انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر » مباحث چت روم » شبهات » مناظره شیعه و سنی توسل (قسمت چهارم)

مناظره شیعه و سنی توسل (قسمت چهارم)

قسمت اولhttp://forum.roq.ir/t40087&count=0#0 قسمت دومhttp://forum.roq.ir/t39988 قسمت سوم
lkhzvi adui , skd j,sg (rslj ]ihvl)

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد

اطلاعات نویسنده
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ بعد از ظهر
بانو
rating
شماره عضویت : 1762
حالت :
اعتبار کاربر : 9440
پسند ها : 444

مدال ها:2
مدال پشتکار
مدال پشتکار
مدال 1 سالگی عضویت
مدال 1 سالگی عضویت

|

قسمت اولhttp://forum.roq.ir/t40087&count=0#0
قسمت دومhttp://forum.roq.ir/t39988
قسمت سومhttp://forum.roq.ir/t40747&count=0#0

قسمت چهارم:

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۰:۵۶] سید١١٠: متاسفانه شما دوست عزیز بر رد اون ایات دلیلی نیاوردین
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۰:۵۶] سید١١٠: حتی و اگه ایات شما رو هم قبول میکردیم و میگفتیم درسته که نبود
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۰:۵۷] سید١١٠: این جا باید به قران شک میکردیم که جمع نقیضین هست
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۰:۵۷] سید١١٠: و این محال بود
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۰:۵۷] سید١١٠: .اون ایات بر شما حجت بود
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۰:۵۷] سید١١٠: و من بر ردش ایه ای ندیدم

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۳] نادر اسلام: آخه شما به آیاتی استدلال میکنی که اصلا ربطی نداره . در آیاتی که شما اشاره کردید پیامبر یا داشت با بازماندگان قومش برای عبرت حرف میزد یا مثل سوره زخرف در معراج که پیامبر حرف زده . که قضیه معراج یک بحث جداگانس . ولی من چندین آیه آوردم که صراحت میفرماید مرده نمیشنود.
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۳] سید١١٠: خب اینو قضاوتش رو میذاریم به عهده مخاطبین
 [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۴] سید١١٠: در حالیی که شما اصلا به سیاق ایات و معنای لغوی اون کلمه و مورد استعمالش توجه ندارید
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۴] سید١١٠: بنده قصد جدل نداشتم

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۴] نادر اسلام: ولی من چون امشب حرف عقل شد چند سوال عقلی میپرسم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۵] سید١١٠: و خواستم اثبات کنم که قران بر بقایی روح اشارت داره و بعد از این اشارت تاکیید داره بر ارتباط دو طرفه روح و عالم دنیا وبالعکس
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۵] سید١١٠: بفرمایید

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۸] نادر اسلام: وقتی صاحب قبری را فریاد میزنید آیا خدا بهتر میشنود یا صاحب قبر؟
آیا خدا در رفع حاجت توانا تر یا صاحب قبر؟
آیا خدا به حال ما مهربانتر یا صاحب قبر ؟
آیا خدا بهتر مارو میبیند یا صاحب قبر ؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۸] سید١١٠: خب این سوالات رو دیدم در یک گروه اهل سنت
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۹] سید١١٠: که عن ان شده بود از یه عالمی کسی پرسیده و در جوابش یه سری ایات رو حاضر کرده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۹] سید١١٠: اما من میگم این سوال از پایه اشکال داره

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۹] نادر اسلام: من این برای خودم چند ساله سوال بود. باور کنبد از جای نگرفتم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۰۹] سید١١٠: چون شما هنوز معنی توسل رو خوب متوجه نشدین
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۰] سید١١٠: اول این که ما از هر صاحب قبری چیزی رو مسیلت نمیکنیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۱] سید١١٠: دوم این که اون صاحب قبر رو بر اساس ایه وابتغوا .....باذن الله

۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۱] نادر اسلام: ن بحث توسل کنار بزاریم مثلا فک کن من یک شیعه هستم ازت این سوال پرسیدم شما هم در میان اون دو گزینه یکیو مشخص کن . خدا یا صاحب قبر
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۱] سید١١٠: وسیله قرار میدیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۱] سید١١٠: سوال غلطه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۲] سید١١٠: مگه ما از هر صاحب قبری چیزی میخواهیم ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۲] نادر اسلام: اگه حرف شما کجای قران هست . اگه تو قران خدا خودش وسیله رو معین کرده باشه چی؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۲] سید١١٠: خوب این وسیله من دون الله هست یا دون الله ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۳] سید١١٠: سوال این جا هست ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۳] نادر اسلام: این حرف شما کجای قران اومد که صاحب فبر مثلا امام حسین وسیله قرار بدهید یاهر کس دیگه ایو
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۴] سید١١٠: سوال بالای من رو جواب بدین تا اونم بگم؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۴] سید١١٠: جواب ؟؟؟؟

