انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » کارگاه هنرهای دست » آموزش بافتنی » آموزش بافت عروسک

آموزش بافت عروسک

مرحله اول: بدن و پا از بافتن پاها شروع کنید رج۱:یک حلقه جادویی درست کنید، ۶ پایه کوتاه در حلقه می زنید و جمع کنید رج۲:دو پایه کوتاه داخل هر زنجیره تا آخر رج( ۱۲ پایه داریم( رج ۳): ۳پایه کوتاه یک پایه کوتاه در یک زنجیره) تا اخر رج(24 پایه داریم) رج۴-12:در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید ادامه نخ را به طول ۲۰ سانتی متر می برید. پای دوم را مانند الگو ی بافت ذکر شده ببافید و نخ را جدا نکنید.   مرحله دوم: اتصال بین دو پا   دو پا را به
Hl,ca fhtj uv,s;

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

مرحله اول: بدن و پا
از بافتن پاها شروع کنید

رج۱:یک حلقه جادویی درست کنید، ۶ پایه کوتاه در حلقه می زنید و جمع کنید

رج۲:دو پایه کوتاه داخل هر زنجیره تا آخر رج( ۱۲ پایه داریم(

رج ۳): ۳پایه کوتاه+ یک پایه کوتاه در یک زنجیره) تا اخر رج(24 پایه داریم)

رج۴-12:در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید ادامه نخ را به طول ۲۰ سانتی متر می برید. پای دوم را مانند الگو ی بافت ذکر شده ببافید و نخ را جدا نکنید.

مرحله دوم: اتصال بین دو پا

دو پا را به هم متصل کنید. بعد از اتصال باید 48پایه داشته باشیم. با استفاده از نخ اضافه پای اول سوراخ ایجاد شده بین دو پا را پرکنید.

مرحله سوم : بدن

رج 13:در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید(48 پایه)

رج18-14:در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید پاها را با الیاف پر کنید(48 پایه)

رج۱9: (11پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+24پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+11 پایه کوتاه) تا اخر 46 پایه داریم.

رج20: (11پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+22پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+11 پایه کوتاه) تا اخر 44 پایه داریم.

رج21: (10پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+22پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+10 پایه کوتاه) تا اخر 42 پایه داریم.

رج22: (10پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+20پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+10 پایه کوتاه) تا اخر 40 پایه داریم.

رج23: (9پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+20پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+9 پایه کوتاه) تا اخر 38 پایه داریم.

رج24: (9پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+18پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+9 پایه کوتاه) تا اخر 36 پایه داریم.

رج25: (8پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+18پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+8 پایه کوتاه) تا اخر 34 پایه داریم.

رج26:(8پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+16پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+8 پایه کوتاه) تا اخر 32 پایه داریم.

رج27:(7پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+16پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+7 پایه کوتاه) تا اخر 30 پایه داریم.

رج28:(7پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+14پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+7 پایه کوتاه) تا اخر 28 پایه داریم.

رج29:(6پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+14پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+6 پایه کوتاه) تا اخر 26 پایه داریم.

رج30:(6پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+12پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+6 پایه کوتاه) تا اخر 24 پایه داریم.

رج31:(5پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+12پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+5 پایه کوتاه) تا اخر 22 پایه داریم.

رج32:(5پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+10پایه کوتاه+ دو تا زنجیره را یکی می کنید+5پایه کوتاه) تا اخر 20 پایه داریم.

* بدن را با الیاف پر کنید.
** برای درست کردن بلوز راه راه از رج ۱8 بعد از هر رج رنگ را تغییر دهید. و برای دامن قلاب بافی فقط در رج 20 با یک رنگ دیگر از پشت پایه ها پایه کوتاه بزنید.

مرحله چهارم:گردن

رج 2-۱:در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید

مرحله پنجم:سر

بعد از بافت گردن شروع به بافت سر می کنیم برای بافت سر ابتدا شروع می کنیم به اضافه کردن  تا به 60 پایه برسیم بعد هم کم می کنیم در واقع گرد بافی می کنیم که رج به رج بافت رو در زیر توضیح میدهم .

