انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » عقاید » چه ضرورتی داره ما در مورد دین فکر کنیم یا پی جویی کنیم؟

چه ضرورتی داره ما در مورد دین فکر کنیم یا پی جویی کنیم؟

چه ضرورتی داره ما در مورد دین فکر کنیم یا پی جویی کنیم؟   سید110: چه ضرورتی داره ما در مورد دین فکر کنیم یا پی جویی کنیم؟ محب ولایت: به نظر من وقتی دنبال فهم مطالب دینی بریم باعث تقویت اعتقادمون میشه mehdi 313: خب یه امر ذاتیه دونستن درباره دین مثل یه ادم گریسنه که دنبال غذا میگرده  حس حقیقت جویی هم در ذات ادمه   سید110: عده ای الان دارن میگن چه لزومی داره اصلا دنبال دین باشیم یا پیجویی کنیم؟ mehdi 313: هر کسی دنبال یه
]i qv,vjd nhvi lh nv l,vn ndk t;v ;kdl dh \d [,dd ;kdl?

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۴ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 325
حالت :
دعوت شدگان : 1
اعتبار کاربر : 6882
پسند ها : 395
حالت من :  geryam-gerefte2.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (26).jpg

مدال ها:4
مدال پشتکار
مدال پشتکار
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص

|

چه ضرورتی داره ما در مورد دین فکر کنیم یا پی جویی کنیم؟

سید110: چه ضرورتی داره ما در مورد دین فکر کنیم یا پی جویی کنیم؟

محب ولایت: به نظر من وقتی دنبال فهم مطالب دینی بریم باعث تقویت اعتقادمون میشه

mehdi 313: خب یه امر ذاتیه
دونستن درباره دین مثل یه ادم گریسنه که دنبال غذا میگرده  حس حقیقت جویی هم در ذات ادمه  

سید110: عده ای الان دارن میگن چه لزومی داره اصلا دنبال دین باشیم یا پیجویی کنیم؟

mehdi 313: هر کسی
دنبال یه معبود هست یه خالق ولی بعضی ها به اشتباه ماه رو میپرستن بعضی ها خورشید بعضی ها انواع بت های دیگه  

dr.mehdi: دین دفترچه راهنمای زندگی با سعادت انسانه پس برای رسیدن به سعادت باید دنبالش رفت

سپیده 313: برای خدا باید دینمون رو بشناسیم

mehdi 313: این حس حقیقت جویی باعث شده دنبال یه خالق باشن ولی بعضی ها به راهشون اشتباست مثل بت پرستها

سینا313: انسان ها همیشه روحشون حقیقت جوهست و

dr.mehdi: خدا برای رسیدن به بهترینها دین رو معرفی کرده
فطرت انسانی همیشه دنبال خالق هست پس بعد از رسیدن به خالق باید دنبال دستوراتش رفت

خادم الزینب: دین یعنی درک قران

سید110: قبلا معنی دین رو گفته بودیم کی میدونه چیه؟

سینا313: کنجکاو هستن مثلا این سوالا پیش میاد"چه ضرورتی ما را بر می‏انگیزد که درباره دین بیندیشیم و نسبت به آن کاوش نماییم؟ ـ دین چه منفعت و سودی به ما می‏رساند تا به دنبال آن باشیم؟ ـ دین چه زیان و خسرانی را از ما برطرف می‏سازد که پایبند به اصول آن باشیم؟ ـ دین چه تأثیری در زندگی حال و آینده ما خواهد داشت که ما خود را ملزم به اعتقاد و عمل به دستورات آن بدانیم؟ ودرصدد جوابهاش میریم

سپیده 313: دین یعنی یه سری قوانین که خداوند تعیین کرده

محب ولایت: دستورات خداوند که برای هدایت بشر توسط رسولان فرستاده شده،
برنامه زندگی که راه رو درست تشخیص بدن

mehdi 313: دین یک سری دستورات برا رسیدن به خدا

خادم الزینب: که قران رو بفهمی هم زندگی رو میفهمی هم دوستی هم سلامتی همچیزرو خدا توی قران به ما بندها فهمونده

اروموبی صدا: یه سری دستورات واخلاق و قواعد برا رسیدن به خدا

سید110: دین در لغت یعنی
طاعت جزا فرمان اما به صورت کاربردی طاعت و فرمانبرداری میشه و در اصطلاح همون فرامین قران و سنت برای ما دینه که البته مفسرانی مثل اهل بیت

سینا313: دین یه حقایقی مناسب باعقاید وافکار از جانب پروردگار متعال برای سرپرستی و هدایت انسان‏ها در مسیر رشد و کمال الهیه

خادم الزینب: به طور مثلا خواص سوره های قران

سید110: این احکام رو برای ما بشر قابل فهم کردن ما در اصل پی جوی دین هستیم به دو علت
1- به فرمان عقل و خرد هر انسان؛ باید در برابر نیکوییها که به او میشه سپاسگذار باشه
2- در ضمن عقل پیشگیری از هر گونه خطر و ضرر اگر چه احتمالی هم باشه رو بگیره

