انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » عقاید » عالم غیب

عالم غیب

عـــــالــــــــم غــیــب   پاسخگو: می خوام توجه دوستان بزرگوار رو به یک موضوع جلب کنم و اون هم توجه به عالم غیب هست   پاسخگو: من موضوعی رو طرح می کنم خواهش می کنم دوستان کمی رو اون فکر کنند یک کودک رو که به سیم لختی که جریان برق نداره دست زده تصور کنید حالا درجایی همین کودک رو از دست زدن به سیم لختی که اتفاقا جریان برق هم داره نهی می کنید معمولش این هست که کودک از شما دلخور می شه چون حسی از وجود جریان برق نداره
uhgl ydf

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۸ بعد از ظهر
مدیر انجمن
rating
شماره عضویت : 44
حالت :
دعوت شدگان : 12
اعتبار کاربر : 21876
پسند ها : 2658
حالت من :  Ashegh.gif
تصویر مورد علاقه من : images/mms/yaran (9).jpg
وبسایت من : وبسایت من

مدال ها:4
کاربران برتر
کاربران برتر
مدال 2 سالگی عضویت
مدال 2 سالگی عضویت
مدال تخصص
مدال تخصص
نشان لیاقت
نشان لیاقت

|

عـــــالــــــــم غــیــب

پاسخگو: می خوام توجه دوستان بزرگوار رو به یک موضوع جلب کنم و اون هم توجه به عالم غیب هست

پاسخگو: من موضوعی رو طرح می کنم خواهش می کنم دوستان کمی رو اون فکر کنند یک کودک رو که به سیم لختی که جریان برق نداره دست زده تصور کنید حالا درجایی همین کودک رو از دست زدن به سیم لختی که اتفاقا جریان برق هم داره نهی می کنید معمولش این هست که کودک از شما دلخور می شه چون حسی از وجود جریان برق نداره بالاخص چون یک بار هم به چیزی شبیه به اون دست زده و اتفاقی براش نیفتاده یعنی کودک با ذهنیت خودش قیاس می کنه و فکر می کنه شما فقط می خواهید بهش ظلم کنید درحالی که اصلا ظلمی درکار نیست و اتفاق شما به خاطر مهربانی اون رو نهی می کنید خیلی از چیزها در دنیای ما برای سنجش حسگرهای خودشون رو می خوان مثل این که یک قطعه ی بزرگ آهنی توخالی و یک قطعه ی آهنی با همون حجم ولی توپر رو شاید هم وزن تصور کنیم ولی وزن چیزی هست که ابزار دیگه ای رو می طلبه
می خوام توجه دوستان رو به این موضوع جلب کنم که خیلی پارامترها،خیلی اتفاقات هستند و رخ می دهند درحالی که ما نمی تونیم اون ها رو درک کنیم مثل این که شما تسبیح می گی و گناهتون بخشیده می شه خب بله اگر تمرین کنی اگر اهل دقت باشی کماکان چیزهایی حس می کنی ولی اون موقع هم با چشم خیر

بصائر: ببخشید استاد میشه عالم غیب رو تعریف کنی غیب یعنی چه؟
پاسخگو: غیب یعنی چیزهایی که فراتر از مواردی هست که ما با حواسمون احساس می کنیم حواس پنچ گانه و از جمله ی موجودات در عالم غیب فرشتگان هستند مثلا در احادیثی گفته می شه اگر بنده فلان کار رو انجام بده 70هزار فرشته در تشییع جنازه ی او حاضر می شوند و برای او استغفار می کنند این ها وجود دارند ولی ما حس نمی کنیم

بصائر: مثل عالم شهود؟
پاسخگو: بله
بصائر: پس میتونیم بگیم هر چی که فراتر از عالمه ماده است مربوط به غیبه؟

پاسخگو: نمی شه با صراحت چنین گفت چون بهشت و جهنم هم مادی هستند ولی از ما غیب هستند
پاسخگو: اما واقعا چرا باید به وجودشون ایمان داشته باشیم؟

صائر: چرا ؟ خوب خیلی چیز ها فراتر از حواس پنجگانه است

پاسخگو: بله اون ها مربوط به عالم غیب می شوند
من می خوام امروز به یک نکته ی بسیار اساسی اشاره کنم و اون این که چطور می شه این عالمی که از حواس ما پنهانه رو شناخت ببینید دوستان این خیلی مهمه چون شیطان هم یکی از راه های نفوذش به ما وارد کردن خرافه درباره ی عالم غیب هست تنها راه مورد اطمینان درباره ی شناخت عالم غیب تمسک جستن به دو منبع قرآن و احادیث پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هست چون ما از اون بزرگواران معجزه دیدیم چون برای ما ثابت شده که این بزرگواران از جانب خدا هستند

بصائر: ببخشید در مورد ائمه میشه گفت معجزه؟
پاسخگو: بله می شه گفت
بصائر: ولی معجزه که مخصوص پیامبران است؟
پاسخگو: نخیر معجزه یعنی کاری که بشر با وسایل طبیعی از انجامش عاجز است و بنده این را قبول ندارم که کارهای فوق العاده ی ائمه را کرامت بنایمیم نه معجزه هم می شود گفت کرامت هم می شود گفت معجزه

