبرش به مردم ابلاغ شود، و ائمه دوازده‌گانه شیعه نیز از جانب ذات باری تعالی انتخاب شدند و توسط پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) به مردم ابلاغ شد. یکی از روایات مهمی که دال بر این مطلب است، حدیث شریف «لوح» است که در آن نام ائمه اطهار(علیهم‌السلام) به ترتیب بیان شده است.

اما دشمنان این آیین زنده و برحق، برای فریب دادن دیگران، در این حدیث دخل و تصرف کرده و آن را به نحو دیگری ارائه کرده‌اند تا موجب تشویش اذهان شده و مخاطب را به شک و شبهه بیاندازد. آنان حدیث «لوح» که از جابرین عبد الله انصاری نقل شده را بیان کرده و به مخاطب خود القا می‌کنند که نام امیرالمومنین(علیه‌السلام) در آن لوح نبوده و جابر می‌گوید: فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) به من فرمود: این اسامی 12 تن از فرزندان من هستند، لذا نام امیرالمومنین(علیه‌السلام) که به عنوان شوهر فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) در آن لوح وجود ندارد.

این مطلب، کاملا دروغ و تحریف در حدیث لوح است، بلکه در حدیث لوح آمده که فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) فرمود: اولین آنان شوهرم علی بن ابیطالب(علیه‌السلام) است، سپس یازده تن از فرزندان من که از نسل امام حسین(علیه‌السلام) هستند.
متن این حدیث بدین شرح است: «امام صادق(علیه‌السلام) فرمود: پدرم محمدبن علی الباقر، روزی به جابربن عبدالله انصاری گفت: جابر، سخنی با تو داشتم، چه موقع فرصت داری تا درباره آن با تو سخن بگویم؟
جابر عرض کرد: هر وقت شما اراده کنید.
فرصتی پیش آمد و پدرم با جابر خلوت کرد، در این گفت‌وگو پدرم از جابر خواست تا آن‌چه را که در جریان مشاهده لوحی که در دست جده‌اش حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) دیده بود، بازگو کند.
جابر پاسخ داد: شهادت می‎دهم که روزی در ایام حیات رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) مادرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) را ملاقات کردم تا ولادت حسین(علیه‌السلام) را به او تبرک بگویم که در دست ایشان لوح سبز رنگی را مشاهده کردم و پنداشتم از زمرّد است؛ در آن لوح، کتاب سفیدی که به درخشندگی خورشید بود را مشاهده کردم. به ایشان عرض کردم: پدر و مادرم فدای تو باد! این لوح چیست؟
حضرت فرمود: این لوحی است که خداوند(عزوجل) آن را به پدرم هدیه داده است. در این لوح نام پدر و همسر و فرزندانم ذکر شده است. پدرم آن را به من بخشید تا با نگاه کردن در آن دلم شاد شود.
جابر ادامه داد: سپس مادرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) آن لوح را در اختیار من قرار داد، من نیز آن‌چه در آن لوح نوشته شده بود را خواندم و نسخه‌ای از آن را در ذهن نگاه داشتم[یا از روی آن نوشتم].
آن‌گاه پدرم به جابر فرمود: جابر! آیا آن نسخه هنوز هم در دست توست؟ آیا آن را به من نشان می‌دهی؟
جابر گفت: آری.
آن‌گاه پدرم به همراه جابر به منزل او رفت، جابر صحیفه‌ای از پوست نازک آورد و به دست پدرم داد. پدرم فرمود: جابر! حال به صحیفه‌ای که در نزد توست بنگر تا برای تو از حفظ بخوانم. جابر به نسخه‌ای که در دستش بود، نگریست، پدرم تمام مطالب صحیفه را از حفظ برای جابر خواند.
پس از آن‌که قرائت پدرم به پایان رسید جابر گفت: خدای بزرگ را شاهد می‌گیرم که آن‌چه در صحیفه نزد فاطمه(سلام‌الله‌علیها) دیدم همین بود که شما خواندید.
اما متن این لوح چنین است:
                                                                                                                 بسم اللّه الرحمن الرحیم
این کتابی است از سوی خداوند شکست ناپذیر و حکیم به محمد نور و فرستاده خدا و دلیل و آیه او در زمین. این نوشته توسط جبرئیل امین از جانب رب العالمین آورده شد.
ای محمد، اسماء الهی را بزرگ شمار، نعمت‌هایم را شکرگزار باش، هرگز نشانه‌هایم را انکار مکن. من پروردگار و معبود جهانیانم و جز من خدایی نیست؛ درهم کوبنده جباران و خوار کننده ستم‌گران و حساب‌رس روز جزایم. من همان الله و معبود شمایم که جز من الله و معبودی نیست. هر که به فضل کسی جز من امیدوار باشد یا از چیزی جز عدل الهی خوف داشته باشد، او را به عذابی سخت گرفتار خواهم ساخت که احدی از جهانیان آن را نچشیده است. پس فقط من‌را پرستش کن و بر من توکّل کن.

من هیچ رسولی را مبعوث نکرده و رسالت او را تکمیل نکردم و دوران تبلیغ و رسالت او را به پایان نرساندم،  مگر این‌که برای او وصی‌ای قرار دادم. [ای محمد] تو را بر تمام پیامبران برتری دادم؛ وصی تو را نیز بر تمام اوصیا برتری دادم. سپس از وصیّ و جانشینت، دو فرزند دلاور، حسن و حسین برایت مقرر داشتم. بعد از پایان حیات پدرش، حسن را معدن علم خود و حسین را نگهبان و حافظ وحی خودم قرار دادم؛ نعمت شهادت را به حسین بخشیدم و او را بدین سبب گرامی داشتم و برای او سعادت خواستم. حسین با فضیلت ترین کسی است که شهید خواهد شد و در بین شهیدان بالاترین درجه و مقام را داراست؛ امامت و توحید تمام و کمال را با او همراه کردم، حج بالغه خود را نزد او قرار دادم.