سید110: نکته اول رو کی میتونه توضیح بده برامون؟
راهنمایی میکنم این سپاسگذاری از خالقه

محب ولایت: اینکه خداشناسی یه امرفطریه  وتووجود همه انسانهاهستش وهرانسانی باید این حس روتقویت کنه

سینا313: خداروشکرکنیم به خاطرنعمت هایی که عطاکرده

dr.mehdi: به طور خاص این امر محدود به انسان نیست به نظر من

سید110: ببینید دوستان
ما همه از نعمت و مزیت حیات در جهان برخورداریم مثلا در ابتدای دعای عرف امام حسین علیه السلام در مورد دستگاه گوارش و گردش و خون قلب و تنفس از خدا تشکر کرده که هر کدام از اینها ارزشمنده یا نور خورشید و گیاهان ومعادن و غیره همه و همه از نعمات خداونده که اینها رو به افراد بشر ارزانی کرده است  

dr.mehdi: انشاالله یه روز به طور مفصل در مورد آناتومی و فیزیولوژی یکی از دستگاههای بدن صحبت میکنیم تا به عظمت خلقت پی ببریم

سید110:  از همه با لاتر همین هوش و استعداد شگفت انگیزه که کوهها رو الان جابجا میکنه و از اب و اهن و اتش ظریف ترین عجیب ترین چیزها رو میسازه  

سید110: سوال :
ایا نباید این خالق بزرگ و منعم رو بشناسیم و سپاس کنیم؟

خادم الزینب: به عظمت خدا همون دونه گندم فکرش روبکنید یک دونه میگری 70تا دونه برمیداری

dr.mehdi: خب سید جان انسان از اول آفرینش همیشه دنبال خالق بوده
ولی خب اشتباه به این خالق میرسید همیشه چیزیرو خالق میدونست که فکر میکرد نمیتونه کامل درکش کنه البته هیچ وقت انسانی که فکر میکرد به اشتباه نمیافتاد واسه همین خدا ثواب فکر کردنو چند برابر عبادت میدونه    

خادم الزینب: چرا همون که دوی پاهامون راه میریم سالم هستیم جای سپاس وشکر داره

محب ولایت: همه چیزهایی که دراطراف ما وجود داره نشان دهنده وجود خداونده
فقط کافیه یه خورده توجه کنیم

سید110: برای تفهیم بیشتر مسئله یک مثال میزنم
فرض کنید
یک بچه شیرخوار یتیم که نه پدر داره نه مادر رو یک ادم خیر خواه به فرزندی قبول میکنه هیچ چیز برای رشد جسمانی و عاطفی بچه کم نمی ذاره تا این بچه میشه یک مرد یا یک زن کامل با سواد و تحصیل کرده حالا که فهمیده جریان چی بوده به نظر شما وظیفه این بچه چیه؟    
بنابراین در عرصه هستی هم ما وظیفه داریم در نعمت هایی وجود فکر کنیم 
اولین نعمت وجود خودمونه و خودمون رو بشناسیم

خادم الزینب: وظیفه یک فرزند دربرابر پدرومادر

dr.mehdi: منم میگم فکر کردن خیلی مهمه

سید110: من عرفه نفسه فقد عرفه ربه
از خودشناسی برسیم به خداشناسی و به حکم وظیفه سپاس این نعمت رو بجا بیاریم

سینا313: درقبال پدرومادرقران چی گفته بایدهمونا رو وایشون انجام بده

کوثر: باید فراموش نکنیم خوبیها رو
و قدر بدونیم

سید110: بنابراین تلاش و کوشش در راه بدست اوردن دین صحیح فرمانه خرد و عقله اما اون فردی که هنوز ره رو نشناخته و در بیراهه هست
اگه میخواهد بره بیاد باید با دلیل و برهان محکم راه حق رو بشناسه که این راه دینه تا بتونه به سرچشم معنویات برسه

سید110: نکته دوم پیشگیری از خطر و ضرر احتمالی،
کسی میتونه این نکته رو توضیح بده؟

سپیده 313: یعنی خطر از طرف شیطان؟

mosafer: احتیاط شرط عقله

سید110: دوستان برای تفهیم بیشتر با مثال جلو میریم
سوال: اگه یک کودک به شما بگه یک عقرب وارد لباستون شده چکار میکنید؟

dr.mehdi: همون طور که میگن پیشگیری بهتر از درمانه سید جلوگیری از خطر احتمالی، به ما این فرصت رو میده که با هزینه ای کمتر و ریسکی کمتر زندگی کنیم

mehdi 313: سید با خدا باش
مثال زیبایی گفت منم اینجا یه بار دیگه اینو میگم گفت که اگه به شما بگن که توی یه لیوان شیسشه ریخته شده با این که اثار شیشه خرده نیست تواون لیوان ولی چون احتمال میدی ممکنه یه شیشه شکسته ای تو او ن مایعی که میخوای مصرف کنی باشه به خاطر این احتیاط میکنی و نمیخوری       

dr.mehdi: من سعی میکنم با خطر کمتری عقربو دور کنم نه که کاری کنم تحریک بشه و نیش بزنه