: [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۵] روستایی: سوالی دارم وسط صحبت
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۵] سید١١٠: بفرما
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۵] روستایی: شاید به ادامه بحث کمکی کنه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۵] نادر اسلام: اول بذار حرف اولتون تموم کنیم باشه چشم . شما گفتید با توجه به آیه وبتغو الیه ....... امام وسیله قرار میدیم ابن حرفتو از قران ثابت کن بعد میریم سر حرف بعدی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۵] روستایی: مدتیه ذهن منو هم مشغول کرده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۵] روستایی: وقتی پزشکی را برای درمان فریاد میزنید آیا خدا بیشتر میشنود یا پزشک؟
آیا خدا در رفع حاجت و شفای تو توانا تر است یا پزشک؟
آیا خدا به حال ما مهربانتر است یا پزشک؟
آیا خدا بهتر مریضی مارو میبیند یا پزشک؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۶] روستایی: ادامه بدید داریم بهره میبریم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۶] روستایی: فقط سریع ادامه بحث بدید

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۶] نادر اسلام: اتفاقا سوال خوبی ولی بذارید بعد آقای سید
: [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۶] سید١١٠: ممنونم روستایی عزیز
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۶] سید١١٠: عزیزم من سوال شما را جواب دادم

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۶] نادر اسلام: اول بذار حرف اولتون تموم کنیم باشه چشم . شما گفتید با توجه به آیه وبتغو الیه ....... امام وسیله قرار میدیم ابن حرفتو از قران ثابت کن بعد میریم سر حرف بعدی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۷] نادر اسلام: اینو کی جواب دادی👆
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۷] نادر اسلام: کجای قران در حالی که قران خودش وسیله را معرفی کرده

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۷] سید١١٠: گفتم در این ایه وسیله چی هست ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۷] سید١١٠: صبور باشید

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۸] نادر اسلام: طبق قران جواب بدم
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۸] سید١١٠: اره طبق قران جواب بده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۱۹] نادر اسلام: چشم . فقط چند لحظه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۲] نادر اسلام: آقا مهدی تشریف دارید . 3
13
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۳] مهدی ٣١٣: سلام بله
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۳] نادر اسلام: لطف کنید آیه 37 سوره سبا
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۴] مهدی ٣١٣: چشم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۴] مهدی ٣١٣: وَمَا أَمْوَالُكُمْ وَلَا أَوْلَادُكُم بِالَّتِي تُقَرِّ‌بُكُمْ عِندَنَا زُلْفَىٰ إِلَّا مَنْ آمَنَ وَعَمِلَ صَالِحًا فَأُولَـٰئِكَ لَهُمْ جَزَاءُ الضِّعْفِ بِمَا عَمِلُوا وَهُمْ فِي الْغُرُ‌فَاتِ آمِنُونَ ﴿٣٧﴾

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۴] نادر اسلام: .ترجمه هم بذار
: [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۵] مهدی ٣١٣: و اموال و فرزندانتان چيزى نيست كه شما را به پيشگاه ما نزديك گرداند، مگر كسانى كه ايمان آورده و كار شايسته كرده باشند. پس براى آنان دو برابر آنچه انجام داده‌اند پاداش است و آنها در غرفه‌ها[ى بهشتى‌] آسوده خاطر خواهند بود. (۳۷) سبا
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۵] سید١١٠: خب ربط این ایات چی هست ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۶] نادر اسلام: خدا یکی از وسایل تقرب عمل صالح و ایمان معرفی کرده .
آیه 180 اعراف لطفا

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۶] سید١١٠: خب
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۷] مهدی ٣١٣: وَلِلَّـهِ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَىٰ فَادْعُوهُ بِهَا ۖ وَذَرُ‌وا الَّذِينَ يُلْحِدُونَ فِي أَسْمَائِهِ ۚ سَيُجْزَوْنَ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿١٨٠﴾
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۷] نادر اسلام: خوده آیه مشخصه اجازه بده توضیح میدم
 [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۷] مهدی ٣١٣: و نامهاى نيكو به خدا اختصاص دارد، پس او را با آنها بخوانيد، و كسانى را كه در مورد نامهاى او به كژى مى‌گرايند رها كنيد. زودا كه به [سزاى‌] آنچه انجام مى‌دادند كيفر خواهند يافت. (۱۸۰)
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۸] سید١١٠: شما قرار بود ایه ٢۴ مایده رو بگی وسیلش چی بود ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۸] مهدی ٣١٣: اعراف
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۸] نادر اسلام: 45 بقره رو هم بذارتا بحث ادامه بدهیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۸] نادر اسلام: چشم اجازه بده سید