بصائر: خوب ساحر ها هم یک کارایی میکنن که افراد عادی نمی تونن

پاسخگو: بله ولی به کمک اجنه اتفاقا می خواهم شما را به تفاوت این دو توجه دهم
معجزه از توان جن و انس خارج است کدام ساحری را دیدید که مرده ای را زنده کند؟ و کدام ساحری را دیدید که سوره ای مثل قرآن بیاورد مگر این که با کلمات خود قرآن بازی کنید و از آن کپی کند پس مراقب باشید خود قرآن را به جای آیات خودشان شبیه به قرآن جا نزنند پس وقتی ثابت شد این پیامبر از طرف خداست پس خداوند حکیم کسی را نمی فرستد که کلمه ای اشتباه بگوید هرچه از جانب اوست عین حقیقت است یعنی حتی اگر عجیب ترین چیزها را بفرماید باید بدانیم که این ما هستیم که آن را عجیب می پنداریم چرا که به غیب جاهلیم البته به وجود غیب و به بعضی چگونگی های آن به برکت هدایت آنان آشنا شده ایم اما باز هم به خاطر ایمان به آن هاست یعنی اگر شک کنیم به پیامبرمان آن اعتقادات به غیب هم از بین می رود گر پیامبر چیزی فرمود که برایمان عجیب نمود باید یادمان باشد که خیلی چیزهای دیگر که در بالا مثالش آورده شد برایمان عجیب بود چیزهایی که به غیب مربوط می شد البته به غیب مربوط می شد با فرض عدم وجود بعضی از حواس پنج گانه و این هم یکی از محک های ایمان است عزیزان که وقتی می گوییم ایمان آوردیم به رسالت پیامبر
 آیا می توانیم بر سر موضوعاتی که خوب درکشان نمی کنیم به او اعتماد کنیم و مؤمن بمانیم

بصائر: استاد پس چرا خدا در قران از چیزایی غیبی حرف میزنه که با حواس نمیشه فهمید مثل همین عالم ذر یا بهشت یا داستانهای شیطان

پاسخگو:  ما که ایمان آوردیم که رسول خدا درست می فرماید چه اشکالی دارد از چیزهایی صحبت کند که ما درک نمی کنیم مضاف بر این که دل رغبت بیشتری برای آشنایی با چیزهایی که نمی شناسد دارد و البته اگر با حواس نمی شود فهمید با دل می توان درک کرد شما به دلتان رجوع کنید چیزی از پیمان در وجودتان حس می کنید؟

بصائر: خوب اون چیزا برای رسول خدا قابل درکه ولی برای ما افسانه است مثل معراج

پاسخگو: افسانه که یعنی دروغ برای ما غیرقابل لمس هست

سید110: الم اعهد یا بنی ادم ان لا ...... در ضمن اینکه خداوند در قران بسیار یاداوری کردن

پاسخگو: اما با دل (اون هم وقتی که ) اهل تقوا باشیم و در مسیر قرار بگیریم خیلی چیزها به یاد نفسمون میاد همین می شه که وقتی در مسیر تقوا قرار می گیریم خیلی چیزها رو بهتر درک می کنیم با دلمون

پاسخگو: الله نور السماوات و الارض  یعنی خداوند هادی اهل آسمان و هادی اهل زمین است

بصائر: استاد در سوره انعام ایه 59 میگه خزانه های غیب دست خداوندهو جز او کسی دیگه خبر نداره

پاسخگو: یعنی جز او و حزب او یعنی هر چه هدایت است از اوست هرآن چه خزانه است هرآن چه ارزشمند است از اوست و لذا باید از منبع دینش آن را جست نه از مسیرهای دیگر مثل تصوف

سید110: در سوره جن ایه 26 به صراحت بیان داشته این مطلب رو همچنین سوره انعام ایه 50

پاسخگو: اصلا آیه 35 سوره ی نور را نوشتم که همین را توضیح دهم ممنون که کمکم کردید : آیه 35 سوره ی نور هم همین مضمون رو بیان می فرماید که خداوند است هادی اهل آسمان و زمین مثل نوره یعنی پیامبر(ص) یعنی هدایت همان یک خدایی که جز او خدایی نیست را می خواهی برو به دنبال پیامبر به چپ و راست منحرف نشو این که گفتیم ایمان بیاور به غیب سبب نشود که ایمان بیاوری به مدعیانی دور از پیامبر که ادعای ارتباط با غیب دارند

سوالی که جواب داده نشد:
بصائر: استاد مگه ما خودمون هم از غیب نبودیم مثلا در عالم ذر که قا لو بلی گفتیم خوب چی شد الان که دیگه به اون عالم وصل نیستیم

4 تشکر شده از کاربر programmer برای ارسال مفید :
زینب سادات , باران 313 , الما , ,

می پسندم 1     0  1 

تعداد پسند های ( 1 ) از این کاربر
تعداد آنلایک ها ( 0 ) از این کاربر

امضای کاربر : programmer
 عازم يک سفرم ، سفری دور به جايی نزديک
سفری از خود من تا به خودم
مدتی هست نگاهم به تماشای خداست و اميدم به خداوندی اوست …

گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

« اصول عقاید | عدل الهی »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:42 بعداز ظهر