کوثر: من حرف اون بچه رو گوش میدم و اعتماد میکنم

mehdi 313: خب این احتمال و شک باعث میشه که
انسان مراقب باشه همون بحث مراقبه

سید110: پس حتی اگه یک کودک هم بما بگه عقرب سریع میپریم از جامون لباس رو در میاریم و میگردیم یا مثل مثال اقا مهدی اینجا هم به حکم عقل از دو مثال بالا استفاده میشه که پیشگیری حتی از خطر احتمالی هم واجبه

سینا313: واگرم دیردست به کاربشیم نیششوزده وکارمون ساختس//مث شیطان

سید110: البته سینا جان بعضی ضرر ها ممکنه ناچیز باشه ولی یک موقع هم پای جان در وسطه
سوال: حالا به نظر شما خطرناک ترین ضرر چیه؟

کوثر: جبران ناپذیر باشه

سپیده 313: که به اون ضرر اعتماد کنیم یعنی در واقع به حرف اون کودک گوش نکنیم

mosafer: ضرر معنوی

dr.mehdi: خطرناکترین ضرر تکرار خطاست

سید110: خوب پس همه این رو قبول داریم دیگه نه؟

سپیده 313: بله آقا سید
کوثر: بله جناب سید

سید110: اینم قبول دارین که همیشه خدا بهترین خلایق رو که امنت دار راستگو و انسانهای پاک بودن
برای ابلاغ برنامه و فرامینش به ما مامور کرده؟ 

کوثر: بله
سپیده 313: بله

سید110: به طوریکه ما اینقدر اونها رو قبول داشتیم
که مثلا تولد عیسی مسیح شده مبنی تاریخ میلادی یا هجرت رسول اکرم شده مبنی تاریخ برای ما مسلمانان

dr.mehdi: بله پس بهترین کار اعتماد به اوناست و پیشگیری از خطر

سید110: حالا از خودمون میپرسیم که اصول دین توحید نبوت عدل و امامت و معاد که این برگزیدگان در قالب ایات و کتب الهی برای ما اوردن که برنامه انسان سازیه ایا باور پذیریش از هشدار یک کودک که فرق عقرب و مارمولک رو نمیدونه  برای ما باور پذیر تر نیست

سپیده 313: چرا آقا سید دقیقا این باعث یک نکته ای هم میشه؛ مثل شبهاتی که در موردش صحبت کردیم، اینکه حتی اگه ما اطلاعاتمون درمورد دین کامل نباشه، به حرف قرآن و اهل بیت گوش بدیم بدون توجه به شبهاتی که برامون ایجاد میکنن

سید110: ایا این درسته که ما کلام وحی و الهی رو همه و همه رو نادیده بگیریم
اگه دوستان یکم انصاف داشته باشیم حتی اگه این ایات و روایات برامون در قالب دین ما رو به یقیین نرسونه دست کم نباید فکر کنیم که شاید اینا راست باشه با اینکه میدونیم این عزیزان در طول تاریخ بشر چه سختی هایی کشیدن تا این ادیات الهی بما برسه
حالا با دونستن اینا تکلیف ما چیه؟
اینجا ادم عاقل اگه این ضررها رو حتی اگه احتمالی هم بدونه
اونو میکشونه بدنبال اینکه بره ببینه دین چی گفته

کوثر: تکلیف لبیک گفتن به گفته های خداونده متعال هست

سید110: در حالیکه مثلا قران اگه ایات عذاب داره ایات نعمتهای بهشتی رو هم داره که نه اضطراب نه اندوه نه پریشانی در انجا هست
ایا به نظر شما عقل سلیم اجازه میده از این همه چیز ه خوب چشم بپوشونیم
ایا به اینهمه هشدار و انذار و بشارت نباید اهمیت بدیم؟ اینجاست که لزوم پی جویی دین مشخص میشه چون این دینه که ما روو به سر منزل مقصود میرسونه
یا ایها الذین امنوا استجیبوا لله و للرسول اذا دعاکم بما یحییکم دعوت خدا و دعوت پیغمبر را بپذیرید
پیامبری که شما را دعوت به چیزی میکند بنام دین که ان دین شما را زنده میکند

5 تشکر شده از کاربر سپیده 313 برای ارسال مفید :
کوثر , فاطمه 1 , admin , سینا313 , programmer ,

می پسندم 3     0  3 

تعداد پسند های ( 3 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : سپیده 313

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

برچسب ها
چه ، ضرورتی ، داره ، ما ، در ، مورد ، دین ، فکر ، کنیم ، یا ، پی ، جویی ، کنیم؟ ،

« اثبات برتری دین اسلام در مقابل دین مسیح و یهود | اصول عقاید »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 09:53 بعداز ظهر