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۹] مهدی ٣١٣: وَاسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ‌ وَالصَّلَاةِ ۚ وَإِنَّهَا لَكَبِيرَ‌ةٌ إِلَّا عَلَى الْخَاشِعِينَ ﴿٤٥﴾
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۹] سید١١٠: خب
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۹] مهدی ٣١٣: از شكيبايى و نماز يارى جوييد. و به راستى اين [كار] گران است، مگر بر فروتنان: (۴۵)بقره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۲۹] نادر اسلام: حالا توضیح
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۰] سید١١٠: همه اینها که گفتی دون الله هست یا من دون الله ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۰] مهدی ٣١٣: من شاید وسط بحث رفتم ایه دیگه ای هست بگید بیارم بحثتون نا تموم نمونه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۰] سید١١٠: ممنونم اقا مهدی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۰] مهدی ٣١٣: خواهش می کنم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۰] سید١١٠: از مجموع همه این ایات این سوال رو پاسخ بدین
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۱] سید١١٠: همه اینها که گفتی دون الله هست یا من دون الله ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۱] سید١١٠: من سوال زیادی ندارم همین یه سواله

: ۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۲] نادر اسلام: خدا در سوره ماعد فرموده برای نزدیکی به خدا وسیله بجوید. حالا طبق قران وسیله ها . ایمان . اعمال صالح. و اسما خدا . هستن حالا شما حرفتون این بود که امام وسیله هست من هم گفتم نیست شما بفرماید ثابت کنید که امام وسیله هست طبق قران؟
این سوال جواب بدهید میریم سر سوالات بعدی ان شا الله

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۳] سید١١٠: دوست عزیز
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۳] سید١١٠: همه اونهایی که میگید اعمال صالح نماز جهاد و غیره دون الله هست یا من دون الله ؟؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۳] نادر اسلام: شما اول گفتی امام وسیله هست حالا ثابت کن. که وسیلس
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۳] سید١١٠: چرا سخته به این سوال پاسخ بدین
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۴] سید١١٠: ثابت مییکنم پاسخ بده دون الله هست یا من دون الله؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۴] سید١١٠: این که دیگه سخت نیست!  سخته ؟؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۵] نادر اسلام: سید داری بحثو میپیچونی بازم جواب منو نمیدی . ولی من جواب میدم . دون الله
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۵] سید١١٠: خب توضیح بده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۵] سید١١٠: چطور دون الله هست

۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۶] مهدی ٣١٣: اجازه هست چند تا مطلب کوتاه مرتبط با بحثتون عمومی بزارم اگه اجازه میدید ?
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۷] مهدی ٣١٣: اقا سید و اقا نادر
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۷] مهدی ٣١٣: شاید به روند بحثتون کمک کنه

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۷] سید١١٠: صبور باش اقا مهدی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۷] مهدی ٣١٣: چشم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۸] سید١١٠: اقا نادر توضیح دارند
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۸] سید١١٠: چشمت بی باا

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۳۹] نادر اسلام: سید بخدا داری از بحث خارج میشی . سوال خیلی ساده هست خدا گفته. برای نزدیکی وسیله پیدا کنید و وسیله هاشو معلوم کرده . شما هم میگید امام وسیله هستش خوب بفرماید حرفتون طبق قران ثابت کن . اگر یک آیه بیاری که گفته باشه امام وسیله هست من شیعه میشم .
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۰] سید١١٠: عزیزم وقتی جهاد  نماز  عمل صالح  رو میشه وسیله قرار داد خوده امام و دعای ادم صالح رو چرا نشه وسیله قرار داد؟؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۰] نادر اسلام: بحث اولمون این بود . بذار قدم به قدم جلو بریم اول بحث گفتی امام وسیله هست . کن گفتم دلیل . همه میتونن تاریخچه رو نگاه کنن
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۰] سید١١٠: ایه ۶۴ سوره نسا
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۱] سید١١٠: بذار این ایه رو بیاره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۲] سید١١٠: شاید امشب یکی هم شیعه شد
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۲] سید١١٠: اقا مهدی ایه رو لطف کن