پس بر اساس [رضایت و غضب] فرزندان او پاداش می‌دهم عذاب می‌کنم، اولین آن‌ها [امام سجاد] سرور پرستندگان و زینت دوستان من است، پس از او فرزندش که شبیه و هم‌نام جدش محمد می‌باشد، شکافنده علم و معدن حکمت خواهد بود. [سپس فرزندش جعفر است] به زودی تردید کنندگان در جعفر بن محمد هلاک خواهند شد؛ هر کس به او باز گردد، گویی به من باز گشته است.

سپس فتنه کور و سیاه گمنامی و تقیه را از برابر امام موسی کنار خواهم زد؛ چرا که سیر فرمان و اطاعت الهی هرگز منقطع نخواهد شد و حجت و دلیل من از دید مردم پنهان نخواهد ماند و دوستانم  هرگز تیره‌بخت نخواهند گردید.

[ای محمد به خلق بگو] اگر کسی یکی از حُجج من‌را انکار کند، نعمتی را که داده‌ام انکار کرده است و هر که آیه‌ای از کتابم را تغییر دهد، بر من تهمت بسته است. پس وای بر افترا زنندگانِ انکارگر، آن زمان که دوران امامت بنده و برگزیده‌ام موسی به پایان رسد.

آگاه باشید! هر که هشتمین حجت من‌را دروغ شمارد، گوئی همه اولیای من‌را انکار نموده است. علی(امام رضا) دوست و یاور من است و من علم و عصمت و صفات نبوت را در او قرار می‌دهم؛ انسانی خبیث، ستم‌گر و متکبر او را می‌کشد و در شهری که عبد صالح ذوالقرنین ساخته است در کنار بدترین خلق خودم دفن می‌شود.

سخن حق آن است که من بگویم، دیدگان او را با تولد فرزندش محمد(امام جواد) و خلیفه و جانشین پس از او روشنی بخشم. محمد وارث علم و دانش من و معدن حکمت و جایگاه راز من و حجّت من بر بندگانم است. بهشت را جایگاه او قرار دادم و او را شفیع هفتاد نفر از افراد خانواده [منسوبان به او] که جهنم بر آنان واجب شده بود، قرار دادم [پس از او] فرزندش علی(امام هادی) دوست و یاورم را سعادت‌مند کردم؛ او امانت‌دار وحی من خواهد بود؛ از صُلب او، حسن(امام حسن عسکری) را بیرون خواهم آورد که دعوت کننده مردم به راه خدا و نگهبان علم الهی است. آن‌گاه [پس از او] حجت خویش را با آمدن فرزندش [قائم آل محمد] که رحمت واسعه برای جهانیان است تکمیل خواهم کرد.  قدرت و کمال موسوی، عظمت و نور عیسوی و صبر ایوب همه را در او می‌بینید؛ او در زمانی خواهد آمد که دوستان من خوار شده و چون مغولان و دیلمیان مشرک، سرافکنده گشته و به آتش کشیده می‌شوند، سرهای آنان به عنوان هدیه به اطراف و اکناف فرستاده می‌شود و ترسان و لرزان می‌شوند، زمین از خون آنان رنگین می‌شود و هلاکت و فریاد و شیون در بین زنان‌شان فراگیر می‌شود.

آنان به حقیقت حجّت و اولیای من در زمین خواهند بود. به واسطه اینان فتنه‌های کور و سیاه را از خلقم دور خواهم ساخت و با آن‌ها حرکت‌های ظریف و پنهان [معاندان دین الهی] کشف می‌شود و قید و بندها و زنجیرهای بندگی از دوش خلق برداشته می شود. صلوات و رحمت من بر آنان باد! اینان همان هدایت یافتگانند».[2]

همان‌طور که ملاحظه کردید این حدیث به صراحت نام آقا امیرالمومنین(علیه‌السلام) را آورده و ایشان را اولین وصی پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و برترین اوصیا معرفی می‌کند؛ سپس ائمه بعدی که از فرزندان فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) هستند را نیز یک یه یک بر می‌شمارد؛ در حالی‌که دشمنان این آیین مقدس با خباثت درونی خود حدیث را تغییر داده و گفته‌اند، جابر می‌گوید من اسمی از امیرالمومنین(علیه‌السلام) در آن ندیدم.

[2]. کمال الدین و تمام النعمة، شیخ صدوق، تصحیح: علی اکبر غفاری، قم، انتشارات اسلامی، ص308- 313؛ همان، تصحیح: حسین اعلمی، بیروت، مؤسسة الاعلمی، ص290-297 و نیز نک: الکافی، چاپ تهران، ج1، ص527، ح3 و ص532، ح9؛ من لایحضره الفقیه، انتشارات اسلامی، ج4، ص180، ح5408.
برای مطالعه بیشتر در مورد این حدیث به این مطلب مراجعه کنید.
http://www.welayatnet.com

2 تشکر شده از کاربر قمرخانم برای ارسال مفید :
محمدELE , ,

می پسندم 2     0  2 

تعداد پسند های ( 2 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : قمرخانم

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« پیش آهنگ کربلا حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام | با آدم بداخلاق وصلت نکنید هرچند مومن باشد! »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:16 پیش از ظهر