رج1: ( 3 پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۲5 پایه داریم)

رج2:  ( ۳پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۳۰ پایه داریم)

رج3: ( ۴ پایه کوتاه+  دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۳5 پایه داریم)

رج4:  (۵ پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۴0 پایه داریم)

رج5: ( 6 پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 45 پایه داریم)

رج7:  ( 7پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 50 پایه داریم)

رج8: ( 8 پایه کوتاه+  دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 55 پایه داریم)

رج9:  (9 پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 60 پایه داریم)

رج10-21: در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید

از رج 22 شروع می کنیم به کم کردن

رج22:(9پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی کنید)تا آخر رج،( 54 پایه داریم)

رج23: (8 پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی می کنید)تا آخر رج،( 48 پایه داریم)

رج24:(7پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی کنید)تا آخر رج،( 42 پایه داریم)

رج25: (6 پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی  کنید)تا آخر رج،( 36 پایه داریم)

رج26:(5پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی کنید)تا آخر رج،( 30 پایه داریم)

رج27: (4 پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی کنید)تا آخر رج،( 24 پایه داریم)

رج28:(3پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی کنید)تا آخر رج،( 18 پایه داریم)

رج29: (2 پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی کنید)تا آخر رج،( 12 پایه داریم)

رج30:(1پایه کوتاه+ دو تا پایه را یکی کنید)تا آخر رج،( 6 پایه داریم)

*در حین کار سر را با الیاف پر می کنیم
** اولین چشم را بین رج ۱1 و ۱2 چشم ها را قرار دهید و با فاصله ۷ سوراخ چشم بعدی را بگذارید و از داخل چشم ها را محکم کنید

مرحله ششم:دست

رج۱:یک حلقه جادویی درست کرده، ۶ پایه کوتاه در حلقه می زنید و جمع کنید

رج۲:(دو پایه کوتاه)تا آخر رج این روند را ادامه دهید( ۱۲ پایه داریم)

رج۳:  (دو پایه در یک زنجیره +یک پایه کوتاه)تا آخر رج به همین صورت ادامه دهید (18 پایه داریم)

رج4-12: در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید داخل دست را با الیاف پر کنید.

رج13:یکی در میان  کم می کنیم به اینصورت که : ( 1پایه کوتاه  + دو تا زنجیره را یکی می کنید)تا آخر رج این روند را ادامه دهید(12 پایه داریم)
رج 14: (دو تا زنجیره را یکی می کنید)تا آخر رج این روند را ادامه دهید(۶ پایه داریم)

* دست ها را به بدن متصل کنید

مرحله هفتم کلاه
از بالا به پایین بافته می شود

رج ۱:یک حلقه جادویی قلاب بافی درست کرده، ۶ پایه کوتاه در حلقه می زنید و جمع کنید

رج ۲:( 3 پایه کوتاه در هر زنجیره+ یک پایه کوتاه ) تا آخر رج به همین صورت ادامه  دهید ( ۱۲ پایه داریم)

رج ۳: (دو پایه در یک زنجیره+ یک پایه کوتاه)تا آخر رج به همین صورت ادامه دهید( 18 پایه داریم)

رج۴: ( ۲ پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۲۴ پایه داریم)

رج۵:  ( ۳پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۳۰ پایه داریم)

رج۶: ( ۴ پایه کوتاه+  دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۳۶ پایه داریم)

رج۷:  (۵ پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( ۴۲ پایه داریم)

رج8: ( 6 پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 48 پایه داریم)

رج9:  ( 7پایه کوتاه+ دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 54 پایه داریم)

رج10: ( 8 پایه کوتاه+  دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 60 پایه داریم)

رج11: ( 9 پایه کوتاه+  دو تا پایه در یک زنجیره)تا آخر رج،( 66 پایه داریم)

رج12: بصورت برعکس در همه پایه ها یک پایه کوتاه بزنید.

ویرایش موضوع توسط : programmer
در تاریخ : پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۰ بعد از ظهر

2 تشکر شده از کاربر programmer برای ارسال مفید :
حریم قدس , ملیسا70 ,

می پسندم        0 

* پاسخ با بیشترین پسند
  1. پسندها :1 برای اطلاع از پاسخ با بیشترین پسند ،دراین موضوع کلیک کنید

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

اطلاعات نویسنده
آموزش بافت عروسک
پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۲۴ بعد از ظهر نمایش پست [1]
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

اینم نمونه هایی از بافت این عروسک 

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
قلاب بافی ، عروسک بافتنی قلاببافی ، عروسک_بافتنی_قلاب ، عروسک ، عروسک بافتنی ، قلاببافی ، عروسک بافی قدم به قدم ، عروسک بافتنی پسر ، عروسک بافتنی دختر ، عروسک بافی با قلاب ، عروسک بافتنی دختر پسر ، عروسک بافی ، بافتنی ، آموزش ، بافت ، عروسک ،

« آموزش بافت دستگیره (قلاب بافی) | ...خالی... »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:15 بعداز ظهر