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۳] مهدی ٣١٣: چشم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۴] مهدی ٣١٣: وَمَا أَرْ‌سَلْنَا مِن رَّ‌سُولٍ إِلَّا لِيُطَاعَ بِإِذْنِ اللَّـهِ ۚ وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّلَمُوا أَنفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُ‌وا اللَّـهَ وَاسْتَغْفَرَ‌ لَهُمُ الرَّ‌سُولُ لَوَجَدُوا اللَّـهَ تَوَّابًا رَّ‌حِيمًا ﴿٦٤﴾
/۵/۲۳، ۱:۴۴] مهدی ٣١٣: و ما هيچ پيامبرى را نفرستاديم مگر آنكه به توفيق الهى از او اطاعت كنند. و اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند، پيش تو مى‌آمدند و از خدا آمرزش مى‌خواستند و پيامبر [نيز] براى آنان طلب آمرزش مى‌كرد، قطعاً خدا را توبه‌پذيرِ مهربان مى‌يافتند. (۶۴)نسا

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۴] سید١١٠: و اگر این مخالفان هنگامی که به خود ستم کردند و فرمانهای خدا را زیر پا گذاشتند به نزد تو میامدند و ازز خدا طلب امرزش میکردند و پیامبر هم برای انها استغفار میکرد  خدا را توبه پذیر و مهربان میدیدند
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۴] سید١١٠: ممنونم

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۵] مهدی ٣١٣: خواهش می کنم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۵] سید١١٠: حالا سوال این جا هست اسن نوع توسل دون الله هست یا من دون الله ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۵] سید١١٠: به نزد تو میامدند و پیامبر برایشان استغفار میکرد

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۵] نادر اسلام: این توسل به یک شخص زنده هست که کاملا شرعیه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۶] نادر اسلام: اینجا پیامبر زنده بوده

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۶] سید١١٠: عجب
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۶] سید١١٠: یعنی تاریخ مصرف این ایه فقط برای زمان زنده بودن رسول هست ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۷] سید١١٠: شما ممکنه این ادعا رو بکنی  که ایه ظهور به زمان پیامبر داره

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۷] نادر اسلام: وای خدایا . تورو خدا یکبار دیگه ترجمه آقا مهدی با سید مقایسه کنید . سید زرنگی کرد و فعل هارو به فعل گذشته تبدیل کرده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۸] سید١١٠: انا به تنقیح مناط و اخذملاک ما میگییم میشه این ایه رو به عصر بعد رسول هم تعمیم داد
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۸] سید١١٠: عزیزم این سوال منو جواب بده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۸] سید١١٠: ایا در هر زمان و عصری انسان گنه کار پیدا میشه یا نه ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۹] نادر اسلام: ببین منظور آیه چیه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۹] سید١١٠: ایا برای توبش میتونه دعای رسول رو وسیله کنه یا نه ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۴۹] سید١١٠: که براش استغفار کنه ؟؟؟
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۰] سید١١٠: صحابه خودتون این کار رو مرتب میکردن بعد از وفات رسول
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۰] سید١١٠: نمونش هم همون ماجرای قحطی در زمان خلیفه دوم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۱] سید١١٠: دوست من پس این ایه رو نمیتونی رد کنی ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۲] سید١١٠: حتی در کتب خودتون بسیار روایات هست که به اثار رسول خدا تبرک و توسل مییکردن بعد از مرگش

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۲] نادر اسلام: ببین آیات قبلش بخون منظورش منافقین .  که با پیامبر مخالفت میکردن. میگه آن هنگام که به خود ستم میکردن اگر پیش تو میامدن . ....... . آیه میگه پیامبر زندس مثل سوره نصر که براشونن استغفار کن .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۲] سید١١٠: در حالی که این ایه قیدی هم نداره که رسول رو مرده یا زندش رو مشخص کرده باشه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۳] نادر اسلام: قرارشد از  قران دلیل بیارریم برای حدیث. صلوات هم دلیلشو میگم.
 [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۳] نادر اسلام: یک سوال بپرسم سید قول میدی راستش بگی

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۴] سید١١٠: این همه ما سوالرکردیم شما جواب ندادی ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۴] سید١١٠: ولی بپرس

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۵] نادر اسلام: چقد سواد عربی داری . صرف یا نحو خوندی .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۶] سید١١٠: ما یه مثل داریم مییگیم طرف زدت جاده خاکی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۶] نادر اسلام: میخوام با دلیل بگم که مربوط به وقتی که پیامبر زنده بوده .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۶] نادر اسلام: باشه جواب نده

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۷] سید١١٠: شما از اصل داری فرار میکنی میری به فرع
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۷] نادر اسلام: وَمَا أَرْ‌سَلْنَا مِن رَّ‌سُولٍ إِلَّا لِيُطَاعَ بِإِذْنِ اللَّـهِ ۚ وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّلَمُوا أَنفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُ‌وا اللَّـهَ وَاسْتَغْفَرَ‌ لَهُمُ الرَّ‌سُولُ لَوَجَدُوا اللَّـهَ تَوَّابًا رَّ‌حِيمًا ﴿٦٤﴾
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۷] سید١١٠: شما چی ایا تنقیح مناط میدونی چیه ؟؟؟
 [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۹] سید١١٠: در ضمن برای من سواله که رسول شما برادران اهل سنت بعد از ١۴٠٠سال کیه ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۹] نادر اسلام: ببینید آقا سید به این آییه اشار کرد و گفت در کجای آیه معلومه ک پیامبر زنده بوده یا مرده. لطفا به کلمه ( اذ ظلموا ) توجه کنید . نکته اینجاس که الان توضیح میدم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۹] سید١١٠: یه مرد که خاکش کردین و از دنیای شما بی خبره ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۹] نادر اسلام: آقا مهدی 186 بقره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۱:۵۹] نادر اسلام: اجازه بده

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۰] سید١١٠: من که دیگه تمایل به بحث با شما نداشتن برای همین مطلب بود
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۱] سید١١٠: چون متاسفانه هنوز نمیدونید که ابعاد انسانی چیه یعنی انسان دارای دو بعد جسمانی و روحانی هست ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۱] سید١١٠: و وقتی بین این دو هنوز نمیتونید تفکیک قایل بشید
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۲] سید١١٠: مشخصه که رسول خدا با مردن ارتباطش قطع میشه  صدایی نمیشنوه و .....
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۲] سید١١٠: من موندم این بقای روح رسول به چه درد اهل دنیا میخوره؟؟؟؟

: [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۲] نادر اسلام: کلمه ( اذ ) در عربی برای حال استفاده میشه . مثل ایه 186 بقره که خدا میگه . ( اذ سالک عبادی عنی فانی قریب ....... ) توجه کنید به کلمه ( اذ) . هنگامی که بندگانم از تو درباره من سوال کردن ........ . ببینید این فعل حاله. برای زمان حال کاربرد دارد . که پیامبر زنده بوده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۳] سید١١٠: یعنی باید معطل بمونه و در عین بی خبری از امتش این همه زمان رو سر کنه ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۴] سید١١٠: دوست من اولا از همین ایه ادله داری بیار دوم این که گفتم میدونی تنقیح مناط چیه یا نه ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۴] سید١١٠: اگه نمیدونی برات بگم

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۴] نادر اسلام: گفتیم که بحث عقلیه در ضمن هم این حرفاتون خلاف آیات قران میتونم برای رد همه این حرفاتون از قران آیه بیارم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۴] سید١١٠: نمیدونی توضیح بدم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۵] سید١١٠: ایا عقلت میگه روح باید علاف باشه ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۵] سید١١٠: همه چی در جسمه ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۵] سید١١٠: این که فنا میشه جسمه یا روحه ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۵] نادر اسلام: سید بخدا در طول بحثامون تا حالا یک سوال من جواب ندادی . همش به قول خودت میزنی به جاده خاکی .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۶] سید١١٠: اصلا روح بعد جسمانیه یه ادمه یا روحانیش؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۶] نادر اسلام: شما مگه قرار نبود از قران ثابت کنی که امام وسیله است خوب بفرما
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۷] سید١١٠: دوست من یادت رفت انگار
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۷] نادر اسلام: بحثمون در مورد آگاهی مردگان از دنیاس ن جایگاهش . اگر میخوای در این باره
باهات هم بحث میکنم .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۷] سید١١٠: امشب گفتی حالا که پای حرف عقل اومد وسط منم سوال دارم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۷] سید١١٠: اصلا مرگ رو تعریف کن

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۸] نادر اسلام: اون چهار سوال اولی مونده . حالا شما اون بگو . بعد سوال کن
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۸] سید١١٠: چه تعریفی شما اهل سنت از مرگ دارید ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۸] سید١١٠: با عرض معذرت سوالات شما اصلا در گاه عقلیی نداره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۸] سید١١٠: مرگ یعنی چی ؟؟؟

۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۹] نادر اسلام: اولین سوال بحث امشب جواب بده در یک کلمه من دیگه همش به سوالات شما پاسخ میدم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۹] سید١١٠: خخخخ
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۹] سید١١٠: مشکل ما با شما با اقای ابن تیمیه و بقیه تو همین یه سوال هست باور کن

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۰۹] نادر اسلام: اگر یک تازه شیعه بگه خدا نزدیکتره یا امام شما بهش چی جواب میدید.
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۰] سید١١٠: تعریف مرگ رو بلد نیستید
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۰] نادر اسلام: آقا به خدا سوال اول جواب بده من دیگه سوال نمیپرسم فقط جواب میدم . سوال ماله اول بحثه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۱] سید١١٠: اصلا خدا قابل قیاس با بنده ای نیست
اما امام هم مقرب ترین بندگان خدا هست
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۱] سید١١٠: این رو بهش جواب میدم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۱] سید١١٠: حالا شما اگه یکی بپرسه مرگ رو تعریف کن چی میگی ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۲] نادر اسلام: اون پرسید خدا نزدیکتر یا امام. شما در یک کلمه چی میگید. .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۲] نادر اسلام: فقط یک کلمه . خدا یا امام

۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۲] سید١١٠: نادر جان اگه سایل عقل داشته باشه و فارسی تم بفهمه جواب کامل بود
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۳] نادر اسلام: چرا بی راه میرید من یک کلمه جواب میخوام. خدا یا امام . فقط یک کلمه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۳] سید١١٠: حالا من سوال میکنم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۳] سید١١٠: خدا به بنده نزدیک تره یا رسول ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۳] سید١١٠: اینو جواب بده یه کلمه خدا یا رسول ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۴] مهدی ٣١٣: اگه من بخوام جواب بدم میگم هر چی خدا گفته
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۴] سید١١٠: اقا نادر خدا یا رسول ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۵] سید١١٠: من این سوال رو از همه دوستان اهل سنت دارم ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۵] سید١١٠: خدا به بنده نزدیک تره یا رسول ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۶] نادر اسلام: خدا
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۶] سید١١٠: وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ تَعَالَوْا يَسْتَغْفِرْ لَكُمْ رَسُولُ اللَّهِ لَوَّوْا رُءُوسَهُمْ وَرَأَيْتَهُمْ يَصُدُّونَ وَهُمْ مُسْتَكْبِرُونَ (5) سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَسْتَغْفَرْتَ لَهُمْ أَمْ لَمْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ لَنْ يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ (6) هُمُ الَّذِينَ يَقُولُونَ لَا تُنْفِقُوا عَلَى مَنْ عِنْدَ رَسُولِ اللَّهِ حَتَّى يَنْفَضُّوا وَلِلَّهِ خَزَائِنُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَكِنَّ الْمُنَافِقِينَ لَا يَفْقَهُونَ (7)
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۷] سید١١٠: خدا قدرت داره یا صاحب و مالک عیسی مسیح؟  خدا قدرت داره یا پیامبر ص که خود الله میگه پیامبر ص براشون طلب استغفار کنه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۷] سید١١٠: و چون بديشان گفته شود بياييد تا پيامبر خدا براى شما آمرزش بخواهد سرهاى خود را بر مى‏گردانند و آنان را مى‏بينى كه تكبركنان روى برمى‏تابند (5)
: و چون بديشان گفته شود بياييد تا پيامبر خدا براى شما آمرزش بخواهد سرهاى خود را بر مى‏گردانند و آنان را مى‏بينى كه تكبركنان روى برمى‏تابند (5)
   وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ تَعَالَوْا يَسْتَغْفِرْ لَكُمْ رَسُولُ اللَّهِ لَوَّوْا رُؤُوسَهُمْ وَرَأَيْتَهُمْ يَصُدُّونَ وَهُم مُّسْتَكْبِرُونَ ﴿5﴾
براى آنان يكسان است چه برايشان آمرزش بخواهى يا برايشان آمرزش نخواهى خدا هرگز بر ايشان نخواهد بخشود خدا فاسقان را راهنمايى نمى‏كند (6)
   سَوَاء عَلَيْهِمْ أَسْتَغْفَرْتَ لَهُمْ أَمْ لَمْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ لَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ ﴿6﴾
آنان كسانى‏اند كه مى‏گويند به كسانى كه نزد پيامبر خدايند انفاق مكنيد تا پراكنده شوند و حال آنكه گنجينه‏هاى آسمانها و زمين از آن خداست ولى منافقان درنمى‏يابند (7)
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۸] سید١١٠: وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إِلَّا لِيُطَاعَ بِإِذْنِ اللَّهِ وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَحِيمًا (64)

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۸] نادر اسلام: سورهاشو بگو
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۸] سید١١٠: دوستان اهل سنت یکی نیست جواب بده ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۱۹] سید١١٠: شماوبه من بگو خدا نزدیک تره یا رسول ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۰] نادر اسلام: ای بابا من معنی شمارو نمیخونم ادرس آیات بده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۱] سید١١٠: اقا نادر عزیز من اصلا ایه نذاشتم برای معنیی و ادرس یه سوال ساده کردم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۱] سید١١٠: خدا مقرب تره یا رسول به بنده ها ؟؟؟

۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۱] نادر اسلام: این هم آیه پس کی فرستاده.
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۲] نادر اسلام: خدا . خدا . خدا
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۲] نادر اسلام: سید خودت فرستادی

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۲] سید١١٠: به چه وسیله ای فرستاده   ؟؟؟؟
رسول   رسول   رسول
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۳] سید١١٠: چرا خودش که به بندش نزدیک تر بود از رگ گردن بهش
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۳] سید١١٠: برای چی دیگه واسطه گذاشت
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۳] سید١١٠: گفت لتبین لناس

+۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۳] نادر اسلام: حالا ثابت کن که این رسول وسیله تقرب ن وسیله نزول وحی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۳] سید١١٠: گفت انت مذکر ؟؟؟!!!
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۳] سید١١٠: ههههه

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۴] نادر اسلام: چرا سوالات یکی یکی نمیپرسی تا با قران جواب بدهیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۴] سید١١٠: پس بگو تا این جا رو قبول کردی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۴] سید١١٠: بریم سره اون

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۴] نادر اسلام: هیچی قبول نکردم .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۵] سید١١٠: پس بین خدا و مردم حالا به هر دلیل واسطه وجود داره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۵] سید١١٠: وسیله وجود داره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۵] سید١١٠: خب نکن دوستان عقلا قضاوت کنند
: [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۵] سید١١٠: حالا بگو این بنده به خدا مقرب تره یا این رسول ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۵] نادر اسلام: وسیله زنده بوده یا مرده. ما که منکر وسیله نیستیم . میگیم باید وسیله زنده باشه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۵] سید١١٠: مگه نگفتی عقلی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۶] سید١١٠: به اونم میرسیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۶] سید١١٠: حالا بگو این بنده به خدا مقرب تره یا این رسول ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۶] نادر اسلام: ده تا سوال پشت سر هم نفرست گفتم یکی یکی که به جواب برسیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۷] سید١١٠: بابا سوالتش یه کلمه جواب داره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۷] نادر اسلام: رسول
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۷] سید١١٠: سریع جواب بده به نتیجه برسیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۷] سید١١٠: پس رسول شد واسطه یین خدا وبنده و ابروش پیش خدا بیشتره درسته ؟؟؟ تا این جا تایید میکنی ؟؟؟

+۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۹] نادر اسلام: رسول شده وسیله رساندن وحی . و در طول حیاتش برای مردم استغفار کردن . مقرب خدا هست از لحاظ جایگاه . طبق قران میگم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۹] سید١١٠: حالا بریم سره مرگ
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۹] سید١١٠: از مرگم برای دوستان یه تعریفی بکن
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۲۹] سید١١٠: مرگ یعنی چی ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۰] نادر اسلام: بریم . ولی باید حرفات دلیل قرانی داشته باشه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۰] سید١١٠: باشه داداش
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۱] نادر اسلام: پایان زندگی دنیوی و ورود به عالم برزخ مردگان در جهنم برزخی و بهشتیان در بهشت برزخی تا برپا شدن قیامت . طبق قران
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۱] سید١١٠: شما اهل سنت مرگ رو چی میدونید ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۱] نادر اسلام: جهنمیان در جهنم برزخی👆
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۱] سید١١٠: تکلیف روح وجسم چی میشه با مرگ ؟؟؟
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۱] نادر اسلام: گفتم که👆👆👆👆
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۲] نادر اسلام: جسم از بین میره و روح یا در بهشت برزخی یا جهنم برزخی . طبق قران

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۲] سید١١٠: پس روح زنده هست درسته ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۳] سید١١٠: این بهشت و جهنم هم که گفتی یعنی یه روحی درجه بالایی داره و یه روحی ردجش جهنمه درسته ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۳] نادر اسلام: بله روح زنده هست و دارای حیات برزخی هست اما از دنیا خبر نداره . طبق قران
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۴] نادر اسلام: اونای که بهشتی هستن در بهشت و جهنمیان در جهنم . تو قران آیه هم داریم ولی حدیث بیشتر معلومش میکنه . ولی قرار فقط از قران دلیل بیاریم

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۵] سید١١٠: خب پس باز بر میگردیم به ایات قبل چرا رسول خدا
در سوره امقاف ایه ۴۵اب روح همین رسولان زنده پرسید
از پیامبران پیشین بپرس ایا غیر از خدای رحمان خدایی قرار دادیم که مورد پرستش قرار بگیرد؟؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۵] نادر اسلام: 45 احقاف
۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۶] سید١١٠: چرا قران یا خواننده قران سوره صف به روح این رسولانواز دنیا سلام میکند؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۶] سید١١٠: سلام علی نوح فی ااعالمین
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۷] سید١١٠: سلام علی ابراهیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۷] سید١١٠: سلام علی موسی و هارون
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۷] سید١١٠: سلام علی ال یاسین
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۷] سید١١٠: سلام علی المرسلین
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۸] سید١١٠: یعنی این ایات برای تعارف و الکی هست ؟؟؟

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۸] نادر اسلام: بذار اول ایه اولی که اشاره کرده رو ببینیم بعد سوال بعدی . گفتی آیه 45 چه سوره ای؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۸] سید١١٠: رسولی که گوشش نمیشنوه از دنیا خبر نداره چرا باید تو قران چند ایه عبث و بیهوده بذارن برایی سلام کردن به اونها
 [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۸] مهدی ٣١٣: وَاسْأَلْ مَنْ أَرْ‌سَلْنَا مِن قَبْلِكَ مِن رُّ‌سُلِنَا أَجَعَلْنَا مِن دُونِ الرَّ‌حْمَـٰنِ آلِهَةً يُعْبَدُونَ ﴿٤٥﴾
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۹] مهدی ٣١٣: و از رسولان ما كه پيش از تو گسيل داشتيم جويا شو؛ آيا در برابر [خداى‌] رحمان، خدايانى كه مورد پرستش قرار گيرند مقرر داشته‌ايم؟ (۴۵)زخرف

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۹] سید١١٠: در ضمن همه اینها عقلیه ها ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۳۹] سید١١٠: با عقلت به این ایات نگاه کن و جواب بده

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۲] مهدی ٣١٣: اقا نادر بیاایه رو گذاشتم با معنی
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۴] نادر اسلام: باشه جواب میدم . اون شب من گفتم خودت هم گفتی که این ایه مربوط به وقتی که پیامبر به معراج رفته بود .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۴] سید١١٠: من گفتم ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۵] سید١١٠: من گفتم وقتی به معراج رفت روایت داریم که با موسی هم حرف زده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۵] سید١١٠: در ضمن سرت این که معراج جسمانیه یا روحانی هم حرف زدیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۶] سید١١٠: ولی اصلا از کجای این ایه این قضیه رو فهمیدی ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۶] سید١١٠: در ضمن برای سلام های المی خواننده سوره صف و تشهد نماز هم یه چیزی بگو

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۶] نادر اسلام: از سبب نزول آیات . این خودش یک علم قرانی. .
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۷] نادر اسلام: اول این تموم بشه

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۷] سید١١٠: قرار ما فعلا تاویل و سبب و شان نزول نیست
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۷] سید١١٠: خوده ایه هست
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۷] سید١١٠: ایه هم به قول اقای ابن تیمییه روشن و واضحه
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۷] سید١١٠: رسول از روح رسولان قبلی سوال کرده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۸] سید١١٠: خواننده سوره صف داره به رسولی که نمیشنوه الکی سلام میکنه
 [۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۸] سید١١٠: هر روز تو نمازمون الکی به رسولی که ١۴٠٠سال پیش مرده الکی سلام میکنیم
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۹] سید١١٠: در حالی که این رسول وقتی مرده روح از جسمش منقطع شده دیگه از حال ما و دنیا بی خبره
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۴۹] سید١١٠: براستی این همه فعل بی حاصل برای چی ؟؟؟
اصلا چرا شده ایه قران؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۵۰] سید١١٠: عقلی بهم جواب بده
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۵۱] سید١١٠: بین عقل و نقل و فعل تناقض هست ؟؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۵۴] سید١١٠: تشریف داری اقا نادر ؟؟؟
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۲:۵۶] سید١١٠: خب من بیش از این مزاحم وقت دوستان نمی شوم
از همه التماس دعا یا علی خدا نگهدار

[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۳:۰۰] نادر اسلام: ببخشید بیرون. هستم . گوشیم شارژ تموم کرد و خاموش شد . آقا سید هستید
[۲۰۱۵/۵/۲۳، ۳:۰۴] نادر اسلام: از همتون معذرت میخوام اگر فردا شب بیام ادامه بحث انجام میدیم . خدا نگهدارتون

3 تشکر شده از کاربر نمازتو خوندی؟ برای ارسال مفید :
آقا حسین , sadaf , ,

می پسندم        0 

امضای کاربر : نمازتو خوندی؟

اللهم عجل لولیک الفرج
الهی امین
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
گزارش پست !

امکان افزودن پاسخ به این موضوع وجود ندارد امکان افزودن موضوع در این بخش وجود ندارد